Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kolorowe skarpetki do ślubu – dlaczego nie?

Ślub oraz wesele to wyjątkowe uroczystości, dlatego wielu mężczyzn zastanawia się, na jakie skarpetki najlepiej się zdecydować. Warto wiedzieć, iż odcień skarpet powinien być dopasowany do koloru ubrania, nie oznacza to jednak, iż muszą być one czarne lub białe. Można z powodzeniem dobrać kolor skarpet odpowiednio do koloru krawata, co będzie stanowiło udany zestaw. Skarpetki mogą również być dobrane do poszetki, kwiatów panny młodej, czy też motywu przewodniego wesela. Dobrym pomysłem jest wybranie tego samego odcienia, dzięki czemu skarpetki będą stanowiły pewnego rodzaju nawiązanie i doskonale się zgrają.

Czy naprawdę wypada założyć kolorowe skarpetki z odważnym wzorem do ślubnego garnituru?

Wbrew panującej powszechnie opinii założenie kolorowych skarpetek na ślub i wesele to nie brak gustu, tylko wyraz pasji do mody i niebanalnych ubrań. Na rynku można znaleźć mnóstwo skarpetek kolorowych, które będą odpowiednie do weselnego garnituru. Modne, kolorowe skarpetki w oryginalne, odważne wzory oferuje między innymi sklep Smilers.pl. Podczas zakupów warto brać pod uwagę kilka czynników, w tym między innymi ich długość. Skarpetki jak najbardziej mogą być kolorowe, ale na pewno nie powinny być zbyt krótkie. Najlepsza długość skarpetek męskich na ślub i wesele to długość do połowy łydki. Dzięki temu nie będzie widać łydek nawet po podwinięciu spodni, co w przypadku okazji takiej, jak wesele może wyglądać niechlujnie.

Warto również pamiętać o dobraniu odpowiednich butów, które będą pasować do skarpetek. Dobrym pomysłem jest wybranie butów z syntetycznego materiału, które nie będą „gryzły” się z kolorem skarpetek. Jeżeli w przypadku skarpet decydujemy się na szaleństwo dobrym pomysłem jest dobranie stonowanych, klasycznych butów. Jeżeli chodzi o garnitur i jego dopasowanie do skarpetek to warto wziąć pod uwagę ton skarpet. Jeżeli są one ciemne, to warto wybrać również ciemny garnitur ślubny, jeżeli natomiast ich kolor jest dość jasny lepiej postawić również na jasny garnitur.

Kolorowe skarpetki, a pozostałe elementy ślubnej stylizacji

Skarpetki mogą być dopasowane na przykład do drobnych elementów na krawacie. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku panów, którzy lubią eksperymentować z modą. Warto pamiętać, iż w przypadku garniturów w kratkę dobrym pomysłem jest wybranie skarpet kolorowych, ale w jednolitym kolorze. Skarpetki z deseniem w tym wypadku mogłyby wyłącznie wprowadzić zbędne zamieszanie. Jeżeli garnitur jest jednolitego koloru to można z powodzeniem zdecydować się na skarpetki na przykład w romby, czy też kropeczki.

Wybranie kolorowych skarpetek na ślub to przełamanie konwenansów oraz pokazanie, że mężczyzna zawierający związek małżeński ma dystans do siebie oraz poczucie humoru. Czasami na ślubach praktykuje się zasadę, iż nie tylko Pan Młody, ale także jego przyjaciele zakładają niezwyczajne skarpetki, co sprawia, iż cały ślub jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Podczas zakupów bezwzględnie należy zwrócić uwagę na jakość kolorowych skarpetek do ślubu. Liczy się przede wszystkim materiał, z jakiego zostały one wykonane. W przypadku takiej uroczystości warto stawiać na wysokojakościową bawełnę z domieszką nylonu. Tego rodzaju materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku oraz zapewnia dużą elastyczność, doskonale też wygląda. Warto pamiętać także o grubości kolorowych skarpetek, która nie powinna być zbyt duża.

Oryginalnie i elegancko

Kolorowe skarpetki na ślub to doskonały pomysł, jeżeli chcemy postawić na oryginalne dodatki nie rezygnując przy tym z elegancji i wyrafinowania godnego ślubu. Mężczyźni, którzy są otwarci na modę mogą eksperymentować, natomiast ci bardziej powściągliwi mogą postawić na kolorowe, ale stonowane skarpetki w zgaszonym kolorze odpowiednim do reszty ubioru. Jest to odpowiednie rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy zaszaleć, ale nie przesadzić. Stonowane kolorowe skarpetki będą wyglądały efektownie i wyjątkowo, ale nie nazbyt ekstrawagancko. Jest to opcja dla tych, którzy lubią się wyróżniać i podkreślać niezwykły charakter wydarzenia, ale z zachowaniem umiaru. Można postawić na przykład na skarpetki w kolorze fiołkowym, błękitnym, czy też zgaszonego beżu. Skarpetki mogą być także czarne lub granatowe z kontrastowymi, niedużymi elementami, na przykład w kolorze czerwonym, czy też fioletowym.