Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Żele do paznokci czy hybrydy? Poznaj różnice!

Wiele kobiet stawia na trwały manicure wykonany w salonie kosmetycznym. Nic w tym dziwnego. Prace stworzone przez stylistki paznokci są niezwykle dokładne i estetyczne. Co najważniejsze, gwarantują piękny wygląd dłoni nawet przez kilka tygodni. Obecnie najbardziej popularne metody stylizacji to żele do paznokci i hybrydy. Która z nich jest lepsza? Poznaj różnice dzielące te dwie techniki!

Sposób aplikacji metodą żelową i hybrydową

Już na samym początku można zauważyć różnice między tymi dwoma metodami. Hybryda jest zdecydowanie łatwiejsza w aplikacji. Nie wymaga szczególnych umiejętności, ponieważ nakłada się ją dokładnie tak samo, jak zwykły lakier. By stworzyć paznokcie hybrydowe potrzebujesz jedynie bazy, koloru, topu oraz lampy. Dużym minusem tej techniki jest brak możliwości przedłużenia i kształtowania płytki paznokcia.

Taką opcję daje natomiast żel do paznokci. W ciągu paru godzin możesz mieć długie i piękne paznokcie. W tym przypadku duże znaczenie mają umiejętności. Często tylko profesjonalne stylistki potrafią dobrze zbudować paznokieć z linią C. Nieestetyczny kształt lub kruche paznokcie to przypadki, w których potrzebna jest większa ingerencja w naturalną płytkę. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać oczekiwany efekt, choć sam proces jest bardziej skomplikowany i wymaga więcej czasu.

Trwałość paznokci wykonanych różnymi technikami

Jeżeli szukasz metody, która zapewni Ci długotrwały efekt, postaw na paznokcie żelowe! Produkty do ich wykonania chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz są odporne w kontakcie z substancjami ciekłymi. Gwarantują dużą wytrzymałość i twardość płytki paznokcia.

Lakier hybrydowy jest bardziej podatny na uszkodzenia. Tu znacznie częściej zdarzają się złamania czy odpryski w obrębie nałożonego lakieru. Cienkie i słabe paznokcie potrzebują odpowiedniego wsparcia i ochrony. Jednak odpowiednie żele do paznokci, dzięki swoim właściwościom są w stanie Ci ją zapewnić. Świetną propozycją może być tutaj preparat Strong Light Rose 1-Phase. Ten średniogęsty żel w kolorze jasnoróżowym polecany jest zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym stylistkom. Można nałożyć go na naturalną płytkę, formę oraz tipsa. Cechuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia i posiada właściwości samo pionizujące.

Jak wygląda odświeżanie manicure?

Paznokcie hybrydowe odświeża się poprzez całkowite usunięcie warstwy lakieru. Można to wykonać za pomocą pilniczka lub frezarki. Drugim sposobem jest zmywacz acetonowy. Paznokcie żelowe o wiele trudniej jest odnowić. Jest to proces, który wymaga czasu oraz specjalnych umiejętności. Trzeba odbudować odrośniętą część paznokcia, aby wymodelować go na nowo. Niestety w obu przypadkach bardzo szybko można uszkodzić płytkę paznokcia, dlatego należy robić to ostrożnie i precyzyjnie – a najlepiej to w salonie kosmetycznym.

Żele do paznokci czy hybryda – co jest lepsze?

Wybór konkretnej metody to sprawa indywidualna. Każda z tych technik jest odpowiedzią na różne potrzeby kobiet. Żel do paznokci sprawdzi się lepiej w przypadku osób, których płytka jest słaba i łamliwa, a kształt pozostawia wiele do życzenia. Jest to też dobre rozwiązanie dla pań, których praca wpływa na uszkodzenia manicure podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Natomiast paznokcie hybrydowe dają bardziej naturalny i delikatny efekt. Nie ingerują w naturalną płytkę paznokcia, przez co nie osłabiają jej struktury. Niestety stylizacja paznokci metodą hybrydową jest znacznie mniej trwalsza. Tę technikę poleca się paniom, których paznokcie są mocne i mają naturalny, ładny kształt.

Nie ma jednak wątpliwości, że obie metody pozwalają uzyskać piękny i estetyczny manicure. A wybór właściwego sposobu zależy od oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb konkretnej kobiety.