Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Pierwszy taniec. Jak się do niego przygotować?

Niezależnie od tego, czy wesele ma bardziej tradycyjny, czy też nowoczesny charakter pierwszy taniec w wykonaniu młodej pary jest nieodłączną częścią tej imprezy. Tym sposobem para daje znać, że czas przejść od oficjalnej części uroczystości do wspólnego, swobodnego świętowania. Wirowanie na parkiecie w czułym uścisku wygląda pięknie, ale dużo lepiej ogląda się je patrząc z perspektywy widza, niż głównego aktora. Nie ma chyba pary, która nie stresowałaby się tą częścią uroczystości.

Pierwszy taniec weselny. Na jaki styl najlepiej się zdecydować?

Ile młodych par, tyle pomysłów na pierwszy taniec. Wiele osób zaczyna od wyboru piosenki na pierwszy taniec. Ulubiona melodia ma często wartość sentymentalną i przywodzi na myśl miłe wspomnienia. Czy jednak zawsze będzie to najlepszy możliwy trop? Zależy to od tego, jaki rytm na dana melodia i czy będzie do niej można dopasować układ na miarę możliwości nowożeńców. Tak, umiejętności taneczne są tu dużo ważniejsze niż przywiązanie do melodii.

Kolejne kwestia to wybór stylu, który pasuje do charakteru wesela oraz temperamentu młodej pary. Są osoby, które świetnie będą czuły się w romantycznej, eleganckiej aranżacji typu walc angielski. Inni zaś nie wyobrażają sobie czegoś na serio i chcą, aby w zabawny sposób porwać tłumy. To także właściwy trop, bo nie dla każdego odpowiedni jest romantyczny pierwszy taniec.

Jak nauczyć się pierwszego tańca?

Nawet jeśli solo jesteśmy mistrzami każdej dyskoteki i pierwsi wyrywamy się na parkiet przy każdej imprezie, to już zupełnie inaczej ma się sprawa, gdy przychodzi do zatańczenia określonego stylu, czy też układu. Pierwszy taniec pary młodej może oczywiście być spontaniczną wariacją, ale dużo lepiej będzie się prezentował, gdy się do niego przygotujemy. Jak zatem opanować kroki? Najlepszym sposobem na to jest skorzystanie z kursu lub lekcji indywidualnych przygotowujących do wydarzenia, jakim jest pierwszy taniec. Kraków oraz inne duże miasta Polski kuszą ofertą osób opracowujących choreografię i uczących poszczególnych kroków.

Oczywiście to dobry pomysł, aby naukę pierwszego tańca zlecić komuś, kto się na tym zna. Taka osoba dopasuje układ do możliwości danej pary oraz dobierze do niego odpowiednią muzykę. Czasem ta sytuacja może być zupełnie odwrotna i do ulubionej polskie piosenki zostanie dobrany walc wiedeński lub inny rodzaj tańca. To także okazja do tego, aby pokonać stres i w dniu wesela śmiało zrobić taneczne show na parkiecie.