Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szampon na porost włosów? Czy to działa?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na porost włosów. Mają zwykle szeroki zakres cenowy, a opinie również są dość zróżnicowane. W grupach internetowych zwykle słyszymy o poradzie u specjalisty. Ta często kończy się zakupem kolejnego preparatu na porost włosów. Czy w takim razie warto zainwestować w szampon na porost włosów?

Dlaczego warto powstrzymać wypadanie włosów?

Wypadanie włosów może zachodzić na różne sposoby, niekiedy wyjątkowo niepozornie i nie zwracając na siebie szczególnej uwagi przez tygodnie, a nawet miesiące. Nie należy jednak bagatelizować tej przypadłości, ponieważ organizm daje w ten sposób sygnały na temat zróżnicowanych nieprawidłowości w naszym organizmie.

Bardzo często utrata włosów może oznaczać np. niewłaściwą dietę, która przez brak odpowiednich składników uniemożliwia utrzymywanie silnych i wytrzymałych włosów. Osłabione cebulki włosów często idą w parze także z wysuszoną strukturą skóry na głowie. W ten sposób, oprócz utraty owłosienia szczególnie widocznego podczas kąpieli lub rozczesywania, ta kłopotliwa dolegliwość wiąże się także z łupieżem.

Dostrzegając zatem nawet drobne, lecz powtarzające się kłopoty z utratą włosów, warto działać szybko i zdecydowanie w ramach rozsądnej i zalecanej profilaktyki. Zahamujemy w ten sposób nie tylko dalszy rozwój tej dolegliwości, która może potencjalnie przerodzić się w poważniejsze kłopoty zdrowotne, a także zadbamy o dobrą kondycję naszej wizytówki – czyli włosów! Kluczowe jest stymulowanie prawidłowego stanu skóry głowy i włókien włosowych.

Jakie metody stosować do zahamowania wypadania włosów?

Dostrzegając u siebie kłopoty z utratą włosów, warto działać kompleksowo i na różnych polach. Prawidłowa kondycja włosów na głowie to w końcu aspekt zdrowotny, a wobec tych jedno doraźne działanie nie wystarczy. Przyjrzyjmy się metodom, które należy wziąć pod uwagę.

  • Odpowiednia dieta.
    Nie bez powodu na każdym kroku usłyszeć można sformułowanie “zdrowa, zbilansowana dieta”. Jest ona kluczowym aspektem nie tylko w kontekście dobrego samopoczucia, prawidłowej masy ciała czy stanu naszej cery, ale i ma ona znaczenie w przypadku kondycji włosów. Konstruując swój jadłospis, który ma zapewnić nam zdrowe włosy, warto wziąć pod uwagę pożywienie bogate w witaminy A, B, C i E, a także cynk, potas, żelazo i zdrowe kwasy tłuszczowe. Warunki te spełniają m.in. kasze, brokuły, jaja, fasola szparagowa, owoce, a także podroby mięsne.
  • Suplementacja.
    Kolejnym aspektem, który powinien grać główną rolę w naszym planie działania skoncentrowanym na zdrowe i silne włosy, jest odpowiednia suplementacja składników, których nie możemy dostarczyć z pożywienia w wystarczającym stopniu. Korzystnie dla włosów sprawdzają się suplementy bogate w witaminę B, cynk czy skrzyp polny. Nie powinno zabraknąć też tranu.
  • Wspierające zdrowe włosy preparaty.
    Trzecim filarem, o który należy oprzeć działania w kierunku zachowania wzorowej kondycji naszych włosów, powinien być odpowiedni dobór kosmetyków, za których pomocą dbamy o codzienną higienę głowy. Nie wszystkie szampony, wbrew hasłom reklamowym, są przyjazne dla włosów – wiele z nich zawiera substancje, które wysuszają je, doprowadzają pośrednio do złuszczania się naskórka, co w efekcie może pogłębiać lub utrzymywać dotychczasowe kłopoty z włosami. W efekcie, warto sięgać po sprawdzone szampony stymulujące właściwy stan owłosienia – a jakie są najlepsze, o tym niżej!

Szampon na porost włosów dla kobiet i mężczyzn. Który wybrać?

Ostatnio testowaliśmy szampon stymulujący porost włosów XTENSE CODE  Rich Formula. To interesujący produkt, którego innowacyjną formułę opracowano w Polsce. Co ciekawe, Diosmina, którą ma w składzie stosowane jest zwykle na problemu skórne. Tu widzimy ją w postaci szamponu. Zostawia na skórze głowy delikatne drobinki, które mogą wydawać się początkowo łupieżem lub strupami, jednak w rzeczywistości do skruszona Diosmina. Producent podaje, że szampon został przetestowany klinicznie i 90% badanych potwierdza jego skuteczność. Poprawia gęstość włosów, nadaje im blask i sprawia, że są przyjemniejsze podczas rozczesywania. To prawda. Już po kilku tygodniach stosowania ma się wrażenie, zupełnie innej kondycji włosów.

Diosmina i hesperydyna stymulują wzrost nowych, silnych włosów, z kolei olej arganowy zapobiega łamaniu i utracie dotychczasowych. W naturalnej i skoncentrowanej formule prezentowanego szamponu nie bez znaczenia jest też kwas mlekowy, który zapobiega otwieraniu łusek włosowych i ułatwia rozczesywanie.