Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dekoracja kościoła na ślub – jaka powinna być?

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia w życiu każdej młodej pary. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że zarówno przyszły pan młody jak i pani młoda starają się dopiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Wybór sukni ślubnej oraz garnituru, a także sporządzenie listy gości weselnych i podziękowań dla nich to nie jedyne kwestie, które musi wziąć pod uwagę para przyszłych małżonków. Należy również postarać się o odpowiednią dekorację kościoła, w którym odbędzie się uroczystość ślubna.

Dekoruj kościół zawsze świeżymi kwiatami

Nie ulega wątpliwości, że przyszłej parze młodej sporo trudności może nastręczać dobór odpowiednich kwiatów. To właśnie one grają pierwsze skrzypce, jeżeli chodzi o dekorację w kościele. Na pewno dobrze byłoby postawić na świeże kwiaty cięte. Unikajmy natomiast sztucznych, nawet w miesiącach jesiennych i zimowych. Sztuczne kwiaty mogą prezentować się nieelegancko i nigdy nie będą prezentowały się tak dobrze jak świeże. Współcześnie kwiaciarnie oferują możliwość zakupu świeżych kwiatów przez cały rok, więc nie trzeba martwić się o ich dostępność. Należy jednak przyznać, że wiosną i latem wybór interesujących nas odmian faktycznie jest większy. Kwiaty w sezonie letnim posiadają również korzystniejsze ceny.

Jakie gatunki kwiatów wykorzystać do dekoracji kościoła?

Jak już zostało wspomniane powyżej, wnętrze kościoła zawsze należy dekorować świeżymi kwiatami. Wiele trudności może nastręczać również wybór poszczególnych gatunków kwiatów. Przede wszystkim należałoby wziąć pod uwagę własne preferencje. Wyborem kwiatów w przeważającej większości przypadków zajmują się przyszłe małżonki. Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych gatunków należą:

  • róże
  • eustomy
  • lilie
  • gladiole
  • piwonie
  • hortensje

Niektóre z wyżej wymienionych gatunków możemy zakupić w kwiaciarni przez cały rok. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na piwoniach czy gladiolach, warto zdecydować się na ślub w miesiącu, w którym kwitną te gatunki. W przypadku piwonii będzie to czerwiec, a w przypadku gladioli lipiec oraz sierpień. Pamiętajmy także o tym, że nie musimy decydować się na bukiety sporządzone z jednego gatunku kwiatów. Z powodzeniem możemy wykorzystać kilka gatunków, ale muszą one do siebie pasować. Najlepiej zlecić przygotowanie bukietów ślubnych doświadczonej kwiaciarce.

Nie zapomnij udekorować w kościele krzeseł i ławek.

Niesamowicie ważnym elementem dekoracyjnym w kościele są różnego rodzaju ozdoby, które przyczepiane są do ławek. Nie sposób zapomnieć również o konieczności udekorowania krzeseł, na których będą zasiadać podczas uroczystości państwo młodzi oraz ich świadkowie. Krzesła są zazwyczaj zdobione przy pomocy specjalnych pokrowców. Najczęściej państwo młodzi decydują się na zakup pokrowców w kolorze białym lub kremowym. Ważne jest to, aby wygląd krzeseł współgrał z innymi elementami dekoracji kościoła. Jeżeli chodzi o zdobienie ławek, wspaniałym pomysłem będzie poprzypinanie do nich drobnych bukiecików. Wiele par decyduje się również na wstążki utrzymane w tej samej kolorystyce co pokrowce na krzesła pary młodej i świadków.

O czym jeszcze pamiętać dekorując kościół?

Chyba każda para chce, aby w dniu uroczystości weselnej wszystko było doskonałe. Wybór kwiatów oraz ozdobienie krzeseł i ławek jest bardzo istotne, ale nie wolno zapomnieć również o innych elementach. W niektórych kościołach panuje dosyć mroczna atmosfera, co może utrudniać wykonanie atrakcyjnych zdjęć. Jeżeli zależy nam na rozświetleniu wnętrza kościoła, w którym odbędzie się uroczystość, dobrze byłoby zainwestować w świece lub lampiony. Ich ciepłe światło rozjaśni mrok panujący w świątyni. Problematyczny może być również dywan. W większości przypadków, ksiądz zezwala na możliwość podmiany dywanu na czas uroczystości ślubnej. Warto byłoby więc zastąpić ciemny dywan białym lub kremowym. Takie działanie również sprawi, że we wnętrzu świątyni zapanuje bardziej przyjazna atmosfera.

Dekoracja kościoła na ślub nie jest łatwa, gdyż trzeba przemyśleć wiele kwestii. Najważniejszy jest oczywiście wybór odpowiednich kwiatów, ale trzeba mieć na uwadze również ozdobienie krzeseł oraz ławek. Można się również pokusić o wymianę dywanu na nieco jaśniejszy oraz o oświetlenie wnętrza kościoła lampionami i świecami.