Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wszystko o złotych obrączkach

Obrączki ślubne to najpiękniejszy symbol miłości, którym obdarowują się małżonkowie w dniu ich ślubu. Od wielu stuleci reprezentuje lojalność i jest symbolem więzi między dwojgiem ludzi. Sam pierścień ma w sobie także znaczenie, gdyż jego kolisty kształt przypomina symbol nieskończoności.

  1. Co warto wiedzieć o złocie?
  2. Dlaczego warto zdecydować się na żółte złoto?
  3. Co jest istotne przy kupnie obrączki?
  4. Czy zakupy online są bezpieczne?

Co warto wiedzieć o złocie?

Złoto to trwały kruszec, z którego powstają obrączki klasyczne. Jest materiałem szlachetnym, mającym złocistozłoty kolor. Jego zaletą jest spora gęstość przy jednoczesnej plastyczności, co pomaga przy jego obróbce. Od starożytności używano go do wyrobu biżuterii oraz monet. Obecnie złoto wydobywa się głównie do produkcji biżuterii. Do tego celu miesza się najczęściej czysty metal ze srebrem i miedzią.

Dlaczego warto zdecydować się na żółte złoto?

Żółte złoto to tradycyjny kolor, który wybierają młodożeńcy. Dzięki temu można być pewnym, że nigdy nie wyjdzie z mody. Wspaniałe obrączki z żółtego złota nigdy nie zmieniają odcienia, ponieważ wykonane są z jednolitego żółtego odlewu. Rodzaj złota, z którego wykonane są obrączki ma różne właściwości, takie jak twardość, ścieralność, odporność na temperaturę, otarcia, wgniecenia. Powierzchnia zewnętrzna zawsze będzie ulegała zarysowaniom. Wybierając złoto decydujemy się na tradycję, piękne barwy stopów i ponadczasowość.

Co jest istotne przy kupnie obrączki?

Na początek warto wybrać rozmiar obrączki. Dzięki temu będziemy mogli także zdecydować się na kupno online. Używając miarki powinna ona wejść z drobnym oporem przez kostkę palca, ale mieć luz w docelowym miejscu. Innym istotnym parametrem jest szerokość obrączek. Najczęściej wybiera się te w przedziale od 4 do 6 mm. Jest ona zależna od wielkości dłoni. Obrączki dobiera się także w zależności od sylwetki. Drobne osoby powinny wybrać węższą obrączkę, natomiast te dobrze zbudowane szerszą.

Czy zakupy online są bezpieczne?

Wiele osób obawia się kupować biżuterię w sklepach online. Jednak mogą okazać się o wiele korzystniejsze, niż się wydaje. Ceny obrączek są tańsze online, ponieważ sklepy stacjonarne wliczają cenę wynajmu lokalu do marży na produktach. Obsługa klienta online jest także bardziej szczegółowa i poświęca się na nią więcej czasu. Warto tutaj skorzystać z firmy Jubiler Korn, która pozwala na wielokrotne przymiarki i darmowe odesłanie próbek do sklepu kurierem. Na stronie można znaleźć także wiele promocji.