Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać idealną suknię ślubną? Przewodnik dla przyszłych panien młodych

Nadszedł ten najbardziej wyczekiwany przez Ciebie moment: wybraliście datę ślubu. Czas na przygotowania do uroczystości. Od czego zacząć? Od wyboru sukni ślubnej i to z dużym wyprzedzeniem. Dlaczego? Ponieważ nawet jeśli doskonale wiesz, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona suknia ślubna, to i tak będziesz potrzebowała czasu na przymiarki.

Pierścionek zaręczynowy – jest; data ślubu – wyznaczona, a więc czas rozpocząć przygotowania do najważniejszego dnia w Twoim dotychczasowym życiu. Od czego zacząć? Jeden z ważniejszych kroków to wybór sukni ślubnej. Nastaw się na to, że całemu procesowi będą towarzyszyły silne, a niekiedy skrajne emocje – to całkiem normalne. Dlatego swoje poszukiwania rozpocznij z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu opanujesz stres i będziesz miała więcej czasu na ewentualne przeróbki, czy poprawki. Nie wiesz, co jest ważne w trakcie wybierania idealnej sukni ślubnej? Sprawdź nasz krótki przewodnik i poznaj najważniejsze kroki, które pomogą Ci znaleźć suknię z Twoich snów – dokładnie taką, jaką sobie wymarzysz i w jakiej będziesz czuła się idealne tego wyjątkowego dnia. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces, a także podpowiemy, jakiemu salonowi sukien ślubnych najlepiej zaufać w tej kwestii.

Poznaj swoje preferencje – pierwszy krok do sukni marzeń

Pierwszy i najważniejszy krok na drodze do znalezienia idealnej sukni ślubnej stanowi określenie Twoich preferencji. Chodzi o to, aby Twoja suknia, nie tylko stanowiła Twoją ozdobę tego dnia, ale również współgrała z Twoim charakterem i odzwierciedlała osobowość. Tylko wtedy będziesz mogła czuć się w niej wyjątkowo, ale przede wszystkim pewnie i komfortowo, a to właśnie Twoje idealne samopoczucie tego dnia jest najważniejsze.

Gdzie możesz szukać inspiracji? Po pierwsze – wykorzystaj internet. Wpisz hasło typu: ‘najmodniejsze suknie ślubne’ lub też ‘suknie ślubne boho’, czy ‘proste suknie ślubne’. Jeśli uważasz, że to wciąż za mało, skieruj swoje kroki do dobrego salonu ślubnego, takiego jak np. salon sukien ślubnych Madonna, który gwarantuje indywidualną obsługę oraz fachowe doradztwo na wysokim poziomie. Co ważniejsze w salonie tym będziesz mogła sprawdzić, czy na przykład podobająca Ci się suknia ślubna syrena, jest tym, czego właśnie potrzebujesz, by wyrazić swoją romantyczną duszę, czy jednak lepszym wyborem będzie suknia ślubna princessa, w której będziesz wyglądać i czuć się, jak prawdziwa księżniczka.

pexels-marta-wave-6453916.jpg

Znaczenie przymiarek – znajdź swój idealny krój

Krok drugi to przymiarki w salonie sukien ślubnych. Pamiętaj, że ten sam krój i fason sukni może prezentować się zupełnie inaczej na różnych typach sylwetek. Ważne więc, abyś znalazła taki model sukni, który będzie najlepiej współgrał z Twoją figurą, czyli podkreśli jej atuty i zniweluje niedoskonałości.

Warto, byś dokonała przymiarki sukien ślubnych nie tylko w Twoim wymarzonym stylu, ale również zobaczyła, jak będziesz wyglądała w innych fasonach. Może bowiem okazać się w trakcie przymiarek, że w „ta jedna jedyna wymarzona” suknia, zejdzie na plan dalszy i zastąpi ją o wiele bardziej idealna.

