Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zadbać o skórę twarzy?

Twarz to nasza wizytówka, dlatego chcielibyśmy, żeby zawsze wyglądała ona jak najlepiej. Jednak aby to osiągnąć ważna jest odpowiednia pielęgnacja: skóra twarzy jest niezwykle wrażliwa, a do tego codziennie podajemy ją kolejnym wyzwaniom, czy to w postaci warunków zewnętrznych, czy choćby naszej diety. Dobrze zadbana skóra będzie wyglądać pięknie przez długi czas, a właściwa pielęgnacja zapewni jej należytą ochronę. Jak więc dbać o skórę twarzy, tak, aby była ona zdrowa i promienna?

Produkty dobieraj do rodzaju skóry

Absolutna podstawa tego, jak dbać o skórę twarzy. Jedną z najważniejszych zasad odpowiedniej pielęgnacji twarzy, na którą niestety wiele z nas nie zwraca uwagi, jest dobieranie kosmetyków odpowiednich do rodzaju naszej skóry. Kosmetyki do cery tłustej nie sprawdzą się w przypadku cery suchej, co więcej, mogą jej zaszkodzić i spowodować większe przesuszanie się skóry. Podobnie do cery wrażliwej powinniśmy wybierać kosmetyki jej dedykowane, aby nie podrażniać skóry twarzy i nie powodować stanów zapalnych. Każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji, a gama kosmetyków na rynku oferuje mnóstwo produktów do każdego z nich – każda z nas bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Dokładnie oczyszczaj skórę twarzy

Gdy już wybrałyśmy odpowiednie produkty do naszego rodzaju cery, przychodzi czas na część pielęgnacji, która jest kluczem do utrzymania zadbanej i gładkiej skóry: dokładne oczyszczanie twarzy. Najlepszym sposobem na prawidłowe oczyszczenie skóry z wszelkich zabrudzeń jest demakijaż dwufazowy. Pierwszą fazą jest demakijaż produktem na bazie oleju, na przykład olejkiem czy masełkiem do makijażu. Można również użyć płynu micelarnego. Po spłukaniu produktu z pierwszej fazy, przychodzi czas na drugą, skrupulatne oczyszczenie twarzy delikatnym produktem myjącym. Może to być żel do mycia twarzy lub pianka. Produkt ten ma za zadanie zmyć pozostałości makijażu, a także oczyścić skórę z wszelkich zabrudzeń, choćby z nadmiaru sebum. Po tak przeprowadzonym oczyszczeniu nie można zapomnieć o tonizacji skóry twarzy, co pomoże przywrócić jej odpowiedni poziom pH.

Nie zapomnij o kremie z filtrem!

Krem z filtrem jest niezbędnikiem w naszej kosmetyczce nie tylko w trakcie lata, gdy działanie promieni słonecznych odczuwamy najmocniej, ale i przez cały rok. Promieniowanie UV ma wiele negatywnych skutków – między innymi przyspiesza starzenie się skóry. Warto więc wybierać kremy o wysokiej ochronie, co najmniej SPF 50. Niektóre kremy z filtrem działają również nawilżająco.

Dbaj o nawilżenie skóry

Nawilżać trzeba każdy rodzaj skóry, nawet tą tłustą. Cera odwodniona staje się sucha, matowa, pozbawiona kolory i szorstka. Nasza twarz staje się ziemista. Aby do tego nie dopuścić w naszej codziennej pielęgnacji nie powinno zabraknąć  kremów nawilżających – zwłaszcza w nadchodzącym okresie letnim, kiedy to nasza skóra jest szczególnie narażona na przesuszenie.