Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne – jaką biżuterię wybrać?

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdego zakochanej pary. Obrączki i pierścionek zaręczynowy stanowią natomiast wyjątkowy symbol. Z tego powodu młodzi ludzie szczególną uwagę przykładają do wyboru tych biżuteryjnych dodatków. A dobór odpowiednich modeli nie jest prosty – obrączki i pierścionki mogą być wykonane z różnych kruszców. Dodatkowo dostępnych jest wiele wzorów. Dowiedz się, na co wziąć pod uwagę przy wyborze idealnych obrączek.

1. Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie musi być trudny

2. Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego nie musi być trudny
Pierwszy etap przy planowaniu zawarcia związku małżeńskiego to najczęściej zaręczyny. W polskiej tradycji ich zawarcie przypieczętowane jest podarowaniem ukochanej osobie pierścionka. Z tego powodu partnerzy poszukują najczęściej modelu wyjątkowego, podkreślającego magię wydarzenia, a przy tym dopasowanego do wybranki. Dlatego oprócz rozmiaru palca przyszłej narzeczonej, warto zwrócić uwagę również na jej gust. Nie zawsze im bardziej zdobny pierścionek, tym lepszy. Niektóre z kobiet preferują biżuterię minimalistyczną i to właśnie model w tym stylu będzie dla nich wyjątkowy.

Niezależnie od wzornictwa pierścionka szczególną uwagę zwrócić należy na jego jakość.
Wybierając pierścionek zaręczynowy najlepiej zdecydować się na model z kruszcu szlachetnego, który odznacza się dużą trwałością i przez wiele lata zachowuje dobry wygląd. Najczęściej wybierane są pierścionki złote z dodatkiem kamieni szlachetnych. Niezawodnym wyborem jest zawsze pierścionek z diamentem, natomiast coraz bardziej popularne stają się również inne kamienie, takie jak szafiry, ametysty czy akwamaryny.
Ciekawą opcją może być np. pierścionek ze szmaragdem w złotej oprawie.

Obrączki ślubne – jakie wybrać?
Kolejnym dylematem, przed którym stają młode pary są obrączki ślubne. Na rynku dostępne są modele ze złota, srebra czy tytanu. W tym przypadku podobnie jak przy pierścionku zaręczynowym istotna jest trwałość metalu. Odporność kruszcu zależy przede wszystkim od próby metalu, czyli jego zawartości w biżuterii. Nie zawsze im wyższa próba, tym bardziej trwała obrączka. W przypadku złota najbardziej polecana jest próba 0,585, dzięki której obrączki są twarde. Najwyższa próba, 0,999, jest zbyt miękka do wykonania obrączki. Zakupić można również obrączkę o próbie 0,333, której twardość jest porównywalna do 0,585, zawartość kruszcu szlachetnego jest jednak mniejsza.
Na próbę zwrócić uwagę należy także, kupując obrączki ślubne ze srebra.