Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak samodzielnie przygotować ślubny makijaż?

Zbliża się twój ślub i zastanawiasz się nad tym, jak samodzielnie przygotować makijaż? W tym artykule postaramy się nakreślić najważniejsze jego elementy oraz aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę.

Dopasowanie makijażu do panny młodej

Jednym z najważniej elementów, które musimy wziąć pod uwagę, jest nasze samopoczucie po jego wykonaniu, a czynników na to wpływających jest wiele. Pierwszym z nich jest alergia. Zdając sobie sprawę ze skutków, jakie mogą przynieść nieodpowiednie składniki, powinniśmy się dokładnie przyglądnąć etykietom wybranych produktów.

Kolejnym elementem jest dopasowanie makijażu do uroczystości. Zdjęcia na ślubie są wykonywane w różnym oświetleniu, dlatego powinniśmy zadbać o jakościowe produkty, które nie będą sprawiać problemów podczas zmieniającej się temperatury.

Aspektem sprawiającym, że wykonywany make-up jest lepiej dopasowany do panny młodej to zwrócenie uwagi na jej urodę, charakter oraz kształt oczu i twarzy. Wykonany makijaż w dużym stopniu wpływa na walory estetyczne. Na przykład wykonany make-up może w elegancki sposób podkreślić oczy, dodając piękna i urody, a nieodpowiednio dobrane produkty mogą znacząco powiększyć lub pomniejszyć oczy, przez co panna młoda może czuć się niekomfortowo. W kwestii samodzielnego dobierania kolorów może przydać się rama do analizy kolorystycznej dostępna w sklepie manybeauty.pl. W sklepie poza samą ramą zakupić możemy produkty, dzięki którym wykonamy piękny i dopasowany ślubny makijaż.

Make-up częścią uroczystości

Podczas przygotowywania ślubnego makijażu warto również zainteresować się kolorem przewodnim, panującej wówczas pory roku lub nawet pogoda. Można go dopasować w każdym calu do wszystkich elementów ślubu, lecz warto też zainteresować się kolorystyką pasującą do większości innych barw. Motyw przewodni może się zmienić i to kilka razy więc w razie nagłych zmian warto mieć zaplanowany weselny make-up dopasowany przede wszystkim do panny młodej.

Jak nałożyć ślubny makijaż?

Warto zacząć nie od cery, ale od włosów. Nieuporządkowane z łatwością mogą przedostać się na twarz, nasiąkając już nałożonymi kosmetykami – naszej kreacji wiele nie ucierpi, natomiast włosy mogą się przedostać i utracić naturalny blask. W dalszym kroku przygotowujemy skórę twarzy oraz nakładamy cień w kąciku oka. Następnie nakładamy bazę na powieki, blendujemy cienie i nakładamy korektor pod oczy. Ostatnie czynności, jakie będziemy wykonywać w okolicach oczu to wypełnienie brwi oraz podkręcenie rzęs. Na koniec konturujemy twarz, nakładamy róż na policzki i błyszczyk na usta. W takich krokach warto wykonywać ślubny makijaż, w którym będziemy cudownie prezentować się na żywo, jak i na zdjęciach.