Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie atrakcje weselne zachwycą gości?

Organizacja wesela to wielka sztuka, której często trzeba poświęcić bardzo wiele czasu. Już od dawna wesela, na których goście mogą jedynie próbować potraw i tańczyć są niemodne. Państwo młodzi chcą uprzyjemnić zaproszonym osobom czas tak, aby wesele na długo zapadło im w pamięć. Jakie atrakcje zachwycą gości i młodą parę? Na co warto się zdecydować, a co lepiej z góry odrzucić?

Atrakcyjne stoły weselne

Poza tradycyjnymi potrawami podawanymi na weselu, para młoda często decyduje się na dodatkowe stoły, na których rozstawione będą różnego rodzaju specjały. Najpopularniejszy jest stół wiejski, gdzie goście mogą spróbować wędlin, pasztetów i mięs domowej roboty. W czasach, gdy kupno prawdziwej szynki od gospodarza graniczy z cudem, tego typu stół weselny robi niemałą furorę. Sprawdzi się on szczególnie na weselach w stylu góralskim lub ludowym. Innym pomysłem jest stół ze słodkościami, na którym znajdują się najwyższej jakości ciasta, wykwintne praliny, czekolady czy inne słodycze. Warto jednak wcześniej rozeznać się, czy nasi goście lubią słodkości, gdyż w przeciwnym razie tego typu stół raczej się nie sprawdzi.

Atrakcje weselne – pokazy tańca i animacje

Coraz popularniejsze jest zatrudnianie animatorów na wesele, którzy uświetnią weselną imprezę poprzez prowadzenie różnego rodzaju animacji i zabaw. Animatorzy mogą mieć za zadanie rozbawić wszystkich gości bądź jedynie dzieci, które często zwyczajnie nudzą się na weselach. Dodatkową atrakcją będą pokazy tańca, żonglerki czy przygotowywania drinków przez profesjonalnego barmana. Dobór atrakcji należy dobrze dobrać do grupy wiekowej. Unikajmy także zabaw, które wykraczają poza granice dobrego smaku – choć obecnie rzadko są one praktykowane, lepiej wcześniej uzgodnić plan zabaw z animatorami czy zespołem weselnym.

Fotobudka – najmodniejsza atrakcja weselna

Bardzo dużą popularnością cieszą się fotobudki, w których nasi goście będą mogli sobie zrobić zdjęcia i wywołać je na miejscu. Zazwyczaj firma, od której wynajmujemy fotobudkę zapewnia dodatkowe stroje czy dodatki, które goście mogą założyć do zdjęć. Fotografie cieszą się uznaniem nie tylko młodych osób, ale również rodzice, a nawet dziadkowie chętnie korzystają z możliwości zrobienia sobie zdjęć. Pamiętajmy jednak, że fotobudka to nie atrakcja, na którą można zdecydować się na przysłowiową ostatnią chwilę. Zwykle konieczne jest dokonanie rezerwacji nawet z rocznym wyprzedzeniem chyba, że wesele organizowane jest poza sezonem.

Atrakcyjne masaże weselne

Wesele z pewnością nie kojarzy się z imprezą, na której można się zrelaksować i odpocząć. Tymczasem istnieje możliwość zaoferowania gościom profesjonalnych masaży czy foteli, w których będą oni mogli się zrelaksować. Oczywiście, ze względu na miejsce i stroje mowa tu głównie o masażu stóp czy rąk, które mogą przejść także różne zabiegi pielęgnacyjne. Dodatkowo istnieje możliwość odpoczynku w specjalnym, masującym fotelu. Co prawda atrakcja ta jest w Polsce stosunkowo mało popularna, jednak goście chętnie z niej korzystają. Warunkiem jest jednak, aby sala była wystarczająco duża, żeby pomieścić niezbędny sprzęt.

Sztuczne ognie – tradycyjna atrakcja weselna

Pokaz sztucznych ogni to częsta atrakcja, na którą decydują się państwo młodzi. Organy bezpieczeństwa stawiają jednak kilka warunków, aby pokaz ten mógł się odbyć:

  • sala weselna musi być położona z dala od stacji benzynowej czy innych punktów zapalnych, a także z dala od lasu,
  • należy korzystać z profesjonalnego sprzętu,
  • należy zadbać o bezpieczeństwo gości tak, aby nie ulegli oni poparzeniom,
  • pokaz nie może odbywać się w czasie ciszy nocnej, jeżeli obok znajdują się domy mieszkalne.

Jeżeli nie spełniamy tych warunków, organizatorzy nie zgodzą się na pokaz sztucznych ogni. Pozostaje wtedy skorzystać z zimnych ogni lub neonowych napisów, na tle których można wykonać zdjęcia.

Organizując przyjęcie weselne dobrze zadbać o ciekawe atrakcje dla gości. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że atrakcje te mają na celu uświetnienie imprezy, zatem należy dostosować je do średniego wieku i preferencji gości.