Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Piękne stopy przez cały rok

Chociaż wydawać by się mogło, że bose stopy widoczne są tylko latem w sandałach, wiele z nas pielęgnuje je przez okrągły rok. Zadbane ciało to znacznie lepsze samopoczucie. Jak zatem sprawić, by stopy były gładkie i piękne o każdej porze roku? Podpowiadamy kilka niezawodnych sposobów!

Jak zadbać o gładkie stopy?

Szorstkie pięty czy podbicie, odgniecenia, zgrubienia – to tylko niektóre z mankamentów, z jakimi na co dzień możemy się borykać. Nie są one co prawda groźne dla zdrowia, ale powodują uczucie dyskomfortu, wpływają na pewność siebie, a przy tym potrafią być dość uciążliwe. Pękająca skóra pięt jest w dodatku dość bolesna, a na pewno nieestetyczna.

Podstawą codziennej pielęgnacji powinno być odpowiednie nawilżenie. Świetnie sprawdzają się do tego kremy z mocznikiem, które zmiękczają zrogowaciały naskórek, a także dostarczają substancji poprawiających kondycję skóry.

Czasem na stopach pojawiają się też kurzajki lub brodawki, których można się pozbyć w domowych warunkach. Specjalne preparaty medyczne świetnie się do tego nadają. W przypadku niewielkich zmian na podbiciu znakomicie sprawdzi się preparat na kurzajki, którego skuteczność jest bardzo duża, a działanie bezpieczne dla zdrowia.

Domowe SPA dla stóp

Nie ma nic przyjemniejszego niż kilka chwil tylko dla siebie i swojego ciała! Aromatyczna kąpiel dla stóp w olejkach, które świetnie działają na skórę właśnie w tym miejscu – manuka, z drzewa sandałowego lub lawendowy to strzał w dziesiątkę. Wystarczy wybrać ulubiony zapach i rozkoszować się przyjemnością otulającego aromatu. Po odpowiednim nawilżeniu warto zadbać o wygładzenie skóry i pozbycie się nadmiaru naskórka. Wygodne, pachnące maseczki znacznie to ułatwią. Teraz wystarczy już tylko zadbać o paznokcie i gotowe!

Najczęściej popełniane błędy

Przy pielęgnacji skóry stóp również możemy popełnić kilka błędów. Wystrzegajmy się ich!

  • Nie ścierajmy naskórka na sucho. Ścierając suchy naskórek, naruszamy strukturę zdrowej skóry i osiągamy zgoła odwrotny skutek – pięty stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, a także bardziej tkliwe.
  • Nie ścierajmy nadmiaru naskórka. Jeśli rozpędzimy się w tych czynnościach pielęgnacyjnych, możemy niestety przesadzić i uszkodzić strukturę skóry, co spowoduje dyskomfort przy chodzeniu i może być dość bolesne.
  • Dbajmy o regularność. Jeśli nasza pielęgnacja nie będzie nawykiem, może sprawiać więcej kłopotu i być bardziej czasochłonna, a poza tym dość nieprzyjemna.
  • Nieodpowiednie obuwie. Nawet przy najbardziej skrupulatnej pielęgnacji wszystkie nasze czynności spełzną na niczym, jeśli nie zadbamy o odpowiednie obuwie i oddychające skarpetki.
  • Złe produkty pielęgnacyjne. Dbajmy o jakość tego, co nakładamy na skórę. Dobry preparat na kurzajki, krem nawilżający, maska – to podstawa dbania o stopy.

Jeśli będziemy przestrzegać tych wszystkich zasad, zaowocuje to pięknymi, zdrowymi stopami przez cały okrągły rok.