Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Niacynamid w kosmetykach i jego działanie

Nie da się ukryć, że niacynamid jest kosmetycznym hitem! Ma niezwykle korzystny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Jest substancją wielozadaniową, a kosmetyki z niacyną są szczególnie wskazane w problemach z cerą wrażliwą, mieszaną i tłustą – przede wszystkim z trądzikiem młodzieńczym i różowatym. Sprawdź, jak działa niacynamid.

Niacynamid jest pochodną witaminy B3, która w przyrodzie występuje zarówno w postaci niacyny (kwas nikotynowy), jak i niacynamidu (amid kwasu nikotynowego). Znany jest również pod nazwą witaminy PP (czynnik przeciwpelagryczny). Jest substancją wszechstronną, bezpieczną i wyjątkowo stabilną w pielęgnacji niemalże każdego rodzaju skóry. Ponieważ rozpuszcza się w wodzie, bardzo dobrze przenika przez naskórek i nie powoduje podrażnień. Niacyna działa skutecznie i należy do grupy najtrwalszych witamin – jest bowiem wyjątkowo odporna na działanie wysokich temperatur, promieniowania UV oraz szkodliwego działania tlenu. W jakich kosmetykach można jej szukać?

Kosmetyki z niacynamidem i ich działanie na skórę

Niacyna uczestniczy w budowie ceramidów, które są naturalnym składnikiem lipidów skóry i odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszej warstwy hydrolipidowej. To pierwsza podstawowa zaleta, która jest kluczowa dla skóry suchej, odwodnionej i problematycznej. Niacyna odgrywa bowiem kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowego poziomu sebum i odpowiedniego nawilżenia skóry, zapobiegając utracie wody. Pojawia się w składzie ser, kremów i masek, a także w tonikach. Pod adresem https://beautikon.com/collections/niacynamid znajdziesz ponadto innowacyjną formułę kremu do twarzy „one shot” z niacynamidem, który działa jak zastrzyk na miejscowe przebarwienia. Jakie jeszcze właściwości posiada niacyna w kosmetykach?

  • wspiera syntezę kolagenu, co poprawia elastyczność skóry oraz jej regenerację, zapewniając dobry efekt przeciwzmarszczkowy,
  • dobrze radzi sobie z redukcją blizn, co wspomaga leczenie trądziku i wykwitów,
  • walczy z przebarwieniami – hamuje produkcję melaniny, co z kolei rozjaśnia miejscowe zmiany i wyrównuje koloryt cery,
  • łagodzi zaczerwienienia i zmniejsza stany zapalne,
  • wspomaga ochronę przed szkodliwym wpływem promieni UV,
  • jest stabilna i nie ma właściwości fotouczulających, zatem z powodzeniem kosmetyki z niacynamidem mogą być stosowane przez cały rok.