Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Duet – obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu. Jak stworzyć gustowne zestawy?

Noszenie obrączki i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu to dla wielu osób sposób na naturalne połączenie tych dwóch ważnych symboli. Niestety nie każde połączenie będzie wyglądać dobrze i wpisywać się w obowiązujące aktualnie trendy biżuteryjne. Jak zatem połączyć obrączkę i pierścionek zaręczynowy, by stworzyć gustowny i modny zestaw? W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić kilka wskazówek, które pozwolą wyeksponować oba elementy biżuterii na jednym palcu w sposób stylowy i zgodny z aktualnymi trendami.

Kilka przydatnych wskazówek na temat komponowania zestawu składającego się z pierścionka zaręczynowego i obrączki

Istnieje kilka sposobów „obchodzenia się” z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie. Niektóre panny młode zdejmują swój pierścionek, by schować go do szkatułki i zakładać jedynie na wyjątkowe okazje. Inne przekładają go na drugą dłoń lub wybierają palec wskazujący. Ciekawą opcją jest również noszenie pierścionka zaręczynowego zawieszonego na dopasowanym łańcuszku na szyi. Duże grono panien młodych decyduje się jednak na stworzenie duetu z pierścionka zaręczynowego i obrączki, które z dumą zakładają na jeden palec.

Jeśli jesteśmy fankami ostatniego rozwiązania to powinnyśmy jednak pamiętać o kilku aspektach, które sprawią, że oba elementy będą pasować do siebie i nie będą przeszkadzać nam w codziennych obowiązkach:

  • Zasada kontrastu – bogato zdobiony pierścionek zaręczynowy będzie prezentował się najlepiej w duecie z prostą obrączką. W ten sposób oba te elementy będą ze sobą współgrać, zamiast wprowadzać wrażenie nieokiełznanego przepychu.
  • Spójna stylistyka – obrączka i pierścionek zaręczynowy noszone na jednym palcu powinny być ze sobą spójne pod względem stylistyki i wyglądu. Co ciekawe w renomowanych salonach, takich jak sklep z biżuterią Łodzińscy, znajdziemy obecnie gotowe zestawy lub odpowiadające obie kolekcje tych dwóch elementów biżuterii, co znacząco ułatwi nam wybór,
  • Materiał wykonania – mamy tutaj do wyboru zarówno połączenia dwóch różnych kruszców, które razem stworzą piękny, jak i uzupełniający się zestaw lub postawienie na klasyczne zestawienie z tego samego materiału. Wszystko zależy od naszych upodobań.
  • Wykończenie i kształt – detale to bardzo istotny punkt każdego połączenia, dlatego należy zwrócić dużą uwagę, czy aby na pewno elementy obrączki i pierścionka zaręczynowego współgrają ze sobą.

Dopasowanie pierścionka zaręczynowego do obrączki minimalistycznej

Wybór minimalistycznej obrączki ślubnej to najprostszy sposób na idealne dopasowanie duetu z pierścionkiem zaręczynowym. Do takiej obrączki będzie, bowiem pasował każdy pierścionek. Panie ceniące sobie minimalizm i prostotę powinny postawić na prosty w swej formie pierścionek ozdobiony niewielkim kamieniem. Z kolei posiadaczki bogato zdobionego pierścionka będą mogły wyeksponować go na tle delikatnej obrączki, co również będzie świetnym połączeniem. Taka obrączka będzie także bardzo dobrym uzupełnieniem dla pierścionka zaręczynowego inkrustowanego kamieniami naturalnymi w każdym kolorze.

Jaki pierścionek zaręczynowy zestawić z obrączką zdobioną kamieniami?

Posiadaczki obrączki ozdobionej kamieniami muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Jeśli jest to cienka obrączka z maleńkimi kamieniami warto ja zestawić z pierścionkiem zaręczynowym w podobnym stylu. Dobrym pomysłem będzie również pierścionek z dużym kamieniem umieszczonym w centralnym miejscu, jednak bardzo ważne jest, by miał on identyczny kolor jak ozdoby w obrączce. Nigdy nie zestawiaj również bogato zdobionej obrączki z pierścionkiem o kwiecistych kształtach. Dużo lepiej będzie prezentował się elegancki model z delikatną ozdobą.

Czy każde połączenie obrączki i pierścionka zaręczynowego będzie dobrym pomysłem?

Odpowiednie dopasowanie pierścionka zaręczynowego i obrączki to świetny pomysł na wyeksponowanie tych dwóch istotnych pamiątek. Jest to również zabieg, który wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy biżuteryjne, czyli powrót do kontrolowanego przepychu. Nie należy jednak zapominać, że duet ten nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Są to sytuacje, gdy oba elementy ocierają się o siebie, przez co mogą się wycierać i niszczyć.