Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pajacyk niemowlęcy czy śpiochy, które ubranko sprawdza się lepiej?

Z fasonami ubranek niemowlęcych spotykamy się pierwszy raz zazwyczaj wtedy, kiedy kompletujemy wyprawkę niemowlęcą. Przygotowujemy ubranka dla noworodka, i zastanawiamy się które najlepiej się sprawdzą. Jak to wygląda w praktyce?

Odzież niemowlęca którą wybieramy do wyprawki

Ubranka dla noworodka zazwyczaj określane są mianem bielizny niemowlęcej. To ciuszki w które ubieramy dziecko zarówno na dzień jak i na noc. Takie całodniowe piżamki niemowlęce. Ubranka występują w kilku podstawowych fasonach, a opinie o nich bywają różne. Wśród nich znajdziemy śpiochy i kaftanik dla noworodka, pajacyki niemowlęce, czy półśpiochy. Jest też body niemowlęce, czyli bluzeczka rozpinana w kroku i na ramionku. Dla noworodka body bywa też rozpinane przez środek, lub kopertowo na zakładkę.

Jakie zalety mają śpiochy niemowlęce?

Śpiochy dla noworodka to ubranko, które zakładamy razem z kaftanem lub bodami. Raczej rzadko zdarza się ubierać je zupełnie samo, ponieważ odkrywa szyjkę oraz ramionka dziecka. Śpiochy mają na ramionkach typowe szelki, które rozpinamy na napy. Są również rozpinane w kroku, zazwyczaj również na napy. Aby przebrać dziecko do zmiany pieluszki, wystarczy więc rozpiąć śpiochy od dołu. W przypadku zabrudzenia śpioszków, możemy wymienić je, bez zmiany kaftanika u góry. Śpioszki niemowlęce jako ubranko dwuczęściowe zapewniają dziecku więcej ciepła. Nie mają też rozpinania na brzuchu, które drażni niektóre dzieci.

Jakie zalety mają pajace niemowlęce?

Pajacyk niemowlęcy jest ubrankiem jednoczęściowym, które możemy założyć zupełnie samo. Mimo to niektóre mamy ubierają pod pajacyk jeszcze body, aby zapewnić maluszkowi więcej ciepła. Pajacyk jest zdecydowanie nowszym ubrankiem, i modnym w ostatnich latach. Jest wygodny do ubrania, i wygodny dla dziecka. Zazwyczaj pajacyki niemowlęce rozpinamy po całej długości przez środek, lub na boku. Dzięki temu do zmiany pieluszki możemy rozpiąć tylko spód ubranka. Pajacyk ubierzemy dziecku szybciej, i zapobiegniemy rolowaniu się ubranka na plecach.

Jakie ubranka wybrać do wyprawki dla dziecka?

Zarówno pajacyki jak i śpiochy dziecięce mają swoje wady i zalety. To samo dotyczy innych ubranek, takich jak body i półśpiochy. Nie ma jednej, właściwej odpowiedzi na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wypróbowanie obu rodzajów ubranek. Dzięki temu sami poznacie ich właściwości, i ocenicie które wady i zalety są najważniejsze dla Was!