Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wybór piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec młodej pary to jeden z najważniejszych momentów w dniu uroczystości. Nie tylko wzrusza do łez, ale także rozpoczyna weselną zabawę na parkiecie. Przygotowania, jak i wybór odpowiedniej oprawy muzycznej to nie lada wyzwanie, jednak w tym krótkim poradniku postaram się was przeprowadzić przez ciemne zakamarki, by wasz pierwszy taniec był wyjątkowy i niezapomniany.

Pierwszy taniec – od czego zaczniemy?

Na początku warto zadać sobie pytanie, czego nawzajem oczekujecie. Może wasza druga połówka nie chce spędzać kilku męczących godzin na sali tanecznej, a woli iść po prostu na żywioł? Spontaniczny pierwszy taniec również cieszy się popularnością. To jest wasz dzień, który nie musi być idealny ważne, żeby był w waszym stylu. Nie chodzi o to, żebyście robili coś na przymus, czy na pokaz. Macie cieszyć się tym dniem i czerpać z niego garściami. Dlatego kluczową kwestią w całych przygotowaniach do ślubu, nie tylko do pierwszego tańca, jest rozmowa.

Planowanie to połowa drogi do sukcesu

Jeśli jednak uznacie, że pragniecie przygotować swój układ, to jak najwcześniej powinniście rozejrzeć się po szkołach tańca, które w swojej ofercie posiadają naukę pierwszego tańca. Nie zamykajcie się na jedną wybraną, a rozglądajcie się za wieloma różnymi. Przeglądajcie ich przykładowe choreografie, zapisujcie, co wam się podoba, co byście chcieli włączyć w swój układ i przede wszystkim rozmawiajcie z choreografami, którzy wiedzą, co robią i potrafią doskonale doradzić. Nie zawsze gotowy schemat idealnie wpisze się w wasze wymagania. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie waszego, wyjątkowego układu, który spełni wasze najśmielsze oczekiwania.

Taniec tańcem, a co z ubiorem?

Nie każda wybrana przez nas suknia ślubna idealnie sprawdzi się do każdego tańca. Przy lekkim, z licznymi podniesieniami tańcu sprawdzi się idealnie krótka, zwiewna sukienka. Przy walcu wiedeńskim pięknie będzie wyglądać długa, balowa suknia. Może warto pomyśleć o dodatkowej sukience na pierwszy taniec, by nie musieć się stresować, że przez gabaryty sukni coś nie pójdzie po waszej myśli.

Muzyka gra kluczową rolę

Wybór odpowiedniego utworu bywa problematyczny. Ważne, by kierować się waszymi upodobaniami. Będziecie go słuchać dobre kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy, więc powinien wam się podobać i wywoływać przede wszystkim pozytywne odczucia. W dniu waszej uroczystości będziecie podenerwowani, a dodatkowy stres spowodowany tańcem do niezbyt lubianej przez was piosenki, może jedynie wam zaszkodzić. Internet jest skarbnicą wiedzy, gdzie znajdziecie miliony bardziej i mniej popularnych utworów, które idealnie dopasują się w każdy, nawet najbardziej wymagający gust.

Wolna, czy szybka melodia?

Tutaj przede wszystkim chodzi o wasze preferencje. Coraz częściej młode pary wybierają szybsze rytmy, jednak wolne ballady nigdy nie wyjdą z mody, tego możecie być pewni. Muzyka filmowa również cieszy się popularnością, tak samo, jak polskie piosenki, które powoli wracają do obiegu.

Przygotowałam dla was małą listę najczęściej wybieranych utworów, które w większości przypadną wam do gustu, jednak niekiedy warto myśleć nieszablonowo.

1. Stumblin’ In – Chris Norman & Suzi Quatro
2. Przetańczyć z Tobą chcę całą noc – T. Szymuś
3. All of me – John Legend
4. River Flows in You – Yiruma
5. You Are the reason – Calum Scott
6. The Time of My Life – Dirty Dancing
7. Każdemu wolno kochać – Uniatowski
8. Perfect – Ed Sheeran
9. Bailando – Enrique Iglesias
10. A Sky Full of Stars – Coldplay

W pierwszym tańcu chodzi przede wszystkim o to, byście to wy czuli się wyjątkowi i dobrze się bawili. Uśmiechajcie się do siebie, szepczcie sobie miłe słówka i cieszcie się tym dniem i tą chwilą. Ludzie mają różny gust i nie zawsze wszystko będzie im się podobało. Jednak to jest tylko i wyłącznie wasz dzień i wszystko zależy od was. To wy macie go wspominać z uśmiechem na ustach, a nie goście. Starajcie się nie stresować i myśleć pozytywnie. Każda, nawet najmniejsza negatywna emocja, może zniszczyć wam dobry humor, a żadna para tego nie potrzebuje.