Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wyjątkowe życzenia na ślub, czyli czego życzyć młodej parze!

Ceremonia ślubna jest wyjątkowym wydarzeniem przede wszystkim dla nowożeńców, jednak najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi Państwa Młodych rownież przeżywają te chwile wyjątkowo. Podczas składania życzeń nowożeńcom może okazać się, że właściwie nie wiesz, co chcesz powiedzieć im w tej niezwykłej chwili. Gdy Twoi bliscy niedługo staną na ślubnym kobiercu warto z wyprzedzeniem przemyśleć sobie treść życzeń, by były one niezwykłe i wzruszające.

Życzenia ślubne – kiedy składamy?

Życzenia ślubne, składane nowo poślubionym małżonkom to ważny punkt uroczystości zaślubin. Najczęściej składane są bezpośrednio po ceremonii ślubnej, przed kościołem lub budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego, w zależności od tego gdzie odbywa się uroczystość. Miejsce i czas składania życzeń ślubnych w praktyce stanowią przedmiot decyzji nowożeńców. Zdarza się, że przy niesprzyjających warunkach pogodowych lub w sytuacji, gdy kolejna para oczekuje na przestrzeń wokół budynku nowożeńcy decydują o przeniesieniu czasu na życzenia do lokalu, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Życzenia dla Młodej Pary składa się od razu po przybyciu nowożeńców do domu weselnego, najczęściej po uroczystym przywitaniu ich chlebem i solą. Warto wtedy mieć pod ręką prezent dla Państwa Młodych i ustawić się w odpowiedniej kolejności. Życzenia ślubne najpierw składają świadkowie i rodzice, następnie dziadkowie, rodzeństwo, bliska, dalsza rodzina, a na końcu znajomi.

Życzenia dla nowożeńców – czego życzą najbliżsi?

Dla najbliższych dzień ślubu nowożeńców jest prawie tak samo ważny, emocjonujący i wywołuje ogromne zmiany, jak w przypadku samych nowożeńców. Ślub dziecka, wnuczka/wnuczki, rodzeństwa zmienia w życiu bardzo wiele dlatego chcesz, by życzenia od Ciebie były wyjątkowe, zapamiętane i doskonale pasowały do nowożeńców. Jeśli zastanawiasz się, jakie życzenia na ślub dla bliskich weź pod uwagę silne emocje. Od razu po zaślubinach Młoda Para będzie zaaferowana nową sytuacją, tłumem ludzi wokół i zamieszaniem, związanym z koniecznością dopilnowania przebiegu wydarzeń. Życzenia ślubne powinny zatem być dość krótkie, ale zapamiętywalne. Nie jest to dobry moment na cytowanie sentencji, tekstów piosenek czy rozwijanie myśli, dotyczących wspomnień sprzed lat. Skup się na ciepłych słowach, które pozwolą nowożeńcom poczuć Twoją bliskość, wsparcie, radość i uprzyjemnią im wyjątkowe chwile. Możesz nawiązać do ich gustu, pasji, zajęć i wpleść je ujmująco w słowa życzeń. Nie zapomnij, by podkreślić życzenia miłości i wspólnych, szczęśliwych lat jako małżeństwo.

Życzenia dla Młodej Pary – co wpisać do kartki ślubnej?

Kartka ślubna jest nie tylko łatwym sposobem na wręczenie koperty i miejscem na podpis, kto daruje konkretny prezent. Wyjątkowo gustowne, często ręcznie robione kartki ślubne pozostaną piękną pamiątką, do której ze wzruszeniem można zaglądać po wielu latach. To właśnie ich wnętrze skrywa miejsce, idealne do wpisania osobistych, wyjątkowych życzeń ślubnych. Możesz puścić wodze fantazji i rozpocząć życzenia ślubne od cytatu o pięknej miłości, wpisać fragment piosenki, którą lubią nowożeńcy lub powspominać. Zrezygnuj z teoretycznie zabawnych, gotowych wierszyków. To nie będą unikalne, osobiste życzenia dla Młodej Pary.

Krótkie życzenia ślubne – co powiedzieć, gdy słabo znasz nowożeńców?

W sytuacji, gdy zostałe/aś zaproszony/a na ślub osób, które bardzo słabo znasz, warto zastosować miłe, serdeczne, lecz uniwersalne zwroty. Nie ryzykuj pomyłki, skupiając się na typowych, jednak ponadczasowych zwrotach z klasą. Życz nowożeńcom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, radosnych, wspólnych chwil i spełnienia marzeń. Skup się na uprzejmości oraz na tym, by Twoje życzenia zabrzmiały dobrze. Niech Twoje życzenia na ślub nie poruszają kwestii drażliwych, zadbaj, by były szczere i oficjalne. Warto dodać jakieś ciepłe słowo. Nie skupiaj się na gotowych schematach. Jeśli brakuje Ci pomysłów użyj ponadczasowych sformułowań, jednak wpleć w nie imiona nowożeńców, słowo „drodzy”, „kochani” lub „wyjątkowi”.