Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Personalizowane podziękowania dla rodziców – z czego ucieszy się mama, a z czego tata?

Rodzice często mają szczególny wkład w przygotowania uroczystości weselnej. Warto ich za to docenić w symboliczny sposób. Podziękowania najczęściej mają formę pamiątkowego podarunku dla obojga rodziców. Warto jednak pomyśleć o drobnych prezentach dla mamy i taty, aby sprawić im jeszcze większą radość.

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, w którym najczęściej towarzyszą jej bliskie osoby – rodzina i przyjaciele. Wsparcie rodziców w tym dniu jest niezwykle ważne, a nowożeńcy często chcą za nie w symboliczny sposób podziękować. To wspaniały gest, który rodzice z pewnością docenią. Wdzięczność można wyrazić na wiele różnych sposobów – za pośrednictwem przemowy, pamiątkowego zaproszenia-podziękowania czy podarunków różnego rodzaju.

Para młoda może podziękować rodzicom w kuluarach lub publicznie, na oczach wszystkich gości – drugi sposób staje się coraz popularniejszym elementem ślubnych ceremonii. Kiedy to zrobić? Marka ślubna artMA na swoim blogu podsuwa kilka różnych opcji, które warto rozważyć:

– Moment podziękowania dla rodziców powinien być dla nich w pełni komfortowy, dlatego warto zastanowić się, czego mogliby oczekiwać. Przyjęło się, że młoda para dziękuje rodzicom na oczach gości w trakcie wesela. Taki punkt w harmonogramie uwzględnia się zwykle przed podaniem tortu weselnego, choć są też pary, które decydują się, aby podziękować rodzicom już na samym początku uroczystości, tuż po pierwszym tańcu. Jeśli harmonogram wesela jest mocno napięty, moment wręczenia rodzicom podziękowania można zaplanować także po oczepinach, kiedy atmosfera na sali weselnej będzie już o wiele bardziej swobodna.

Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujecie, warto zadbać o wybór odpowiedniego prezentu. Na co się zdecydować?

Podziękowanie dla rodziców w formie karafki i szklanek w drewnianym pudełku

 

Podziękowania dla rodziców – co kupić?

Organizując podziękowania dla rodziców na weselu, warto przede wszystkim zadbać o dobór odpowiedniego podarunku, który po latach będzie służył jako pamiątka. Istnieje kilka popularnych rozwiązań:

  • skrzynka drewniana z podziękowaniem
  • ramka z podziękowaniami
  • album ze zdjęciami
  • grawerowany dyplom
  • grawerowana statuetka
  • skrzyneczka na butelkę z grawerowaną tabliczką

W większości przypadków życzenia czy podziękowania, które trafią na maszynę do grawerowania, możesz dowolnie personalizować (mając na uwadze wymiary danej pamiątki). Taki podarunek to wspaniała baza – warto do niego dołączyć również dodatkowe prezenty, które po prostu sprawią rodzicom przyjemność. Może być przeznaczony dla nich obojga – jak na przykład voucher do SPA czy na wycieczkę. Rezerwacja wspólnej kolacji degustacyjnej to również świetny pomysł, który pozwoli im się zrelaksować po stresującym okresie przygotowań.

Prezent dla rodziców weselnych – co wybrać?

Wręczenie rodzicom osobnych prezentów to wspaniały pomysł na sprawienie im radości. Jaki prezent dla taty na podziękowanie na weselu wybrać? Może być to na przykład wykonana z materiałów wysokiej jakości piersiówka, spinki do mankietów czy piękny zegarek. Tak naprawdę możliwości jest mnóstwo – jeśli tato ma jakieś pasje, najlepiej sprawić mu coś, co jest z nimi związane.

Podziękowanie dla mamy na weselu może przybrać postać pięknej biżuterii. Może być ona opatrzona grawerem, który w jakiś sposób będzie odnosił się do ślubnej ceremonii – na przykład data czy po prostu proste „dziękujemy”. Bliźniacze zegarki również sprawdzą się idealnie w charakterze prezentu.

Pamiętaj, że rodzice ucieszą się z każdego podarunku – liczy się symboliczny akt!