Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Macerat z opuncji figowej – wygładzający eliksir młodości

Macerat z opuncji figowej to jeden z najdroższych olejów na świecie. Litr złocisto żółtego płynu może kosztować nawet 1000 euro. Stosowany jest głównie w przemyśle kosmetycznym ze względu na swoje wyjątkowe właściwości antyoksydacyjne i napinające skórę. Szczególnie polecany jest dla cery dojrzałej. Zobacz, kiedy i dlaczego warto stosować kosmetyki z opuncją.

Czym jest macerat z opuncji figowej?

Maceracja to jeden z najstarszych sposobów na ekstrakcję składników aktywnych z roślin. Ludzie od setek lat używają tego procesu do pozyskania z natury tego, co najlepsze. Macerat jest ogólnie określany jako ekstrakt roślinny, który można otrzymać poprzez rozpuszczenie w określonym rozpuszczalniku aktywnych składników naturalnych.

Wybór substancji rozpuszczającej jest w dużej mierze odpowiedzialny za charakter rozpuszczonych komponentów. W ten sposób można również kontrolować, które składniki aktywne są uwalniane z materiału roślinnego. Na przykład taniny są prawie nierozpuszczalne w oleju, ale łatwo rozpuszczalne w alkoholu. Najczęstszym rozpuszczalnikiem jest woda, olej i alkohol. Macerat z opuncji figowej to po prostu olejowy ekstrakt z tej rośliny.

Dlaczego opuncja figowa jest eliksirem młodości?

Olej z opuncji figowej jest bogaty w sterole i witaminę E. Doskonale wspiera ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za jej starzenie. Jego walory kosmetyczne znacznie przewyższają olej arganowy. Opuncja zawiera również dobrą proporcję kwasów omega-6, które odgrywają zasadniczą rolę we wspieraniu procesów zwalczania odwodnienia skóry, a także przyczyniają się do odnowy komórek.

Kosmetyki z tym składnikiem uznaje się za świetny środek przeciwstarzeniowy, który nie tylko pomaga wygładzić zmarszczki – może również zredukować przebarwienia, które mogą pojawiać się z wiekiem lub od słońca. Dzięki swoim składnikom naprawczym bardzo skutecznie redukuje blizny i może być stosowany m.in. do regulacji sebum przy skórze tłustej. Ogromną zaletą tego drogocennego maceratu jest to, że nie zatyka porów, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Serum przeciwzmarszczkowe z opuncją – najlepszy kosmetyk dla skóry dojrzałej

Pierwsze oznaki dojrzałości skóry obejmują:

  • pojawienie się wysuszonych obszarów na twarzy;
  • zmarszczki przekraczające zwykłe linie mimiczne;
  • rozlane plamy w ciemnym kolorze i drobne przebarwienia;
  • wiotkość skóry lub „opadające policzki”;
  • utratę jędrności wokół oczu.

Oczywiście te objawy nie pojawiają się w ten sam sposób lub w tym samym czasie u wszystkich kobiet. Ich widoczność można jednak osłabić, a stan skóry poprawić, stosując serum nawilżające do twarzy z opuncją o właściwościach przeciwzmarszczkowych, nawilżających i ujędrniających.

Witaminy C i E obecne w takim kosmetyku działają jak wymiatacze wolnych rodników. Takie serum jest więc przede wszystkim skuteczne jako środek przeciwstarzeniowy i jest w stanie pomóc w zmniejszaniu widoczności zmarszczek. Jego składniki napinają i odmładzają skórę. Warto pamiętać, że pielęgnacji wymagają także dekolt i szyja, a taki produkt nałożony na te obszary ciała, wspiera ich ujędrnienie i poprawę elastyczności.

Kiedy rozpocząć pielęgnację skóry dojrzałej?

Starzenie się to naturalny proces, który można zrozumieć i przyjąć nie tylko z godnością, ale też z radością. Jest to możliwe, jeśli przed rozpoczęciem procesu dojrzewania skóry, zaczniesz przygotowywać ją na zmiany. Trudno jednoznacznie określić wiek, w którym należy rozpocząć pielęgnację cery dojrzałej. Możesz mieć świetną i gładką twarz w wieku 40 lat lub zmarszczki i widoczną utratę jędrności w wieku 30 lat.

Ważne jest obserwowanie stanu skóry, po której często widać czy potrzebuje zmiany w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Pojawienie się drobnych zmarszczek, wysuszonych obszarów czy plam na cerze, jest oznaką, że warto zastosować naturalny kosmetyk bogaty w przeciwutleniacze, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy.

Uwzględnij produkty, które mają w składzie składniki pomagające w neutralizowaniu czynników, które postarzają skórę. Naturalne serum przeciwzmarszczkowe to dobry początek przygody z piękną i młodą cerą na dłużej.