Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak powinien zostać wykonany film ze ślubu?

Wydawać by się mogło, że wszyscy wiemy na czym polega w obecnych czasach filmowanie ślubów. Potrzeby klientów rosną z roku na rok i wymagania w stosunku do filmów ze ślubów i wesela rosną. Jak powinien wyglądać prawidłowo nakręcony film ze ślubu?

Wzorcowe filmowanie

Kamerzysta, który wykonuje film ślubny, powinien być niedostrzegalny. On nikomu nie powinien przeszkadzać swoją bytnością, dzięki czemu wszystko będzie toczyło się swoim naturalnym biegiem wydarzeń. Koniecznością jest uchwycenie najważniejszych momentów z tego wyjątkowego dnia, które są oczywiste zarówno dla Pary Młodej, jak również dla kamerzysty. Do takich TOP momentów zalicza się:

  • przyjazd do kościoła,
  • składanie przysięgi,
  • wyjście z kościoła,
  • podjechanie do sali weselnej,
  • przywitanie chlebem i solą,
  • pierwszy taniec,
  • podziękowanie dla rodziców (o ile się odbędzie),
  • tort,
  • oczepiny.

Jest to kilka najważniejszych punktów, które muszą pojawić się podczas filmu weselnego. Wszystkie dodatkowe szczegóły powinny zostać omówione przed ślubem z kamerzystą, aby ten był pewien na co ma zwrócić uwagę podczas filmowania. Niektóre pary życzą sobie, aby do filmu dodać sceny z domu, jak chociażby błogosławieństwo rodziców, szykowanie się do ceremonii.

Często wideofilmowanie łączone jest z robieniem zdjęć. Wszystko potem łączone jest w spójną całość, dzięki czemu film ze ślubu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Uwaga! Jeżeli ktoś ma jakieś specjalne życzenia lub też chce uniknąć kamerowania pewnych sytuacji, to koniecznie wszystko powinien od razu omówić z kamerzystą, aby ten wiedział czego ma się spodziewać podczas ceremonii i zabawy.

Teledysk z wesela

Filmowanie ślubów w obecnych czasach dzieli się na dwie prezentacje. Pierwsza to doskonale znany wszystkim film z wesela, który może trwać nawet do trzech godzin, ukazujący wszystkie najważniejsze chwile tego dnia. Druga prezentacja to teledysk ślubny, czyli krótki trzy, maksymalnie czterominutowy filmik, który pokazuje tylko i wyłącznie wybrane sceny. Najczęściej wszystko montowane jest pod podkład wybranej piosenki, którą Para Młoda ma prawo sobie wybrać. Aczkolwiek warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie piosenki pasują do takich filmów, dlatego czasem warto pokierować się sugestią kamerzysty. Ciekawym pomysłem są teledyski ślubne w wersji na wesoło – chociaż należy sprawdzić, czy taka wersja nie urazi dalszej cioci, którą rzadko widujemy. Zawsze można takie osoby pominąć i nie wykorzystywać ich wizerunku w wesołej, nieco podkręconej wersji filmu ślubnego.

wideofilmowanie