Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łysienie plackowate – jak wybrać perukę, by ukryć symptomy łysienia?

Łysienie plackowate to specyficzny rodzaj przypadłości. Dotyka osoby młode, wkraczające w okres dojrzałości, a nawet dzieci. Ponieważ nie jest znana przyczyna wystąpienia tej przypadłości, jednym z najlepszych sposobów by poradzić sobie z jej objawami jest – zakup odpowiedniej peruki. Poniżej podpowiemy – jakie rodzaje peruk powinny stosować osoby zmagające się z łysieniem plackowatym.

Łysienie plackowate – garść najważniejszych informacji

Łysienie plackowate to przypadłość polegająca na wypadaniu włosów, które – z nie do końca poznanego powodu – zostają potraktowane przez układ odpornościowy jako intruzi. Mówiąc wprost, jest to choroba autoimmunologiczna, w trakcie której organizm pozbywa się włosów. Jak wskazują specjaliści, ponad połowa osób cierpiących na łysienie plackowate jest w wieku około 30 lat lub młodsza.

Podstawowymi objawami łysienia plackowatego są występujące z różnym natężeniem ogniska łysienia. Mogą być one zarówno przejściowe jak i trwałe – czyli pojawiać się „raz na zawsze”, lub okresowo powracać i zanikać. Ponadto, w miejscach, gdzie dochodzi do łysienia, sama skóra nie wykazuje żadnych zmian, ani nie występuje stan zapalny.

Głównym problemem mogącym być następstwem łysienia plackowatego są problemy psychologiczne i osobowościowe. Wiele osób w młodym wieku, cierpiących na łysienie plackowate, nie akceptuje swojego wyglądu ani utraty włosów spowodowanej wystąpieniem tej choroby. Wówczas, najlepszym wyjściem jest zakup toppera lub peruki, która będzie uzupełniać nasze braki w owłosieniu.

Toppery, peruki i inne rozwiązania dla osób z łysieniem plackowatym

Pierwszym krokiem osób dotkniętych tą przypadłością jest wybór topperów. Są to pasemka włosów, przeznaczone do doczepiania do naszych naturalnych. Toppery są wybierane, gdy łysienie występuje miejscowo, zwłaszcza na czubku głowy, a także jest niewielkich rozmiarów. Większość dostępnych topperów przyczepia się za pomocą specjalnych spinek, które gwarantują ich stabilność oraz wytrzymałość. Dodatkowo, w ich konstrukcji znajduje się niewielka warstwa mikroskóry, która bardzo naturalnie imituje skórę naszej głowy. Dzięki temu, używanie toppera jest niezauważalne dla osób, które o nim nie wiedzą.

Peruki przeznaczone są dla osób, których łysienie plackowate dotknęło w większym stopniu. Jeśli na twojej głowie znajdują się wyłącznie kosmyki rzadkich włosów – wówczas warto wybrać peruki. Do wyboru są peruki mocowane za pomocą rzepów, taśm mocujących, kleju, a także peruki na silikonowych czepkach.

Wbrew pozorom, peruka może całkowicie zatuszować brak naturalnych włosów. W tym celu, warto wybrać perukę o kolorze zbliżonym do naszego naturalnego. Wszystkich, którzy obawiają się, że peruki zanadto odstają, są grube lub łatwe do rozpoznania – pragniemy uspokoić. Dobrej jakości peruki (np. te z oferty hairlux.pl) są nieodróżnialne od oryginalnej fryzury. Jest to zasługa nie tylko naturalnych włosów, z których zostały wykonane, ale również sposobu ich przygotowania i użytych w tym celu materiałów.

Warto przy tym podkreślić, że peruki naturalne można stylizować za pomocą kosmetyków do włosów, a także obcinać. Ponadto, włosy te należy regularnie myć oraz czesać – by zachować je w najlepszej kondycji.