Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Moda ślubna – wybór garnituru

Wybór garnituru ślubnego nie jest mniej ważny od sukni ślubnej, z pewnością tak samo trudny – musi pasować do wyjątkowej okazji. Zakup właściwego pozwala na powstanie pięknych zdjęć i przyciągnięcie uwagi wszystkich zgromadzonych gości.

Kwestie, od których zależy wybór garnituru ślubnego

Udanie się po garnitur na ślub do krawcowej lub salonu mody musi być poprzedzone ustaleniem motywu wesela i miejscem, w którym się odbędzie. Przyjęcie w stylu glamour wymaga od Państwa młodych znacznie bardziej formalnych strojów, niż w przypadku ślubu w plenerze. W drugim przypadku zamiast fraka wystarczy sama kamizelka i koszula w luźniejszym stylu. Generalnie bierze się pod uwagę trzy stopnie formalności – nieformalny, formalny i półformalny – kluczową kwestią jest pora uroczystości. Panowie zazwyczaj chcą odpowiednio podkreślić rangę wyjątkowego wydarzenia, więc podejmują decyzję o zakupie fraka, smokingu lub bardzo eleganckiego garnituru. Tymczasem najlepszy będzie garnitur na ślub w postaci surdutu – przedłużanej dwurzędowej marynarki. Z punktu widzenia zachowania wygody warto rozważyć zakup jednorzędowego garnituru składającego się z dwóch lub trzech części. Gdy krój garnituru na ślub jest już wybrany, pozostaje udanie się salonu lub krawca – z pewnością trzeba postawić na usługodawców zapewniających wysoką jakość produktów. Ważne jest ponadto doradztwo osoby doświadczonej, ponieważ należy odpowiednio dostosować długość rękawów, nogawek, a także odcienia – bardzo modne obecnie są granatowe. Panowie mający standardowe wymiary lub zbliżone do nich z pewnością wybiorą gotowy garnitur na ślub, z ewentualnymi drobnymi poprawkami krawieckimi. W przypadku krawcowej/krawca musi to być doświadczony specjalista, nieznane miejsca lepiej ominąć – stres co do finalnego wyglądu jest całkowicie zbędny.

Garnitur na ślub

Ważnym aspektem jest kolor garnituru na ślub, zależy ona od upodobań Pana Młodego, często wybieranymi odcieniami są granat, grafit, stalowa szarość. Rzadko stawia się na czerń, oczywiście jest to elegancki kolor, ale może dość niekorzystnie wyglądać na zdjęciach ślubnych. Mniej standardowymi kolorami są brązy, beże, butelkowe zielenie, co nie oznacza, że nie można ich wybrać. Spornym tematem jest materiał, z którego powstaje garnitur na ślub, wybór sztucznych tkanin, nieprzepuszczających powietrza z pewnością będzie tańszym rozwiązaniem. Chcąc jednak wyglądać stylowo i komfortowo powinno się postawić na naturalne tkaniny z domieszką wełny. Wszystko to można sobie przemyśleć odpowiednio wcześniej, każdą kwestię zweryfikuje się dopiero podczas pierwszej przymiarki. Wyobrażenia często odbiegają od rzeczywistości, czasami możliwe jest przeżycie rozczarowania, a innym razem pozytywnego zaskoczenia. Na przymiarki powinno się zabrać bliską osobę, która doradzi i oceni każdą stylizację odpowiednio. Najważniejsza jest szczera opinia, nawet gdy ma negatywny wydźwięk. Nie tylko Panna Młoda ma zachwycać wyglądem na ślubie, tak samo ważną osobą jest Pan Młody, który ma czuć się dobrze.