Pamiętaj też, aby na przymiarkę zabrać ze sobą obuwie, w którym będziesz brała ślub. To znacznie ułatwi znalezienie idealnego modelu, ale i przede wszystkim koloru sukni.

Sezon i miejsce ceremonii – klucz do wyboru sukni

Kolejna kwestia w trakcie poszukiwań idealnej sukni na ślub dotyczy sezonu, ale i miejsca, gdzie będzie odbywała się ceremonia. Zapytasz, jakie to ma znaczenie? Sama przyznaj, że zarówno zmarznięta, jak i spocona panna młoda, to niezbyt zachęcający widok. To samo dotyczy miejsca, w którym będziesz brała ślub. Chodzi nie tylko o to, żebyś spełniła swoje marzenie o idealnej kreacji ślubnej, ale również o zachowanie dobrego smaku.

Dla przykładu – gdy bierzesz ślub latem w plenerze – najczęściej przyszli małżonkowie wybierają na miejsce swoich zaślubin plaże – wtedy idealnym rozwiązaniem będą lekkie i przewiewne suknie ślubne na plażę. Z kolei bogato zdobione cięższe suknie ślubne zimowe stanowią o wiele lepszy wybór, kiedy ceremonia odbywa się w tradycyjnej kaplicy, bądź w chłodniejsze miesiące.

Budżet – jak planować wydatki na suknię ślubną

Ustalenie budżetu na suknię ślubną to kolejny ważny krok. Rozplanuj swoje wydatki tak, abyś dysponowała wolną kwotą, która może okazać się potrzebna w związku z modyfikacjami krawieckimi, czy zakupem dodatków.

Jeśli aktualne ceny sukien ślubnych kłócą się z Twoim budżetem, możesz zawsze zdecydować się na wypożyczenie sukni ślubnej. To zawsze niższe koszta, a przy tym mniej problemu z późniejszym przechowaniem kreacji.

Na jakie kwoty powinnaś być przygotowana? Najtańsze suknie z nowych kolekcji dostępne są już w granicach 4000 – 5000 zł. W bardziej prestiżowych salonach ceny te zaczynają się od 7000-10000 zł. Najdroższe są zawsze suknie na zamówienie od projektantów. Tutaj w grę mogą wchodzić naprawdę zawrotne sumy.

suknia-slubna-madonna.jpg
fot. salon sukien ślubnych Madonna

Personalizacja sukni ślubnej – stwórz unikatową kreację

Finalizację poszukiwań sukni ślubnej stanowi jej personalizacja. Co to dokładnie oznacza? Personalizacja sukni ślubnej to nic innego, jak nadanie wybranej przez Ciebie kreacji oryginalnego wyglądu, który odda najlepiej Twój indywidualny styl. Co możesz zmienić, by Twoja wymarzona suknia nabrała osobistego charakteru? Tak naprawdę to niemal wszystko, czyli:

  • zastosowane dodatki – które mają dla Ciebie wyjątkowe znaczenie jak np. rodowa biżuteria lub ozdoba o znaczeniu sentymentalnym;
  • wykończenie sukni – chodzi o wszelkiego rodzaju zdobienia i aplikacje;
  • zmiany detali – możesz na przykład skrócić suknię lub dodać do niej jakiś element z innego fasonu sukni jak np. bufiaste rękawy, czy koronkowe wstawki.

Pamiętaj, że każda panna młoda zasługuje na to, by poprzez swoją suknię ślubną wyrazić siebie i jednocześnie prezentować się idealnie, zjawiskowo i niepowtarzalnie w dniu swojego ślubu. Unikatowa suknia ślubna to najprostszy sposób, by to osiągnąć.

Suknie ślubne z salonu Madonna znajdziesz pod linkiem https://www.madonna.pl/suknie-slubne-1.html

Jeśli odwiedzisz salon sukni ślubnych Madonna, będziesz mogła dowolnie zmieniać wygląd swojej wymarzonej kreacji. Nasze doradczynie służą pomocą, radą i wsparciem. Zapraszamy!

Artykuł gościnny.