Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak ustawić i udekorować stół pary młodej na weselu?

Dekoracja i sposób ustawienia stołu, przy którym zasiądzie para młoda na weselu jest niezwykle istotny. Musi to być bowiem centralny i maksymalnie wyeksponowany punkt sali weselnej. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by dokładnie go przystroić i sprawić, by skupiał na sobie uwagę gości. Nie trudno się też domyślić się, że będzie on stanowił tło, dla niejednego ślubnego zdjęcia, tym bardziej warto o niego zadbać.

Motyw przewodni wesela

Organizując wesele, decydujemy się na jego motyw przewodni, by uniknąć chaosu, a także pomieszania inwencji twórczych. Ten styl, na który się zdecydujemy, powinien również znaleźć się na stole pary młodej. Stół nie powinien być oderwany, od całościowej oprawy wesela, więc powinien być zaaranżowany tak, jak nasz motyw przewodni. Dobrym wyborem będzie taka sama kolorystyka, a także podobne kwiaty, które wybierzemy do dekoracji. Jednak pamiętajmy, by stół, był przystrojony mocniej i bardziej niż reszta sali. Ma być on bowiem centralnym punktem i najbardziej strojnym elementem sali.

Stół pary młodej – ustawienie

Ustawienie stołu pary młodej powinno opierać się na dwóch podstawowych regułach:

  • dopasowanie do ogólnego rozstawienia sali, tak by był w jej centralnym punkcie
  • oddalenie delikatne stołu pary młodej, od pozostałych stołów przeznaczonych dla gości. Da nam to możliwość lepszego wyeksponowania go.

Znaczenie będzie miał też rodzaj stołu jaki wybierzemy. Jeśli goście zasiądą przy okrągłych, dla pary młodej powinien być on prostokątny i odwrotnie. Chodzi o to, by wyróżniał się on na tle innych. Co do wielkości, jest to uzależnione od tego, ile osób przy nim zasiądzie. Czy decydujemy się usadzić przy nim świadków? Czy także rodziców pary młodej? Wielkość stołu musi być więc dopasowana, do liczby osób. W przypadku, kiedy decydujemy się na ustawienia w kształcie litery L lub podkowy, to miejsce siedzenia pary młodej, powinno być idealnym zwieńczeniem całości. Pamiętajmy też, że panna młoda będzie potrzebowała nieco więcej przestrzeni, z uwagi na suknie ślubną. Zostawmy więc więcej miejsca, by wygodniej było jej wstawać od stołu.

Stół pary młodej – dobór tła

Wiadomo, żeby stół wyglądał idealnie, istotne jest również to, jakie będzie tło zaraz za nim. Nie da się ukryć, ze duże okna za plecami nie są najlepszym wyborem. Dlaczego? Rzucane przez nie światło, może negatywnie rzutować na jakość weselnych zdjęć. Poza tym odbijając się od błyszczących zdobień mogą oślepiać weselników, a co gorsza oślepiać także parę młodą. Dodatkowo, w przypadku okien, ciężko zakryć je dekoracjami, ze względu na ich gładką i śliską powierzchnię. Jak wiadomo, wśród weselnych dekoracji królują niezmiennie litery, napisy, lampy, lustra i kwiaty. Łatwiej będzie umieścić je na ścianie niż na oknach.

Stół pary młodej, a ogólne usadzenie gości

Niezmiennie i nieustannie para młoda musi zajmować miejsce honorowe. Na nich ma zostać skupiona uwaga gości. Panna młoda zajmuje miejsce po prawej stronie, natomiast pan młody po lewej. Jak powinno wyglądać pozostałe usadzenie gości? Kolejne miejsca, obok panny młodej powinni zając miejsce rodzice pana młodego, a także świadek. Podobnie w przypadku męża, po jego stronie powinni zasiąść rodzice panny młodej i jej świadkowa. W dalszej kolejności, powinni zasiadać dziadkowie, a także rodzeństwo. Jak rozłożyć wówczas nakrycia? Dominuje tu jedna podstawowa zasada, nakrycia muszą zostać tak rozłożone, by nikt nie siedział tyłem do gości. Pamiętajmy też, by wszelkie dekoracje, rozłożyste kwiaty czy inne dodatki, nie zasłaniały pary młodej, a także nie przeszkadzały gościom w konsumpcji. Świetnie sprawdzą się wówczas niskie, ale rozłożyste bukiety i kompozycje kwiatowe, bazujące na tych, które zostały wykorzystane w bukiecie panny młodej. Dobrym pomysłem są też mniejsze ich odpowiedniki, na stołach gości.

Stół pary młodej wymaga wiele pracy, musi on skupiać na sobie uwagę, a także być centralnym punktem sali weselnej. Musimy także pamiętać o doborze odpowiedniego tła i dekoracji, dopasowanych do motywu przewodniego wesela.