Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Profesjonalna fotografia – sposób na zatrzymanie emocji

Najpiękniejsze wydarzenia staramy się zatrzymać w swojej pamięci jak najdłużej. Nie zawsze jest to łatwe. Z upływem lat wspomnienia blakną, mimo naszych najszczerszych chęci zapamiętania najdrobniejszych szczegółów. To właśnie dlatego tak chętnie upamiętniamy najważniejsze chwile, robiąc zdjęcia lub kręcąc filmy. Każdy taki zapis jest w jakiś sposób wartościowy. Nie do każdego jednak chętnie wracamy i z przyjemnością chwalimy się pamiątką przed innymi. Od czego to zależy?

Dlaczego warto zadbać o estetyczne pamiątki?

Powód jest prosty – jeśli zdarzenia uwiecznione są na pięknej, harmonijnie skomponowanej fotografii, chętniej będziemy sięgać po pamiątkę. Nie bez powodu nie lubimy zdjęć, na których się sobie nie podobamy. Nie pozwólmy, żeby takie negatywne myśli dopadły nas, gdy przeglądamy zdjęcia ze ślubu. Co również ważne, estetycznie wykonane pamiątki skłaniają nas do tego, żeby dzielić się wspomnieniami z innymi. Takie fotografie ustawiamy na półkach albo podziwiamy je na kartach rodzinnego albumu.

Ślub w plenerze, wesele, sesja portretowa – co zrobić, żeby takie fotografie się udały?

Niestety idealny makijaż, przepiękny strój czy urokliwa sceneria mogą nie być widoczne na zdjęciu, jeśli za fotografowanie weźmie się niewłaściwa osoba. Wyeksponowanie tego, co prezentuje się nietuzinkowo i estetycznie jest prawdziwą sztuką. Dobry fotograf na wesele zadba o właściwą kompozycję kadru, oddanie barw oraz, co również bardzo ważne, ukazanie pięknych emocji, których pełno na takich wydarzeniach. Duże znaczenie ma tutaj umiejętność obserwacji oraz umiejętność szybkiego reagowania. Obydwie te kompetencje można zdobyć na drodze praktyki.

Nieco inaczej wygląda praca fotografa, realizującego sesje portretowe i kobiece. Tutaj często nacisk trzeba położyć na niuanse, delikatne, subtelne gesty, grę światła oraz wyeksponowanie indywidualnego, niepowtarzalnego piękna konkretnej modelki lub modela. Fotografie powstają w dużo bardziej intymnych warunkach niż np. zdjęcia z weselnej zabawy. Wiele i wielu z nas ma w swojej kolekcji przynajmniej jedno zdjęcie, na którym wyraźnie widać, że czujemy się niekomfortowo. Takie samopoczucie dostrzegalne jest nie tylko w sztucznej mimice, ale też np. w nienaturalnych gestach. Dobry fotograf stara się wprowadzić atmosferę, która wykluczy taki dyskomfort. Jednocześnie dba o to, żeby ta swoboda, pewność siebie i dobry nastrój zostały zapisane w elegancki, stylowy sposób.

Niektóre przypadkowo zrobione, nieidealne zdjęcia mają swój urok. Z rozbawieniem do nich wracamy, przyczepiamy je do lodówki i pokazujemy je znajomym. Czasem jednak warto pokusić się o pamiątkę, która swoim eleganckim wyglądem odda podniosłość rejestrowanej chwili i pozwoli nam z uśmiechem na ustach cofnąć się do tamtych wspomnień.