Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak udekorować samochód na ślub? Poznaj kilka prostych porad

Pojazd jakim poruszają się nowożeńcy powinien robić piorunujące wrażenie na gościach. Z tego też względu bardzo często wybiera się pojazdy unikatowe i luksusowe. Nie trzeba jednak od razu celować w najwyższą półkę motoryzacyjną. Oprócz modelu i marki auta niebagatelne znaczenie ma przygotowana do niego dekoracja. W poniżej treści przedstawiamy, jak może wyglądać dekoracja samochodu do ślubu. Podpowiadamy, w jakie dodatki wyposażyć samochód ślubny.

Dekoracja na samochód do ślubu – na co zwrócić uwagę?

Przepisy ruchu drogowego są surowe i nie ma co liczyć na taryfę ulgową w przypadku poruszania się pojazdem stwarzającym zagrożenie. Z tego względu trzeba pamiętać już na początku, że dekoracje nie mogą ograniczać pola widzenia kierującego, a także innych osób poruszających się w danym momencie drogą. Upewnij się, że wszystkie ozdoby są dobrze przytwierdzone i nie przeszkadzają w prowadzeniu samochodu. Zwróć uwagę na to, czy żadna z dekoracji nie zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego. W innym wypadku narażasz się na mandat. Zakrywanie tablic rejestracyjnych jest generalnie niedozwolone. Przyjęło się jednak, że w niektórych sytuacjach tego rodzaju dekoracja nie musi być powodem do otrzymania kary. Wiele zależy od wyrozumiałości stróżów prawa i drogi przejazdu. Warto jednak pamiętać, że zakrycie właściwej rejestracji może spotkać się z karą. Dekoracja na samochód do ślubu powinna zostać przygotowana tak, aby była zgodna z przepisami. Możemy np. udekorować klamki, karoserię czy maskę samochodu.

Dekoracja auta do ślubu – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności warto wybrać motyw, który będzie pasować do pełnej aranżacji przyjęcia weselnego. Najlepiej, aby dekoracje były dopasowane do kolorów strojów pary młodej. Możesz wykorzystać kolor biały, który symbolizuje czystość i niewinność, lub też delikatne pastelowe odcienie, które nadadzą samochodowi romantycznego klimatu. Zazwyczaj warto skorzystać z usług firm, które mają doświadczenie w przygotowywaniu samochodów do ślubu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dekoracja klamek samochodu do ślubu nie odklei się podczas jazdy, ponieważ będzie przygotowana przez profesjonalistów. Jeśli decydujesz się na samodzielne przygotowanie ozdób, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jak samemu udekorować auto do ślubu? Oto kilka porad:

  • wyposaż się w materiały, tasiemki i ozdoby, które są wysokiej jakości;
  • określ odpowiednie, dobrze widoczne i nieprzeszkadzające miejsce do umieszczenia dekoracji;
  • pamiętaj, aby samochód ślubny był estetycznie udekorowany, więc nie przesadzaj z ilością dodatków;
  • szukaj inspiracji na fotografiach i filmikach, które uwzględniają różne pomysły nowożeńców;
  • zwróć uwagę na to, aby samochód na ślub nie posiadał niedozwolonych dodatków.

Jakie ciekawe ozdoby na samochód ślubny można zastosować?

Istotne, aby wystrój samochodu do ślubu kojarzył się z motywem przewodnim uroczystości. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób będzie dekorowana sala ślubna czy kościół. Warto wybrać kolor dekoracji, który będzie komplementarny z tymi ozdobami. Polecane ozdoby ślubne na auto to m.in. gotowe zestawy w formie estetycznej wiązanki kwiatów na maskę pojazdu. Można także użyć tasiemek, sztucznych kwiatów czy ozdób bocznych. Przydadzą się także kawałki tiulu, z których można samodzielnie wykonać ciekawe dekoracje. Strojenie auta do ślubu warto rozpocząć dosyć późno, tak aby ozdoby nie odkleiły się od karoserii podczas długotrwałego użytkowania. W przypadku nowoczesnych, gotowych dekoracji ten problem jest najczęściej niezauważalny. Poszczególne zestawy mogą być bowiem wyposażane w magnesy i zaczepy, dzięki czemu dekoracja zawsze będzie dobrze się trzymać zróżnicowanej powierzchni. Istotnym elementem całego wystroju jest również napis, a dokładniej imiona nowożeńców oraz data zaślubin. Jeśli mamy wątpliwości, czy można w ten sposób zakryć tablice – to należy wiedzieć, że jest to zabronione. Zwyczaj wskazuje, że policjanci bardzo często nie wystawiają mandatów za takie zachowanie ze względu na to, że charakterystyka czynu zabronionego nie jest zbyt szkodliwa. Warto jednak pamiętać, że przepisy w tej kwestii są jednoznaczne.