Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak napisać mail do fotografa na wesele?

Jak napisać maila do fotografa na wesele? To dylemat wielu par, które są na etapie planowania dnia ślubu. Wasz również? W takim razie nasz tekst jest dla Was. Zapoznajcie się z nim koniecznie, ponieważ może Wam ułatwić zadanie.

Kiedy wysłać mail do fotografa ślubnego?

W czasach powszechnego dostępu do Internetu wybór fotografa ślubnego, jak i kontakt z nim, stał się o wiele łatwiejszy. Dziś nie musimy osobiście zgłaszać się do każdego, kto nas zainteresuje. Aby podjąć wstępną rozmowę, wystarczy telefon lub e-mail. Wysłanie wiadomości do fotografa ślubnego jest nie tylko bardzo wygodne, ale również pozwala nam zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy.

W końcu nie musimy do niego jechać, stać w korkach i marnować paliwo. W to miejsce możemy załatwić kilka innych spraw związanych ze swoim ślubem, a ich na pewno nie zabraknie. Pytanie tylko, kiedy właściwie należy wysłać maila do fotografa ślubnego? Kiedy powinniśmy podjąć rozmowę?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że możemy wysłać zapytanie do każdego fotografa ślubnego, na którego ofertę trafimy, ponieważ tak możemy ułatwić sobie wybór tego odpowiedniego. Nic bardziej mylnego, bo wysyłanie zapytania do każdego, kto działa w branży, sprawi, że ostatecznie spędzimy o wiele więcej czasu na wyborze, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

O wiele lepiej najpierw dowiedzieć się, kto działa na rynku, sprawdzić jego zakres usług, czy nawet portfolio. Dopiero gdy potwierdzimy jego wiarygodność w oczach klientów, to powinniśmy przejść do wyboru kilku lub kilkunastu fotografów i podjąć z nimi rozmowę. Tym samym to właśnie wtedy będzie zasadne wysłanie wiadomości, a im wcześniej to zrobimy, tym większe szanse na to, że na ślubie będzie nam towarzyszył najlepszy fachowiec z branży.

Co powinniśmy zawrzeć w wiadomości do fotografa?

Napisanie maila do fotografa wydaje się dosyć banalne, zwłaszcza że praktycznie wszystkie sprawy załatwiamy w ten sposób. Jednak, gdy przychodzi już sformułować treść wiadomości, to nigdy nie wiadomo, od czego zacząć. Jak zatem sobie poradzić? Co powinniśmy zawrzeć w takiej wiadomości, by kontakt z fotografem przebiegł sprawnie i żeby nie trzeba było dopytywać o różne informacje w kolejnych mailach?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od dobrego tematu swojej wiadomości. Praktyka pokazuje, że niektórzy nic nie wpisują w tym polu, inni podają jakieś tematy, które mogą wprowadzać w błąd fotografa. Aby uniknąć niejasności, warto w temacie podać datę wesela oraz miejsce. Przykładowo tematem może być „Wesele 10.09.2022 Warszawa”, lub „Zapytanie o termin 10.09.2022 w Krakowie”. Dla fotografa będzie to bardzo ważna wskazówka, ponieważ już na samym wstępie wie, że musi zajrzeć do kalendarza i sprawdzić, czy wspomnianą datę ma wolną, czy też nie. Dodatkowo będzie w stanie szybko ustalić, czy obsługa wesela w Warszawie, czy też w innym mieście wchodzi w grę.

Istotne znaczenie będzie mieć również sama treść danego mejla. Niektórzy z nas piszą go w takim pośpiechu, że nietrudno o pominięcie ważnych aspektów. Dlatego warto dopilnować, aby w wiadomości odpowiedzieć na kilka pytań. Zastanawiasz się jakich? Na pewno należy podać, kim jesteśmy i czego dotyczy nasze zapytanie. Do tego warto też określić, gdzie planowane jest całe przedsięwzięcie i na ile osób.

Przykład wiadomość:

Cześć, tu Marta i Paweł!

Znaleźliśmy twoją stronę fotograficzną www.kozinski-foto.pl w Internecie i bardzo spodobały nam się Twoje zdjęcia ślubne. Poszukujemy fotografa na dzień 10.09.2022 w Warszawie. Ślub odbędzie się w  Archikatedrze Warszawskiej. Przygotowania Panny Młodej odbędą się w Śródmieściu, Pana Młodego na Woli. Nasze wesele planujemy w Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich na 200 osób. Mógłbyś przedstawić nam swoją ofertę wraz z cennikiem?

Pozdrawiamy.

Tyle wystarczy na początek by fotograf mógł przedstawić Wam wstępną ofertę i potwierdzić swoją dostępność w danym terminie. O szczegóły oferty dopytacie w dalszej konwersacji e-mailowej lub na bezpośrednim spotkaniu z fotografem.