Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

DJ na wesele cena

Rynek weselny w Polsce pomimo pandemii jest nadal w fazie rozkwitu. Zauważyć należy, iż w branży muzycznej bardzo często Młode Pary zamiast usługi zespołu weselnego wybierają didżeja na wesele. Z czym jest to związane, czy wyłącznie z ceną usługi ? Zdecydowanie nie ! Dlaczego nie ? Ponieważ jest część wodzirejów didżejów na wesele, których ceny za usługi są na podobnym, a czasem większym poziomie, niż niejedna weselna kapela.

Od czego zależy cena DJ na wesele

Cena usług DJ na wesele tak jak wielu innych zależy przede wszystkim od kwestii podaży i popytu. Także w branży weselnej działają podobne zasady rynkowe, jak w innych gałęziach gospodarki. Jeśli ktoś jest dłuższy czas na rynku i ma sporo zapytań, ciesząc się przy tym dużym zainteresowaniem, to oczywiście ustala cenę na adekwatnie wysokim poziomie. Oczywiście najczęściej wraz ze wzrostem ceny usługi DJ na wesele rośnie też jej jakość. Zapłacisz więcej za didżeja wodzireja takiej firmie, która posiada ugruntowaną pozycję, niezbędny sprzęt wysokiej klasy, jest uznana i nie narzeka na brak klientów. Mniej będzie kosztował początkujący DJ na wesele, który posiada skromne doświadczenie i nie zawsze w pełni odpowiedni sprzęt. Podsumowując na cenę didżeja na wesele składają się poniższe czynniki:

 • popularność i rozpoznawalność,
 • posiadane zaplecze techniczne,
 • doświadczenie didżeja weselnego.

Ile kosztuje DJ na wesele

Cena jaką zapłacicie za usługę DJ na wesele zależy od kilku czynników:

 • położenie geograficzne,
 • ilość osób obsługi (1 osoba DJ wodzirej, czy prowadzenie dwuosobowe),
 • usługi dodatkowe (ciężki dym, napis LOVE , dekoracje sali światłem itp.).

Czy wiecie, że usługi świadczone na podobnym poziomie, ale w różnych zakątkach Polski mogą cenowo różnić się diametralnie ? Przykładowo DJ na wesele z okolic Krakowa, czy Warszawy z reguły będzie droższy, niż konkurencja w Rzeszowie, czy Lublinie. Podsumowując zrobiliśmy krótki rekonesans cenowy branży didżej wodzirej na wesele i przykładowe ceny znajdują się poniżej:

 • DJ z okolic Krakowa – obsługa 1 – osobowa – cena między 2500-3500 PLN,
 • DJ i wodzirej z Małopolski prowadzący wesele w dwie osoby – koszt około 4000-5000 PLN,
 • DJ z Warszawy pracujący samodzielnie – około 3500 – 4500 PLN,
 • duet DJ + Wodzirej spod Lublina – koszt około 3-4 tysiące złotych.

Oczywiście mówimy tu o firmach, które prowadzą wesela na przyzwoitym poziomie. Są jednak w tej branży osoby, które robią to nieprofesjonalnie i nie zawsze cieszą się dobrą opinią. Na ostateczną cenę wpływają także takie uwarunkowania, jak prowadzona działalność gospodarcza, oryginalny repertuar muzyczny, czasami dokładny termin imprezy weselnej. Część firm stosuje bowiem rabaty na usługi świadczone w tygodniu lub niedzielę.

Gdzie znaleźć didżeja na wesele w dobrej cenie ?

Rynek usług weselnych jest wprost zalany zleceniobiorcami z branży „dj na wesele”. Czy jednak szukając didżeja należy za wszelką cenę kierować się niskimi kosztami ? Czy zaoszczędzenie przykładowo tysiąca złotych kosztem braku miłych wspomnień z szalonej weselnej zabawy jest tego warte ? Pamiętać należy, iż wraz ze spadkiem ceny najczęściej maleje jakość usługi. Zanim podpiszemy umowę z tanim didżejem na wesele rozważmy wszystkie za i przeciw.

Szukasz didżeja na swoje wesele ? Przejrzyj wyszukiwarkę Google w której na pewno znajdziesz kilka ciekawych stron wodzirejów wraz z filmami z imprez, które prowadzili. Kolejnym źródłem usług DJ na wesele są branżowe portale takiej jak „Wesele z Klasą” czy „Planujemy wesele”. Oprócz namiarów na firmy związane z branżą DJ na wesele, często przeczytać możesz opinie na temat jakości ich usług. Są to zazwyczaj prawdziwe i zweryfikowane przez portal opinie. Facebook, a raczej weselne fora na tym medium są także ogromnym źródłem kontaktów z firmami weselnymi. Po podaniu hasła „szukam sprawdzonego didżeja na wesele” otrzymacie dziesiątki a czasem setki kontaktów od zainteresowanych osób. Czasami odzew jest tak duży, iż ciężko zweryfikować chociażby część potencjalnych usługodawców.

Dostaniesz to za co zapłaciłeś

Podpisując umowę z didżejem na wesele należy zwrócić uwagę jaki jest zakres usługi. Bywa, iż okrojona usługa w niskiej cenie wymaga po weselu dopłat. Najczęściej spotykanymi cenowymi niespodziankami ze strony Dj-a na wesele są:

 • dopłata za dodatkowe godziny pracy (najczęściej 11 i kolejna godzina),
 • dodatkowy koszt transportu sprzętu,
 • nie ujęte w umowie oświetlenie imprezy,
 • koszt dodatkowego nagłośnienia oddzielnej sali jadalnej,
 • inne.

Po podpisaniu umowy zweryfikuj, iż jej zakres jest dla Was wystarczający i obędzie się bez dużych i niespodziewanych dopłat dodatkowych.

Ile przed weselem podpisać umowę z didżejem na wesele

Generalnie zasada jest taka, że im bardziej rozchwytywany DJ, tym wcześniej należy go rezerwować. Terminy u najlepszych, lub najbardziej rozreklamowanych firm wynoszą 2-3 lata w przód. Może się okazać, iż jeśli otrzymacie namiary na sprawdzonego didżeja weselnego kilka miesięcy przed weselem, będzie już za późno. Inaczej wygląda sytuacja w miesiącach zimowych, w których popyt na weselne usługi jest o wiele niższy. W takich okresach można przebierać w weselnych ofertach. Znalezienie jednak dobrego DJ-a na sobotnią sobotę i to jeszcze niecały rok przed terminem może graniczyć z cudem. Zatem zaczynaj planowanie wesela jak szybko się da od dwóch naszym zdaniem najważniejszych rzeczy: sali weselnej i obsłudze muzycznej.