Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co to są presety? Łatwy i szybki sposób na poprawę jakości zdjęć

Choć dostępne obecnie na rynku, nowoczesne smartfony posiadają wysokiej jakości aparaty fotograficzne, to jednak istnieją sposoby pozwalające dodatkowo poprawić wygląd wykonanych zdjęć. Okazuje się, że efekty takiego zabiegu potrafią być naprawdę niesamowite – możliwe jest bowiem uzyskanie jakości fotografii, która na myśl przywodzi te wykonane w profesjonalnych studiach przez równie profesjonalne aparaty. Czym są presety i co warto o nich wiedzieć?

Presety – czym są?

Osoby, które profesjonalnie zajmują się obrabianiem grafiki, doskonale wiedzą, czym są presety do zdjęć i bez problemu potrafią wykorzystać je tak, aby za ich pomocą stworzyć doskonałej jakości fotografie. Dla początkujących z kolei często pozostają one zagadką, pomimo tego, że wielu używa ich niemalże codziennie. Czym więc są w takim razie presety? Otóż niczym innym jak po prostu filtrami, a dokładniej ustawieniami predefiniowanymi które nakłada się na zdjęcia, aby osiągnąć konkretny efekt. W zależności od wykorzystanego presetu możliwa jest zmiana nasycenia zdjęcia światłem, wyrazistości kolorów czy nawet dokładanie konkretnych odcieni lub wszelkich innych efektów.

Presety pozwalają dodać zdjęciom niepowtarzalnego charakteru i uczynić je znacznie atrakcyjniejszymi dla odbiorców. Tak obrobiona fotografia wygląda o wiele bardziej profesjonalnie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby po takiej obróbce graficznej wydrukowane zdjęcie wstawić w ramkę i powiesić na ścianie.

W jaki sposób korzystać z presetów?

Presety, czyli filtry do zdjęć, dostępne są zarówno bezpłatnie, jak i za dodatkową opłatą – wszystko zależy od tego, z jakiego programu do obróbki zdjęć się korzysta. Jak jednak można się domyślić – dostępne w internecie presety pozwalające znacznie polepszyć jakość fotografii są płatne. Decydując się jednak na ich kupno, można mieć pewność, że będą odpowiednio dopasowane do konkretnego systemu operacyjnego – niezależnie czy korzysta się z programu na systemie Android, iOS czy na wersji desktopowej.

Jednym z najbardziej polecanych programów do obróbki grafiki jest Lightroom. Presety dostępne na stronie Foto-Filtry.pl w pełni współpracują z tym oprogramowaniem. Co więcej, testowane były na setkach zdjęć, tak aby zapewnić najwyższą możliwą jakość użytkownikom, którzy będą z nich korzystać.

Presety – dla kogo?

Choć każdy, kto ma ochotę, może korzystać z presetów, to szczególnie poleca się je osobom, które tworzą treści w internecie. Użytek zrobią z nich więc zarówno blogerzy kulinarni, modowi, czy podróżniczy, jak i profesjonalne firmy, którym zależy na tym, aby możliwie jak najlepiej zaprezentować światu swoje produkty lub usługi w jednym stylu – używając do tego celu oczywiście obrazów.

Osoby, które zastanawiają się, jak zarabiać na Instagramie, również powinny rozważyć skorzystanie z gotowych filtrów do zdjęć. Pozwolą one na znaczne poprawienie jakości zamieszczanych w tym serwisie fotografii, co w przyszłości może poskutkować zwiększonym zainteresowaniem firm chcących nawiązywać współprace na Instagramie.

Piękne zdjęcia w zasięgu ręki

Kluczem do osiągnięcia sukcesu w mediach społecznościowych jest publikowanie wysokiej jakości treści. Dobre zdjęcia stanowią więc istotną część sukcesu – szczególnie w miejscu takim jak Instagram, które w pełni bazuje właśnie na fotografiach. Korzystanie z presetów jest więc rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również wygodnym – dzięki niemu możliwe jest znaczne przyspieszenie procesu obróbki zdjęcia. Chcąc więc wznieść swoją przygodę z fotografią na wyższy poziom, warto już teraz pobrać na swoje urządzenie aplikację i zainstalować pierwsze presety.