Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pomysły na podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to ważny punkt każdego wesela – to piękny gest w stosunku do ludzi, którym, tak naprawdę, zawdzięczamy to, kim obecnie jesteśmy. Niezależnie od tego, jakie były między nimi a nami stosunki w ciągu ostatnich lat, warto w tym najważniejszym dla nas dniu, podkreślić, jak ważną rolę odegrali w naszym życiu. W jaki więc sposób można z klasą podziękować rodzicom i tym samym uczynić zadość tradycji ślubnej? Jaki prezent dla nich wybrać? Otóż, możliwości jest wiele.

Piosenka dla taty i mamy

Nadal bardzo popularną opcją jest zadedykowanie rodzicom utworu i zaproszenie ich do wspólnego tańca. „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej jest niezaprzeczalnie „numerem jeden” na tą okazję, niemniej jednak pary młode coraz częściej szukają innych piosenek, traktujących o rodzicielskiej miłości czy pięknym dzieciństwie (np. Preludium „To dzięki Wam” czy „To były piękne dni” Haliny Kunickiej). Warto zwrócić uwagę na to, że dla niektórych osób bycie w centrum uwagi przez cały czas trwania utworu, na niemalże pustym parkiecie, może być zawstydzające. W takiej sytuacji dobrym pomysłem zatańczenie z rodzicami kilku taktów i zaproszenie pozostałych gości do wspólnego tańca na cześć mam i ojców pary młodej.

Patrzcie, tacy byliśmy!

Nowe technologie dają ogromne możliwości urozmaicenia ślubu czy wesela, a także pozwalają w piękny sposób wyrazić rodzicom swoją wdzięczność za ich troskę, opiekę i wychowanie. Coraz większą popularnością cieszy się nagrywanie filmiku czy teledysku, pokazującego jak wyglądało dzieciństwo panny i pana młodego wraz z podziękowaniami. Jest to również wzruszający sposób wspomnienia tych mam czy ojców, którzy już odeszli i nie mogą wziąć udziału w najważniejszej uroczystości w życiu swoich dzieci.

Przemówienie – klasycznie i elegancko

Nie każdy jest dobrym mówcą, ale jeśli któreś z państwa młodych czuje się na siłach, można pokusić się o wzniesienie za rodziców specjalnego toastu, poprzedzonego przemówieniem, wyrażającym wdzięczność pary młodej za rodzicielskie wsparcie i miłość, czy wspominającym zabawne lub wzruszające historie z dzieciństwa.

Śmiech to zdrowie

Pary, które mają poczucie humoru i dużo dystansu do siebie, a przy okazji rodziców, którzy również posiadają te cechy, mogą spróbować podziękować im w nietypowy sposób – tworząc dla nich krótki, komediowy spektakl, przedstawienie improwizowane czy też stand up. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ta opcja wymaga od państwa młodych przynajmniej odrobiny umiejętności aktorskich i radzenia sobie z tremą przed tego typu wystąpieniami. Jest to pomysł ciekawy i zaskakujący również dla gości, szczególnie, jeśli młoda para zdecyduje się na zmianę strojów podczas wesela.

Wiemy już jak, teraz… Co?

Kiedy mamy już wybraną formę podziękowań dla rodziców, cały scenariusz jest dopracowany w każdym szczególe, to trzeba teraz zastanowić się, jaki prezent, w ramach owych podziękowań można im wręczyć. Czy iść w kierunku pamiątki, nawiązującej do dnia ślubu ich dzieci, czy bardziej decydować się na coś praktycznego? Wybór należy do państwa młodych, dobrze jednak, by starali się brać pod uwagę charaktery i preferencje swoich rodziców.

1. Kwiaty, alkohol, czekoladki

Doskonały, sprawdzony pomysł – piękne róże i dobry trunek to prezent, który doceni każdy. Obecnie na rynku można znaleźć eleganckie zestawy, zawierające również filiżanki, personalizowane kubki czy słoiczki z przetworami z owoców.

2. Obrazy, fotografie

Elegancka rama z dużym zdjęciem ślubnym pary młodej lub ich malowany portret to wzruszający upominek, który na pewno zostanie doceniony. Można także podarować rodzicom obraz, nawiązujący do scen z dzieciństwa państwa młodych – miejsca wspólnych wakacji czy panoramę miasta rodzinnego. Dobrym pomysłem jest również piękna grafika z motywami religijnymi.

3. Podróż dla dwojga

Jeśli istnieje taka możliwość, można spróbować zafundować rodzicom podróż do miejsc, które zawsze chcieli zobaczyć lub romantyczny wypad do ekskluzywnego hotelu. Warto zadbać o to, by rodzice sami mogli zdecydować o terminie wyjazdu.

4. Żywe rośliny

Pięknym, a zarazem oryginalnym pomysłem na prezent dla rodziców jest roślinka, którą można posadzić w doniczce czy nawet w ogrodzie. Drzewko lub kolorowe kwiaty to urocza pamiątka po tak ważnej uroczystości, jaką niewątpliwie jest wesele dzieci. Na rynku można znaleźć również eleganckie szklane słoje z kompozycjami z żywych roślin wewnątrz, które można postawić w dowolnym miejscu w domu.

Wybierając formę podziękowań dla rodziców oraz prezent dla nich, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, nawet te tak prozaiczne, jak warunki, panujące w lokalu, w którym odbywa się uroczystość. Ważne jest jednak przede wszystkim to, by wdzięczność pary młodej była wyrażona w sposób, który zostanie zrozumiany przez rodziców i aby sprawiła im radość.