Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Przygotowania do ślubu – co zrobić by uniknąć stesu

Nikomu tak szybko czas nie płynie, jak narzeczonym planującym zaślubiny. Odnosi się wtedy wrażenie, że jest tak dużo spraw do zorganizowania, niektóre z bardzo dużym wyprzedzeniem, że aż nie wiadomo, które zadanie ważniejsze i od czego zacząć. Z ratunkiem parze młodej często przychodzą wtedy rodzice i przyjaciele, którzy doradzają i pomagają w załatwianiu różnych formalności i zadań. Jak przygotować się do ślubu, aby uniknąć stresu? Albo przynajmniej go zredukować do minimum?

Wspólne ustalenie oczekiwań

Wizja ślubu może bardzo różnić się w wyobrażeniach pana i pani młodej. Dlatego konkretnie powinno się określić, czego oczekuje się od tego wyjątkowego dnia. Czy ma być to huczne wesele, czy przyjęcie? W jakim mieście ma mieć miejsce? W jakim Kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego? Aby uniknąć niepotrzebnych przejazdów z miejsca do miejsca, które są czasochłonne i stresujące warto, aby wszystkie elementy ceremonii odbyły się w jednym mieście. Jeśli ślub ma udzielić jedynie urzędnik z USC, warto rozważyć zamówienie tej usługi w miejscu wesela. Przede wszystkim po ustaleniu zasadniczych kwestii trzeba udać się do księdza/urzędnika i ustalić termin ślubu. To termin zwykle wyznacza presję czasu i możliwości organizacyjne. Na początku planowania bardzo ważnym zadaniem dla narzeczonych jest ustalenie budżetu, który przeznaczą na ślub.

Zorganizowanie najważniejszych kwestii

Każdy, kto organizował przyjęcie, wie, jak trudne może to być zadanie logistycznie, ile pochłania czasu i sił. Tym bardziej jeśli chodzi o ten szczególny dzień w życiu. Każda rodzina ma własne tradycje i oczekiwania co do tego dnia. Jednak pewne elementy zwykle występują w każdej kulturze i o nich należy pamiętać. Przede wszystkim, z wyprzedzeniem zarezerwować należy:

  • lokal weselny/hotel z salą weselną/restaurację,
  • DJ bądź zespół,
  • catering: potrawy, ciasta i owoce, napoje,
  • fotografa albo/i kamerzystę.

Wybór lokalu musi być podyktowany liczbą gości, oraz możliwością zapewnia noclegu. Trzeba również pamiętać o cateringu. Dla osób planujących ślub powstają bardzo przydatne organizery ślubne. Jest to dobra opcja dla każdej pary potrzebującej wsparcia organizacyjnego. Uwiecznienie ślubu warto pozostawić w rękach profesjonalisty.

W jaki sposób uwiecznić ślub?

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że posiadanie pamiątki postaci w postaci zdjęć czy filmu z tego dnia, jest ważna i bardzo cenna. Od fotografa ślubnego oczekuje się kompetencji i doświadczenia, w końcu powstałe zdjęcia będą towarzyszyć młodej parze bardzo długo. Dla osób planujących ślub w Żywcu bądź okolicy na stronie internetowej https://joannafender.pl/fotografia-slubna/ znaleźć można dane kontaktowe do fotografa, który z największym profesjonalizmem podejdzie do realizacji zamówienia. Często pary decydują się na wynajęcie kamerzysty i fotografa, którzy w sposób szczególny utrwalą te chwile.

Planując ślub, należy zacząć od zasadniczych kwestii, które będą determinować kolejne. Trzymając się uzgodnionego planu działania i wspierając się nawzajem, czas przygotowania do ślubu, może być cennym i miłym doświadczeniem.