Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co daje systematyczna pielęgnacja stóp?

Stopom często poświęcamy najmniej czasu podczas codziennej pielęgnacji ciała. Jednak również one zasługują na odpowiednie traktowanie – nie tylko po to, aby wyglądać atrakcyjnie, ale również dla zdrowia.

Nieestetyczne zgrubienia, pękanie skóry pięt, wrastające paznokcie, modzele czy odciski – to tylko parę problemów dotykających stopy. Wielu z nich zapobiega poprawna pielęgnacja stóp prowadzona w domowym zaciszu.

Sprawdź, dlaczego warto systematycznie dbać o swoje stopy, a także jak można to zrobić – samemu oraz pomocą specjalistów.

Dlaczego warto pielęgnować stopy systematycznie?

Regularna pielęgnacja stóp nie jest skomplikowana, dlatego warto prowadzić ja codziennie podczas prysznica lub kąpieli. Raz na tydzień warto także poświęcić im więcej czasu i przeprowadzić w domu zabieg pedicure.

Prawidłowe pielęgnowanie stóp niesie ze sobą wiele korzyści niezależnie od wieku. Ma on szczególne znaczenie również u tych osób, które nie mogą zadbać o stopy samodzielnie, na przykład u seniorów, osób niepełnosprawnych.

Zalety systematycznej pielęgnacji stóp:

  • atrakcyjny wygląd skóry stóp i paznokci
  • większy komfort każdego dnia
  • redukcja dolegliwości, na przykład swędzenia, pieczenia, bólu
  • mniejsze ryzyko pękania stóp
  • redukcja pojawienia się grzybicy stóp
  • prawidłowy wzrost paznokci – zapobieganie ich wrastaniu
  • zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi stóp
  • zmniejszenie niebezpieczeństwa poważnych dolegliwości w cukrzycy

Jak zadbać o swoje stopy?

Pielęgnacja stóp nie jest skomplikowana. Nie musi być też czasochłonna. Za pomocą odpowiednich narzędzi i kosmetyków można bardzo łatwo przeprowadzić wszystkie niezbędne czynności, aby stopy mogły prezentować się zachwycająco. Potrzebne kosmetyki i akcesoria do pedicure można kupić w każdej dobrej drogerii.

Praktyczne porady dotyczące domowego pedicure można znaleźć na stronie internetowej www.TwojeNogi.pl.

Gdy pojawiają się większe dolegliwości, na przykład wrośnięte paznokcie, popękane pięty, kurzajki, w takim przypadku warto zdecydować się wizytę u podologa. Jest to specjalista zajmujący się schorzeniami stóp, który zajmuje się ich diagnozowaniem i leczeniem z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz kosmetyków i leków.

Gabinety podologiczne działają obecnie w wielu miejscowościach w Polsce. Można również zdecydować się na zamówienie wizyty domowej – niektórzy podolodzy odwiedzają swoich pacjentów w domu, gdy nie mogą oni udać się do nich osobiście.