Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Krótka suknia ślubna

Ślub to najważniejszy dzień w życiu zakochanych. Szczególnie jest on istotny dla przyszłej żony, która chce zrobić jak największe wrażenie, nie tylko na przyszłym mężu, ale i na osobach zgromadzonych na ceremonii. Największym dylematem jest zwykle dobór sukni ślubnej. Musi być ona wręcz idealna i wymarzona. Coraz częściej jednak, decydujemy się na krótkie suknie ślubne. Warto czy jednak nie wypada?

Krótka suknia ślubna – nie dla wszystkich

Nie wątpliwie tego typu suknia to wyzwanie. Nie tylko dlatego, że nie będzie ona odpowiednia, dla każdego typu figury, ale też dlatego, że w Polsce dalej trend ten nie jest zbytnio popularny, a opinie ludzi potrafią odbić się głośnym echem. Jeśli jesteśmy odporni, na to co powiedzą inni, a także chcemy wszystkich zaskoczyć, warto wybrać krótką suknie ślubną. Na pewno goście zapamiętają naszą kreację na długo. Jednak ten krój, nie będzie odpowiedni dla Pań niskich, o troszkę masywniejszej posturze. Dodatkowo uwydatni ona niedoskonałości, w tym jednym przypadku, warto postawić na suknię zwiewną i długą.

Krótka suknia ślubna – dlaczego warto na nią postawić?

Krótka suknia ślubna, ma naprawdę sporo zalet. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • oryginalność – na pewno zapadnie w pamięć gościom
  • zwraca uwagę – przecież to panna młoda powinna być w centrum uwagi.
  • wygoda – krótka suknia ślubna jest lekka, nie plącze się w tańcu, a także nie będzie się plątać pomiędzy nogami.

Jak widać, krótka suknia ślubna, może być znacznym ułatwieniem dla panny młodej, a także pozbawi ją konieczności, noszenia na sobie dodatkowych kilogramów. Pamiętajmy, że długa suknia ze zdobieniami, może naprawdę sporo ważyć. W związku z tym wybierając krótszy model, nie będzie problemów z przemieszczaniem się, czy po prostu wstawaniem od stołu. Nie istnieje też ryzyko, że pan młody, przypadkowo na nią nadepnie. Nie da się ukryć, że ułatwi to nam także załatwienie wszelkich czynności fizjologicznych, bez konieczności zbierania i przytrzymywania ogromnej ilości falban i fiszbin.

Krótka suknia ślubna a elegancja

Większości z nas ciągle wydaje się, że długość sukni jest wyznacznikiem jej elegancji. Dlatego też, krótkie kreacje ślubne są tak często niedoceniane i pomijane. Należy więc obalić stereotyp, że krótka suknia ślubna nie może być elegancka. Jest to model dziewczęcy, delikatny, a zarazem romantyczny. Specjaliści od projektów ślubnych, oferują nam niezliczone ilości wzorów i krojów tego typu sukienek. Mogą być one równie strojnie zdobione koronką i falbanami. Dodatkowo szyjąc ją na miarę, możemy na bieżąco wprowadzać poprawki, a także sugerować zmiany. Autorskie projekty sukien ślubnych cieszą się niezwykłą popularnością, a także pomogą nam dopasować kreację idealnie do sylwetki.

Jak odpowiednio wystylizować krótką suknię ślubną?

Odpowiednia stylizacja krótkiej sukni ślubnej, niewprawionym może przysporzyć sporo problemów. Całą kreacje należy uzupełnić o odpowiednie akcesoria, co jest oczywiste, także w przypadku sukni tradycyjnej. Suknia krótka powinna przykuwać uwagę, a także stawiać pannę młodą w centrum uwagi. Jak powinniśmy wystylizować krótką suknię ślubną? Po pierwsze weźmy pod uwagę jej fason. W przypadku gdy wybrałyśmy skromy i prosty krój, tą uwagę możemy zdobyć dzięki odpowiedniej biżuterii, fryzurze i makijażu, nie zapominając także o butach. Jeśli jednak zdecydowałyśmy się na model strojny, bogato zdobiony, wówczas sama suknia skupi na sobie większość uwagi. Dodatki powinny być więc stonowane, utrzymane w odpowiednim klimacie. W obu przypadkach jednak, skupmy się na butach. Obowiązkowym staje się obcas, który wysmukli nogę. Jeśli jesteśmy niskie, warto postawić na te z odkrytymi palcami. Jeśli wręcz przeciwnie, możemy pokusić się o lżejszy krój butów, np. sandałki. Jeśli chodzi zaś o kolor, zwykle stawiamy na buty białe, beżowe lub srebrne. W zależności od tego, jak odważne jesteśmy, równie dobrze możemy dobrać bardziej wyrazisty kolor. Kwestia biżuterii jest o wiele bardziej prosta, powinna ona stanowić idealne uzupełnienie stylizacji, może być więc ona stonowana, z nieznacznymi akcentami kolorystycznymi.

Mimo że krótkie suknie ślubne nie są u nas jeszcze tak popularne, warto na nie postawić. Są nie tylko dużo wygodniejsze, ale także z większym powodzeniem, skupią uwagę gości. Ze względu na swoją oryginalność i nietuzinkowość, możemy znaleźć wiele sposobów, by ją odpowiednio wystylizować.