W dniu uroczystości weselnej każdy z zaproszonych gości chce przepięknie wyglądać. Niektórzy powinni jednak zwrócić uwagę na swój wygląd bardziej niż inni. Mowa tu przede wszystkim o świadkach. Znajdują się oni bowiem najbliżej państwa młodych przez całą uroczystość. Świadkowa musi więc wybrać swoją sukienkę bardzo starannie, aby wyróżniać się z tłumu, ale nie przyćmić swoim wyglądem panny młodej, która jest w dniu wesela najważniejsza.
Sukienka dla świadkowej nie może być biała
Nie od dziś wiadomo, że na weselu biały kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. To samo dotyczy kolorów zbliżonych do bieli, takich jak na przykład jasny krem czy ecru. Oczywiście można pozwolić sobie na kreację z jasnymi elementami, ale nie powinny one w żadnym razie dominować. Jedyną grupą gości, u której można zaakceptować jasny ubiór są małe dziewczynki. Świadkowa musi więc unikać sukienek w jasnych odcieniach. Nie oznacza to jednak, że może wybierać swobodnie spośród innych barw. Dobrze byłoby bowiem, gdyby unikała ona czerni. Czarna suknia świadkowej nie będzie bowiem korespondowała z radością, która towarzyszyć ma wszystkim w dniu zaślubin i wesela.
Każda świadkowa powinna dopasować sukienkę do swojej figury
Kwestią nie budzącą wątpliwości jest ta mówiąca o tym, że świadkowa powinna dopasować kreację do rodzaju posiadanej figury. Niestety, nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się figurą bez żadnych mankamentów. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest jednak umiejętne ich zamaskowanie oraz podkreślenie atutów. Co do zasady wyróżnia się następujące typy kobiecej sylwetki:
- klepsydrę
- jabłko
- gruszkę
Świadkowe o figurze typu klepsydry mogą postawić niemalże na każdą kreację. Posiadają one bowiem pięknie zaokrąglone biodra, godną pozazdroszczenia wąską linię talii, a także długie nogi i płaski brzuch. Panie o tym typie sylwetki będą więc doskonale prezentowały się w sukienkach obcisłych, przylegających do ciała, a także w kreacjach rozkloszowanych. Jeżeli chodzi zaś o panie, które posiadają figurę typu jabłko, powinny stawiać one na sukienki podkreślające piękno długich nóg oraz maskujące brzuch. W przypadku pań o figurze gruszki, dobrze byłoby zdecydować się na kreację maskującą mocno krągłe biodra. Śmiało można natomiast podkreślić szczupłą talię.
Sukienka dla świadkowej – na jaką długość postawić?
Każda świadkowa bez wątpienia powinna zwrócić uwagę na odpowiednią długość kreacji weselnej. Jak już zostało wspomniane powyżej, kluczowe jest przyjrzenie się własnej sylwetce. Nie wolno jednak zapomnieć o pewnych kwestiach przyzwoitości. Sukienka dla świadkowej, zwłaszcza na ślub kościelny nie powinna być zbyt krótka. Lepiej nie sięgać po kreacje krótsze niż te do połowy uda. Jeżeli chodzi o sukienki sięgające kostek, śmiało można na nie stawiać. Bardzo długie kreacje uchodzą bowiem za niezwykle szykowne i eleganckie. Doskonale więc wpasują się w klimat weselnego przyjęcia.
Czy kwiecista sukienka dla świadkowej to dobry pomysł?
W sklepach odzieżowych nie brakuje weselnych sukienek, a część z nich jest wzorzysta. Czy sięganie po kwiecistą sukienkę będzie jednak dobrym rozwiązaniem w przypadku świadkowej? Niekoniecznie. Znacznie bardziej eleganckim rozwiązaniem będzie kreacja w jednolitym odcieniu. Zbyt krzykliwe kolory czy wzory mogłyby bowiem przyćmić suknię panny młodej, która powinna prezentować się najlepiej w dniu wesela. Przy wyborze sukienki warto wziąć pod uwagę również swój typ urody. Rudowłose świadkowe będą przepięknie wyglądać w kreacji w odcieniu butelkowej zieleni. Jeżeli mamy zaś ciemne włosy, dobrym rozwiązaniem będzie wybór czerwonej, pomarańczowej lub niebieskiej sukienki. Kolory nie powinny być jednak zbyt krzykliwe. Blondynkom poleca się pastele takie jak chociażby pudrowy róż, cytrynowa żółć czy mięta. Pamiętajmy jednak o tym, że pastelowa kreacja nie będzie dobrą opcją, jeżeli świadkowa posiada porcelanową karnację. Dobrze jest zadbać także o odpowiednie dodatki. Pomyślmy o eleganckich kolczykach czy bransoletce. Doskonale sprawdzą się również szykowne kolie. Pamiętajmy jednak o tym, by zachować umiar.