Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Życzenia z okazji rocznicy ślubu – ciekawe i sprawdzone pomysły

Moment składania życzeń to jedna z najważniejszych chwil każdej uroczystości. Dotyczy to również rocznic ślubu, które przez małżeństwa z długim stażem są z reguły hucznie obchodzone. Co w takiej sytuacji powiedzieć? Czego życzyć, aby wypowiedź nie charakteryzowała się banalnością? Oto najlepsze pomysły na życzenia z okazji rocznicy ślubu, które zawsze się sprawdzają!

Zadbaj o odpowiedni charakter wypowiedzi

Wyjątkowość życzeń zależy od wielu aspektów, jednak kluczową rolę zawsze odgrywa odpowiedni dobór ich charakteru. Z tego powodu osoby z poczuciem humoru z pewnością docenią wypowiedź, która będzie oparta na dobrze przemyślanym żarcie. Nawiązanie do długiego stażu związku, okoliczności poznania się lub wykonywanych zawodów pozwalają urozmaicić całą wypowiedź, składając życzenia z okazji rocznicy ślubu. Śmieszne sentencje można znaleźć również w internecie, jednak najlepiej sprawdzają się życzenia „skonstruowane pod jubilatów”. Podkreślenie humorystycznego nastroju często można uzyskać poprzez skromny upominek. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a dystans gospodarzy uroczystości do swojego wieku oraz liczby wspólnie przeżytych lat to idealny materiał na drobną i uszczypliwą uwagę!

Z kolei na zupełnie inną opcję należy zdecydować się w przypadku osób, dla których wiara odgrywa w życiu ważną rolę. Religijne życzenia z okazji rocznicy śluby należy rozpocząć od umocnienia jubilatów w ich poglądach, na przykład poprzez wyrażenia konieczności wstawiennictwa i opieki Bożej w ich codziennym życiu. Tego typu życzenia z pewnością zostaną ciepło przyjęte, a gospodarze przyjęcia docenią akceptację własnych przekonań religijnych przez najbliższych znajomych.

Życzenia z okazji rocznicy ślubu – zwróć uwagę na jubileusz!

Charakter składanych życzeń powinien być również kształtowany poprzez rodzaj samej rocznicy. Cynowe gody, które są obchodzone w momencie upłynięcia 10 lat od momentu wesela małżonków, nie są z reguły hucznie świętowane. Wówczas partnerzy najchętniej spędzają czas na osobności, doceniając staż związku w zaciszu swojego domu. Konieczność złożenia życzeń z okazji rocznicy ślubu pojawia się najczęściej przy 25 latach wspólnego stażu. Podczas takiej uroczystości warto zdecydować się na szczere życzenia wytrwałości, cierpliwości i niezanikającej miłości do współmałżonka. Na życzenia z okazji 40 rocznicy ślubu najlepiej natomiast wybrać takie sformułowanie, które podkreśli nadchodzący czas w życiu pary. Jubileusz ten bardzo często pokrywa się z przejściem na emeryturę, dlatego same życzenia powinny być oparte na zachęceniu do realizowania swoich pasji i podtrzymywania ciepła domowego ogniska. Wraz z upływem czasu jubilaci będą doceniać zupełnie inne sformułowania, dlatego życzenia z okazji 50 rocznicy ślubu, a także te związane z brylantowymi godami, powinny opierać się też na podziękowaniu za wspólnie spędzony czas. Niekiedy okazuje się, że zamiast zbędnych słów znacznie lepszą formą przyjemności dla osób w wieku powyżej siedemdziesięciu lat będzie widok całej rodziny, która zgromadziła się w celu obchodzenia ich święta.

Jaki prezent z okazji jubileuszu sprawdzi się najlepiej?

Kartki i życzenia z okazji rocznicy ślubu zawsze doskonale idą ze sobą w parze, jednak warto rozważyć również dodatkowy rodzaj upominku. W przypadku małżeństw ze stosunkowo krótkim stażem w tej roli sprawdzą się bony i vouchery, które para będzie mogła wykorzystać na wspólnie spędzony czas. Jubilaci obchodzący srebrne, złote lub brylantowe gody zdecydowanie bardziej docenią drobne prezenty, takie jak na przykład album ze zdjęciami lub ręcznie malowany portret małżeński. Nawet najpiękniejsze życzenia z okazji 40 rocznicy ślubu – lub te związane z uroczystością brylantowych godów – nigdy nie będą w stanie przewyższyć uczucia, jakie towarzyszy całej chwili. Widok członków rodziny oraz najbliższych przyjaciół, którzy przybyli na miejsce w celu docenienia długoletniego pożycia, będzie stanowił najlepszą formę podziękowania za wszystkie wspólnie spędzone razem lata.