Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Makijaż ślubny – to warto wiedzieć

W dniu swojego ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie i zjawiskowo. Nic dziwnego, w trakcie całego dnia to głównie na niej skupi się uwaga wszystkich uczestników ślubu i wesela. Jedną z najważniejszych decyzji jakie musi podjąć przyszła Panna Młoda jest wybór odpowiedniego makijażu ślubnego. Piękny wygląd, komfort osobisty i cudowne zdjęcia ślubne- to najważniejsze argumenty przemawiające za wyborem profesjonalnego make-up’u. W kwestii makijażu ślubnego nie warto iść na żadne kompromisy.

Makijaż ślubny – dlaczego powinien być mocniejszy?

Wiele przyszłych Panien Młodych decydując się na próbny makijaż ślubny popełnia błąd nie pytając wizażystki o możliwość wykonania makijażu fotograficznego. Makijaż próbny to pole do eksperymentów i warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tym bardziej, że akurat w tym wypadku jest to głęboko uzasadniona konieczność. „Kiedy spotykam się z Parą Młodą na sesji narzeczeńskiej, często jestem pytany o to, jaki makijaż na zdjęciach ślubnych wygląda najlepiej” – mówi fotograf ślubny z Krakowa Dariusz Kempny. „Sugeruję wówczas, by na tak specjalną okazję jak ślub wykonać makijaż fotograficzny. Nawet jeśli początkowo wyda nam się zbyt mocny i przesadzony, zdjęcia ślubne z takim makijażem zawsze wyglądają świetnie…”

Makijaż fotograficzny- co to takiego?

Makijaż fotograficzny to specjalny typ makijażu wykonywanego głównie pod sesje zdjęciowe. Nic nie stoi na przeszkodzie by na makijaż fotograficzny zdecydować się również w dniu ślubu. Od klasycznego makijażu różni się on nieco bardziej intensywną formą i mocniej zarysowanymi konturami oczu i ust. W makijażu fotograficznym szczególnie istotne jest dobre przygotowanie skóry twarzy. Powinna być ona odpowiednio dobrze nawodniona a następnie bardzo dokładnie zmatowiona. Dzięki temu na zdjęciach wygląda zdrowo i naturalnie. Pozwala to również uniknąć na fotografiach ślubnych źle wyglądających odblasków na czole, nosie i podbródku.

Fotografia ślubna i makijaż fotograficzny

Dobrze wykonany makijaż fotograficzny pozwoli Pannie Młodej cieszyć się całym dniem ślubu bez konieczności sprawdzania, czy np. w trakcie intensywnej zabawy nic się nie popsuło. Jednak największą zaletą makijażu fotograficznego jest to, że doskonale wygląda na zdjęciach. Reprezentujący markę fotografia ślubna Anyday Dariusz Kempny podkreśla, że że żaden aparat fotograficzny nie jest tak doskonały jak ludzkie oko. Nie jest więc w stanie oddać w pełni walorów klasycznego makijażu ślubnego. „W fotografii ślubnej – jak twierdzi fotograf – pracujemy w różnych miejscach i przy różnym świetle. To sprawia, że delikatny makijaż którym normalnie bez końca można się zachwycać, na zdjęciach ze ślubu jest praktycznie niewidoczny. Warto zatem mieć to na uwadze i pokusić się o nieco bardziej kontrastowy make up. Makijaż fotograficzny do zdjęć ślubnych nadaje się wręcz idealnie…”

Sesja narzeczeńska, sesja ślubna

Makijaże fotograficzne stają się również standardem podczas plenerowych sesji zdjęciowych, zarówno sesji narzeczeńskiej jak również sesji ślubnej. Pozwala to na większą swobodę pracy, bardziej kreatywne wykorzystanie światła, co bezpośrednio przekłada się później na piękniejsze, bardziej efektowne zdjęcia z sesji.