Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Piosenka na podziękowania dla rodziców na weselu – którą wybrać?

Podczas przyjęcia weselnego wiele par młodych nadal czerpie z tradycji. Taki punktem całego wydarzenia, które od dawna towarzyszy uroczystości jest z pewnością podziękowanie dla rodziców. Przybiera ono różną formę. Czasami jest to przemówienie, innym razem wiąże się z wręczeniem upominków. Najczęściej całości towarzyszy też oprawa muzyczna, czyli specjalnie wybrana piosenka dla rodziców. Jak wybrać utwór, który nie będzie powielaniem tego, co wszyscy dobrze znają?

Klasyka czy nowoczesność? Czym kierować się wybierając piosenkę na podziękowanie dla rodziców?

Powiedzmy sobie szczerze. Na dźwięk „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej wielu osobom cierpnie skóra. To ładna piosenka, jednak po pierwsze nieco już staromodna, po drugie bardzo mocno eksploatowana. Niekoniecznie pasuje do współczesnych przyjęć weselnych.

Rozpoczynając poszukiwania piosenki dla rodziców na wesele niekoniecznie trzeba ograniczać się do utworów, które bezpośrednio nawiązują do tego tematu. Równie miłym akcentem będzie wybranie czegoś, co pozytywnie kojarzy się danym osobom. Może macie jakiegoś ulubionego wokalistę, czy zespół który towarzyszy Wam w różnych, ważnych momentach życia? Być może okaże się, że melodia przypadnie do gustu zarówno rodzinie pana młodego, jak i panny młodej. Jeśli nie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dwie piosenki.

Moment, jakim jest podziękowanie dla mamy i taty jest bardzo wzruszający. Może zatem przybrać różną formę. Ważne, aby było okazją do tego, aby powiedzieć, to co czujemy. Kierując się tą zasadą, mile widziane będą też indywidualne akcenty. Świetnym pomysłem będzie samodzielne zaśpiewanie jakiegoś utworu, jako podziękowanie rodzicom na weseluNiektórzy decydują się też prezentacje z filmów lub zdjęć z prywatnego archiwum. Wtedy piosenka stanowi tylko tło dla całego wydarzenia.

Kilkanaście pomysłów na weselną piosenkę dla rodziców

W sytuacjach, gdy ciężko wybrać coś oryginalnego, warto postawić na sprawdzone klasyki. Dobrym pomysłem będzie dopasowanie utworu do charakteru wesela. Niektórzy lepiej czują się w eleganckich klimatach, inni stawiają na nieco humoru i zdecydują się na coś z przymrużeniem oka.

Klasyczne piosenka na podziękowanie dla rodziców

Utwory z lat 60. oraz 70. zawsze dobrze sprawdzą się, jako tło dla wzruszających momentów. Przede wszystkim rodzice kojarzą je ze swoje młodości, mogą zatem nucić te melodie. Nawet jeśli nie padają w nich wprost nawiązania do macierzyństwa i ojcostwa, to i tak będą pasować do tej sytuacji. Sprawdzone klasyki to:

 • Anna Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”;
 • Czesław Niemen – „Wspomnienie”;
 • Dżem – „W życiu piękne są tylko chwile”;
 • Marek Grechuta – „Dni, których jeszcze nie znamy”;
 • Krzysztof Krawczyk – „Przeżyć wszystko jeszcze raz”.

Nowsze utwory, które sprawdzą się, jako piosenki dla rodziców młodej pary

Wśród muzyki współczesnych wykonawców także nie brakuje kompozycji, które pasują na podziękowanie. Sprawdzą się one, szczególnie gdy wesele ma nowoczesny charakter i luźno nawiązuje do niektórych tradycji. Jako podziękowanie rodzicom na weselu można wybrać:

 • Enej – „Zbudujemy dom”;
 • Kortez – „Dla mamy”;
 • Anna Wyszkoni – „Prywatna Madonna”
 • Kult  – „Gdy nie ma dzieci w domu”.

Zagraniczne piosenki o rodzicach

Sięganie po polskich wykonawców jest zawsze najbezpieczniejszym wyborem. Młoda para wie, że rodzice z pewnością będą znać utwór i być może będą nawet mieli ochotę go zanucić. Jednak nie trzeba ograniczać się tylko do tych znanych wszystkim piosenek. Dobrym pomysłem będą też przeboje zagranicznych gwiazd. Tamtejsze piosenki o rodzicach też mogą wzruszać i okazać się strzałem w dziesiątkę. Z pewnością spodobają się takie propozycje jak:

 • Wet Wet Wet – „Love is all around”;
 • Celine Dion – „Because you loved me”;
 • Eric Clapton – „My Father’s Eyes”;
 • Louis Armstrong – „What a Wonderful World”;
 • Boyz II Men – „A Song For Mama”.

W repertuarze wielu wykonawców można znaleźć wzruszające piosenki. Warto wykazać się kreatywnością i poszukać czegoś, co wyróżni się spośród innych, weselnych aranżacji.