Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wesele w Krakowie – wady i zalety

Przez wielu Kraków uważany jest za najbardziej romantyczne miejsce na wesele w Polsce, dlatego wiele Par Młodych właśnie tu planuje powiedzieć “tak” oraz zorganizować przyjęcie weselne. Choć taki pomysł może jawić się jako idealny, warto wiedzieć, że poza zaletami istnieją też jego wady.

Duże zainteresowanie, długie oczekiwanie

Po pierwsze, wesela w Krakowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród ludzi z całego kraju. Wiąże się to z dużą “konkurencją” podczas planowania, głównie chodzi o wybór miejsca oraz dostępność terminu. Można przyjąć dwie strategie – wybieramy wymarzone miejsce i godzimy się na długie oczekiwanie na wolny termin, albo wybieramy termin (który np. jest już zarezerwowany na uroczystość), ale nie przywiązujemy się do miejsca, w którym zorganizujemy wesele. Obie strategie mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli jednak nie chcemy zdecydować się na żadną z nich, musimy zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku pozostaje jedno – liczenie na łut szczęścia. Ci, którzy nie chcą się na to decydować, muszą się uzbroić w cierpliwość. Oczekiwanie na dogodny termin na organizację wesela w idealnym miejscu w Krakowie to nawet kilka lat!

Zachwycająca sceneria

Jeśli jednak jesteśmy gotowi poczekać i wiemy, że Kraków będzie miejscem, w którym chcemy zorganizować uroczystość weselną, zyskujemy wiele atutów. Po pierwsze, piękną oprawę i otoczkę. Bez względu na to, czy wybieramy miejsce w centrum Krakowa, czy w jego okolicy, zyskujemy piękne plenery i otoczenie. Są one wspaniałym uzupełnieniem tego wyjątkowego dnia, a także idealnymi plenerami na sesję zdjęciową. Po drugie, romantyczny klimat Krakowa nada wyjątkowego charakteru w dniu ślubu. Dzięki temu zyskamy wyjątkowe wspomnienia, które zostaną z nami na długi czas i będą przypominać o magicznych chwilach.

Gdzie warto zorganizować przyjęcie weselne?

Centrum miasta, choć posiada piękną architekturę i niezaprzeczalny klimat, może nie być najlepszym miejscem na wesele. Zwłaszcza, jeśli planujemy dużą uroczystość. Problemy z miejscami parkingowymi, ograniczone wymiary sali (w centrum ciężko znaleźć miejsce, które pomieści kilkaset osób), a do tego gwar i liczni turyści nie wszystkim będą odpowiadać.  Z tego powodu warto rozważyć wesele poza centrum Krakowa. To rozwiązanie pozwoli odkryć istne perełki jeśli chodzi o miejsca i lokalizacje. W szczególności warto rozejrzeć się za zabytkowymi budowlami i dworkami, które nie tylko są pięknymi miejscami, ale posiadają również zachwycające tereny zielone (co dodatkowo umożliwia organizację przyjęcia na świeżym powietrzu) oraz gwarantują ciszę i spokój. Jednym z takich miejsc jest Dwór w Tomaszowicach, który oferuje piękne sale weselne pod Krakowem, a także miejsca noclegowe dla gości. Szczegóły znajdują się pod adresem https://www.dwor.pl/wesela.