Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie bukiety ślubne odpowiednie na wesele?

Jednym z kluczowych, nieodłącznych elementów każdej ceremonii zaślubin jest bukiet kwiatów, będący niejako „atrybutem” panny młodej. Symbolizuje on radość oraz długie, szczęśliwe życie. Nic więc dziwnego, że jest on w naszej kulturze traktowany z taką powagą.

Co zrobić z bukietem po ślubie? W niektórych regionach panuje przekonanie, że należy go spalić. Na wszelki wypadek. Niektórzy jednak decydują się go zasuszyć, inni zaś, wzorem kultury amerykańskiej, postanawiają wykorzystać go po to, aby wyłonić przyszłą pannę młodą. Zanim jednak bukiety ślubne staną się elementami ceremonii, muszą zostać odpowiednio dobrane. A to, jak się okazuje, nie zawsze jest takie proste.

Kwiaty na wesele – jaki bukiet wybrać?

Wiele zależy bowiem od pory roku, w której dochodzi do zaślubin. Na zdecydowanie największy wybór możemy liczyć latem, kiedy to kwiaciarnie przeżywają prawdziwy zalew klientów i klientek. Sporą popularnością cieszą się oczywiście róże, które w bukietach ślubnych występują w wielu kolorach.

Wspomnieć należy jednak też o lawendach, frezjach, piwoniach, gardeniach oraz słonecznikach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby kwiaty ze sobą łączyć.

Kwiaciarnie mają wiele do zaoferowania również wiosną. W tym okresie warto sięgnąć po tulipany, a także konwalie, żonkile, kalie i bez. Taki wybór sprawia, że przy odrobinie chęci i pracy możemy przygotować naprawkę kolorowe, piękne mieszanki.

A co z jesienią i zimą? Czy bukiety ślubne poza faktycznym sezonem też mogą cieszyć oko? Jak najbardziej! W pierwszym przypadku dobrym wyborem okaże się połączenie róż z goździkami, begoniami bądź jarzębiną, natomiast ślub zimowy warto urozmaicić za sprawą bukiety wykonanego z amarylisów, hortensji lub ciemierników.

To oczywiście tylko wybrane propozycje. Chcąc mieć pewność, że bukiet będzie pasował do okazji, a także sukni panny młodej, dobrze jest pomyśleć o skorzystaniu z pomocy znawców, czyli pracowników kwiaciarni. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu, na pewno zaproponują niezapomniane połączenia roślin.

Więcej: bukiety ślubne Poznań.