Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Oryginalne pierścionki zaręczynowe

Najpopularniejszym modelem pierścionków zaręczynowych są te o klasycznej, prostej budowie z lekko odstającym oczkiem. Najczęściej wykonuje się je ze złota lub srebra. Ten wybór uznaje się za bezpieczny i zawsze trafiający w gusta i oczekiwania przyszłej panny młodej. Ostatnio pojawiającym się trendem jest stawianie na oryginalne modele pierścionków zaręczynowych, które swoim wyglądem mają nawiązywać do charakteru, hobby, wyglądu lub osobowości wybranki serca. Co wyróżnia nietypowe pierścionki zaręczynowe?

Jak wyglądają nietypowe pierścionki zaręczynowe?

Nietypowe pierścionki dla przyszłych panien młodych można w łatwy sposób scharakteryzować jako te, które znacznie odróżniają się od swoich klasycznych odpowiedników. Często wysadzane są różnobarwnymi i licznymi kamieniami szlachetnymi, którym przypisywana jest konkretna symbolika. Jednym z nich, często błędnie interpretowanym, są perły. To oznaka długiej, gorącej i namiętnej miłości. O oryginalności decyduje jednak nie tylko sam kamień, ale też wzór, w który został osadzony. Modne są: serca, symbole nieskończoności, kwiaty oraz inne abstrakcyjne obrazy. Panie mające możliwość wyboru pierścionka niejednokrotnie decydują się na te w kształcie obrączek dookoła wysadzanych kamieniami.

Materiałem królującym w dziedzinie jubilerstwa ślubnego jest klasyczne złoto. Zdecydowanie rzadziej wybiera się jego białą odmianę lub srebro. Jedynie najodważniejsi decydują się na inne metale.

Dlaczego warto postawić na nietypowe wzornictwo pierścionka zaręczynowego?

Przyszli panowie młodzi zapewne bardzo dobrze znają gust i upodobania swoich wybranek. Pewnie nie raz rozmawiali z nimi o wymarzonym pomyśle na organizację ślubu, zaręczyn i wesela. Kiedy więc trafiła nam się kobieta ceniąca sobie oryginalność i niepowtarzalność, o szalonym usposobieniu i niezwykłej dozie kreatywności, to postawienie na nietypowe wzornictwo będzie strzałem w dziesiątkę! Będzie się czuła wyróżniona, ponieważ jej pierścionek będzie jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Należy jednak zaznaczyć, że zaręczyny same w sobie są tradycją sprzed wielu lat, a więc wymagającą odpowiedniej oprawy i symboliki. Nie należy zatem kupować pierścionków, które będą nietrwałe, nieeleganckie, wykonane w sposób niechlujny lub po prostu przedstawiające niewłaściwe wzory. We wszystkim należy znaleźć umiar, również w porywach kreatywności i podejmowanych próbach przełamywania utartych schematów.

Salon Roren – oferta niestandardowych wzorów pierścionków zaręczynowych. Więcej sprawdź TUTAJ >>

Dobrze dobrany pierścionek zaręczynowy powinien cechować się: właściwym rozmiarem, trafiającym w gust ukochanej wzorem oraz odpowiednim kruszcem. Rozmiar najłatwiej ustalić poprzez zmierzenie wewnętrznej średnicy pierścionka noszonego obecnie przez naszą partnerkę. Ważne, aby do obliczeń przyjąć ten noszony na palcu serdecznym. Drugą metodą na ustalenie właściwego rozmiaru będzie porównanie kostki małego palca partnera z kostką serdecznego palca wybranki. W tym przypadku należy dokładnie określić miejsce, w którym będą one miały tę samą grubość. Otrzymaną wartość dzieli się przez liczbę pi (3,14). Ewentualne błędy w pomiarach będzie można skorygować u jubilera.

Najpopularniejszym surowcem pierścionków zaręczynowych od lat jest złoto. Zaraz po nim znajduje się srebro. Przy dokonywaniu wyboru powinno się kierować: stylem ubioru partnerki, kolorem jej karnacji oraz oczu.

Model pierścionka powinien odzwierciedlać charakter przyszłej narzeczonej. Te mocno oryginalne przeznaczone są dla pań o silnym charakterze i lubiących się wyróżniać spośród tłumu. Pierścionki delikatne i proste dedykowane są skromnym i subtelnym kobietom.