Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać odpowiednią lustrzankę na początek przygody z fotografią?

Lustrzanki są świetnym i dość niedrogim sprzętem fotograficznym, który idealnie sprawdza się w przypadku amatorów. Dzięki tym urządzeniom z łatwością można połączyć najwyższą jakość zdjęć, a także niezwykle wygodne i funkcjonalne tryby automatyczne. Lustrzanka pozwoli amatorom bardzo szybko zapoznać się ze światem profesjonalnej fotografii, a także nabrać pewności w obsługiwaniu przeróżnych trybów aparatu. Tak więc jaką lustrzankę wybrać dla amatora?

Jaka powinna być dobra lustrzanka do początkującego fotografa?

Wiele osób uważa, że dobre lustrzanki są urządzeniami drogimi, a te z niższej półki cenowej, nie posiadają odpowiedniego zakresu funkcjonalności. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być, gdyż dobra lustrzanka może mieć nie tylko dość zaawansowane funkcje, ale co najważniejsze będzie można zakupić ją w rozsądnej cenie. W przypadku aparatu dla początkującego fotografa, ma to ogromne znaczenie. Po pierwsze, potrzebuj on sprzętu, który pozwoli mu się zapoznać z różnymi trybami i technikami wykonywania zdjęć, z drugiej zaś strony nie warto wydawać na pierwszy sprzęt pokaźnej kwoty. Warto więc celować w urządzenia ze średniej półki cenowej. Warto pamiętać, że dobra lustrzanka do nauki fotografii zapewni pełną kontrolę nad dosłownie każdym z parametrów zdjęć. Co to oznacza w praktyce? Otóż przy pomocy lustrzanki dla początkującego będzie można nie tylko zmniejszyć lub zwiększyć głębie ostrości, dzięki regulowanej przesłonie, ale także uchwycić w kadrze niezwykle dynamiczny ruch, bez utraty jakości zdjęcia, przy ustawieniu idealnego czasu migawki. Co więcej, lustrzanki dla początkujących powinny również perfekcyjnie doświetlać kadry za pomocą dostosowania czułości ISO idealnie do warunków oświetleniowych. Oczywiście nie można pominąć tego, że taka lustrzanka powinna zapewnić natychmiastowy podgląd zdjęć, dzięki wbudowanemu w nią wyświetlaczowi LCD.

Jakie parametry powinna mieć lustrzanka dla amatora?

Lustrzanki dla amatorów powinny mieć odpowiednio dopasowane parametry techniczne. Tak więc przy wyborze takiego urządzenia, największą uwagę należy zwrócić na:

  • rodzaj matrycy- to jeden z najważniejszych parametrów, gdyż od niego zależy właśnie jakość obrazu. Idealnym połączeniem dobrej matrycy i niskiej ceny są urządzenia wyposażone w matrycę APS-C, która gwarantuje rozdzielczość na poziomie 20 Mpix.
  • zakres ISO- to nic innego jak zakres czułości lustrzanki. Im jest ona wyższa, tym aparat zarejestruje więcej światła, a to umożliwi wykonywanie dobrej jakości zdjęć nawet przy słabym oświetleniu.
  • wbudowana lampa błyskowa- to element niezbędny, dzięki któremu będzie można dodatkowo doświetlić obiekty znajdujące się w kadrze, a nawet wykonywać zdjęcia przy całkowitym braku światła.
  • tryby kreatywne- chodzi tu przede wszystkim o wbudowane programy jak np. scena czy krajobraz. Są to programy automatyczne, które przyczyniają się do o wiele szybszej nauki wykonywania zdjęć poprawnie i perfekcyjnie.
  • nagrywanie filmów- to funkcja dodatkowa, która przyda się osobom, które oprócz fotografii, chcą również doszkolić się w zakresie nagrywania materiałów wideo. Wówczas lustrzanka koniecznie powinna posiadać jakość Full HD.

Jedną z większych zalet lustrzanek dla początkujących jest to, że posiadają możliwość rejestrowania cyfrowego negatywu. Wówczas każde zdjęcie będzie można szybko skorygować i np. samodzielnie ustawić kontrast czy balans bieli.