Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rajska podróż poślubna dookoła świata

Podróż poślubna to wyjątkowy czas w życiu świeżo poślubionych małżonków. To jeden z najbardziej romantycznych, pełnych szczęścia i beztroski wyjazdów jaki można sobie wyobrazić. Nie dziwi więc, że wiele par pragnie, aby była to jedyna w swoim rodzaju wycieczka, której nigdy nie zapomną i o której będą mogli opowiadać nawet swoim wnukom. Podróż dookoła świata jest doskonałą okazją do spełnienia marzeń o romantycznych przeżyciach w różnych zakątkach globu.

O czym warto wiedzieć przed podróżą poślubną dookoła świata?

Wybór dotyczący wycieczki i państw, które się odwiedzi podjąć można samodzielnie lub we współpracy z biurem podróży. Zanim jednak to nastąpi konieczne jest zaplanowanie budżetu. Romantyczna podróż dookoła świata może być mniej lub bardziej kosztowna. Zależne jest to jednak od wielu czynników. Znaleźć wśród nich można między innymi:

  • czas trwania podróży;
  • standard miejsc, w których odbywać będą się noclegi;
  • rodzaj środków transportu;
  • odwiedzane kraje i koszty utrzymania się w nich;
  • rodzaj ubezpieczenia;
  • wyżywienie;
  • korzystanie z dodatkowych atrakcji.

Wszystkie te elementy składają się na ostateczną cenę wyjazdu. W przypadku krótszych wycieczek (trwających około miesiąca) budżet powinien wynosić około 25 000 złotych. Wraz z wydłużaniem się czasu podróżowania rosną również jego koszty, które przy kilkumiesięcznych wyjazdach sięgać mogą nawet 100 000 złotych. Z tego względu ważne jest dokładne rozplanowanie funduszy przeznaczonych na wycieczkę.

szczęśliwa para młoda w podróży poślubnej

Romantyczne lokalizacje na całym świecie

Decydując się na połączenie podróży poślubnej z okrążeniem globu wcale nie trzeba rezygnować z romantycznych miejsc. Wręcz przeciwnie – dzięki odpowiedniemu planowaniu można zobaczyć wiele lokalizacji zasługujących na miano raju.

Europa

Stary kontynent pełen jest miejsc idealnie nadających się na podróż poślubną. Wybrzeża Bułgarii, Chorwacji, Francji, Hiszpanio oraz Grecji kuszą złocistym piaskiem, ciepłą morską wodą i romantycznymi zabytkami. Zarówno fani aktywnego odpoczynku, jak i miłośnicy relaksu znajdą tu coś dla siebie.

Afryka

Choć kojarzyć może się z trudnymi warunkami i pustyniami, to Afryka ma znacznie więcej do zaoferowania. Seszele są popularnym kierunkiem, na który decydują się również gwiazdy o światowej sławie. Rajskie wyspy, przyjemne ciepło, rafy koralowe i wyjątkowa kuchnia to tylko niektóre zalety tego miejsca.

Azja

Udając się podczas podróży dookoła świata na kolejny kontynent warto zwrócić uwagę na azjatyckie Malediwy. Woda w niezapomnianym lazurowym kolorze, urocze chatki, niespotykana w Europie roślinność oraz cudowne zachody słońca z pewnością wprowadzą nowożeńców w romantyczny nastrój.

Ameryka Północna

Krótkie wakacje na Hawajach to doskonała okazja, aby przenieść się do jedynego w swoim rodzaju raju. Choć są częścią Stanów Zjednoczonych, to znajdują się w znacznym oddaleniu od nich. Podróżujący małżonkowie mają tam okazję poznać tradycje miejscowej ludności, zasmakować wspaniałych posiłków oraz wypocząć w nastrojowej atmosferze.

wakacje na hawajach - zachód słońca

Dla każdego coś dobrego

Choć romantyzm jest ważny podczas podróży poślubnej, to wycieczka dookoła świata nie musi polegać jedynie na wylegiwaniu się na plażach i przyglądaniu się falującej wodzie. Każdy kontynent i każdy kraj oferuje nowożeńcom wspaniałe atrakcje. Może to być nurkowanie, zwiedzanie zabytków, wizyta w SPA, oglądanie z bliska rafy koralowej, piesza wycieczka lub podziwianie miejscowej flory i fauny. Zarówno aktywne pary, jak również te poszukujące relaksu doskonale odnajdą się w podróży poślubnej dookoła świata.

Ziemia jest ogromna i oferuje mnóstwo miejsc wartych zobaczenia. Dzielenie takich przeżyć ze świeżo poślubionym małżonkiem przyczynia się do wzmacniania związku, dodaje mu romantyzmu oraz daje szansę na stworzenie niepowtarzalnych wspomnień.