Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Tort weselny – jaki powinien być?

Każdej parze przyszłych małżonków zależy bez wątpienia na tym, aby przyjęcie weselne było wyjątkowe. Nieodłącznym elementem wesela jest moment, w którym państwo młodzi kroją swój ślubny tort. Powinien on być bez wątpienia smaczny, ale nie można zapomnieć o aspekcie wizualnym. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tortu, aby wywarł on dobre wrażenie zarówno na gościach jak i na parze młodej?

Postaraj się o to, by tort weselny komponował się z resztą dekoracji.

Nie da się ukryć, że tort weselny nie jest jedynie smakołykiem, który podamy naszym gościom na deser. Pełni on również bardzo ważną rolę dekoracyjną. Dobrze byłoby więc, gdyby komponował się on z resztą elementów dekoracyjnych, które są obecne na sali weselnej. Wiele par organizuje przyjęcia weselne zgodne z jakimś motywem. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dekoracje rustykalne oraz kwiatowe. Nie brakuje jednak wesel, na których króluje przepych. Postarajmy się o to, aby tort, który pokroimy podczas przyjęcia współgrał z wybranym przez nas motywem przyjęcia. Wówczas zrobi on dobre wrażenie na zdecydowanej większości naszych gości.

Jaki smak tortu weselnego wybrać?

Kolejną istotną kwestią jest smak tortu weselnego. Smak zależeć będzie rzecz jasna od składników, które zostaną użyte do jego wykonania. Przy ich wyborze para młoda powinna kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami smakowymi. Dzień wesela powinien być bowiem przede wszystkim wyjątkowym dniem dla nich. Największym zainteresowaniem par młodych cieszą się jednak torty śmietanowe oraz czekoladowe. W przypadku tortów śmietanowych warto postawić na takie dodatki jak:

  • truskawki
  • maliny
  • owoce leśne
  • galaretka
  • frużelina 

Jeżeli jednak bliżej nam do smaku czekolady, pokuśmy się o następujące dodatki:

  • orzechy
  • tofii
  • solony karmel
  • mięta 
  • pomarańcza

Kwestię wypieku tortu weselnego najlepiej zlecić doświadczonym cukiernikom. Najlepiej byłoby poczytać opinie o poszczególnych cukierniach prowadzących działalność w naszej okolicy. Dzięki temu uda nam się wybrać ofertę najkorzystniejszą pod względem jakościowym oraz cenowym. Pamiętajmy także o tym, że każdy wykwalifikowany cukiernik wysłucha naszych wskazówek i przygotuje tort według naszych wytycznych.

Dekoracja tortu weselnego – na co postawić?

Jak już zostało wspomniane powyżej, dobrze byłoby gdyby tort weselny komponował się z motywem przewodnim wesela. Jeżeli stawiamy więc na kwiatowe dekoracje, tort także warto nimi ozdobić. Możemy wyróżnić całe mnóstwo jadalnych kwiatów, które są atrakcyjne pod względem wizualnym. Niestety, stosunkowo szybko mogą one stracić pożądaną świeżość. Z tego też względu tort weselny należy udekorować przed samym podaniem. Możemy wykorzystać również kwiaty z masy cukierniczej, które charakteryzować się będą znacznie większą trwałością. Nie brakuje par, które stawiają na minimalizm. Wówczas doskonale sprawdzi się piętrowy tort w jednolitym kolorze i subtelne dekoracje nawiązujące do motywu rustykalnego. Postawić można chociażby na elementy roślinne w kolorze zieleni.

Czy tort weselny musi być biały?

Wiele par podczas wyboru tortu weselnego zastanawia się nad tym, czy tort faktycznie musi być biały. Nie sposób bowiem ukryć, że większość ślubnych dekoracji jest biała. Tak naprawdę jednak jasny tort nie musi być regułą. Równie dobrze możemy zdecydować się na wypiek w kolorze czekoladowym, a także na wypieki w kolorach pastelowych. Bardzo popularne są torty utrzymane w odcieniu mięty, cytrynowej żółci oraz subtelnego koralu. Wybór odcienia tortu również powinien zależeć od preferencji państwa młodych oraz od ich fantazji. Jeżeli mamy problem z samodzielnym podjęciem decyzji lub nie wiemy jaki tort skomponuje się z resztą dekoracji weselnych, poprośmy o pomoc doradcę weselnego. Taka osoba na pewno rozwieje nasze wątpliwości i przedstawi nam kilka interesujących propozycji. Można również przejrzeć inspiracje ślubne na stronie cukierni lub poprosić o poradę bliskie nam osoby. Miejmy na uwadze jednak to, że ostateczna decyzja odnośnie wyglądu tortu weselnego zawsze będzie należeć do nas.