Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Puder do twarzy sypki, prasowany czy w kremie?

Puder do twarzy jest jednym z podstawowych kosmetyków do makijażu. Jego zadaniem jest utrwalenie podkładu i przedłużenie trwałości make-up, a także matowanie świecącej się skóry. Z pomocą tego kosmetyku można również wykonać wiele trików makijażowych. Świetnie sprawdzi się on do rozświetlenia cery, jej przyciemnienia, wyrównania kolorytu, wymodelowania rysów. To, jaką rolę w make-up będzie odgrywał, puder do twarzy zależy od jego rodzaju. W tym zakresie wybór jest spory. Co proponują marki kosmetyczne?

Kiedy stosować puder sypki?

Sypki puder do twarzy to ten najpopularniejszy, a przy tym najstarszy. Stosowano go już w zamierzchłych czasach. Sięgała po niego głównie arystokracja. Pudrując się nim, chciała przede wszystkim ukryć niemodną opaleniznę, która kojarzyła się z pospólstwem, i chłopstwem. Dziś po puder sypki sięgają panie, które chcą utrwalić makijaż i nadać mu matowe wykończenie. Jest on też ulubionym kosmetykiem zaawansowanych makijażystów. Nakładają go do makeup fotograficznego, wieczorowego, artystycznego. Wykonuje się nim również modny w ostatnich sezonach baking.  Puder w wersji sypkiej jest łatwy w aplikacji – nakłada się go albo dołączonym do kosmetyku puszkiem albo dużym puszystym pędzlem. Dobrze dobrany sypki puder do twarzy sprawia, że cera będzie wyglądać na młodszą i bardziej wypoczętą.

Kiedy stosować puder w kamieniu?

Puder w kamieniu to nic innego jak mocno sprasowana wersja tego sypkiego. Ma on szerokie zastosowanie. Może on stanowić alternatywę dla tradycyjnego podkładu. Oprócz tego warto sięgnąć po niego, jeśli chce się ujednolicić koloryt cery lub poprawić makeup w ciągu dnia. Jest więc on niezbędnym akcesorium kobiecej torebki. Potrafi uratować w najbardziej awaryjnych sytuacjach. Makijażyści zalecają, aby puder w kamieniu nie nakładać na całą twarz, a jedynie punktowo – na miejsca wymagające korekty. Do jego aplikacji najlepiej wykorzystać pędzel do pudru lub różu.

Warto zaznaczyć, że jeszcze bardziej wydajną wersją kamiennego pudru do twarzy jest ten wypiekany. Często jest on wzbogacony o rozświetlające drobinki, a przez to idealnie sprawdzi się do wykonania makijażu wieczorowego.

Kiedy stosować puder w kremie?

Puder w kremie to nowość w świecie kosmetyków do makijażu. Produkt ten spełnia funkcje zarówno tradycyjnego pudru do twarzy, jak i korektora czy podkładu. Jest on łatwy i wygodny w aplikacji. Można nałożyć go bezpośrednio na skórę – dokładnie w taki sam sposób jak krem pielęgnacyjny. Jego kremowa konsystencja pozwala na zatuszowanie drobnych mankamentów urody i wyrównanie kolorytu cery. Z pomocą pudru w kremie uzyska się naturalny makeup, który polubią zwolenniczki świeżości i subtelności.