Jeśli do Waszego ślubu i wesela zostało ok. 2 miesięcy, to ten artykuł może okazać się dla Ciebie niezwykle pomocny. Na mecie procesu przygotowań do dnia ślubu i wesela naprawdę wiele się dzieje. Pozostają wtedy te wszystkie szczegóły, które przecież trzeba dopiąć.

Nierzadko właśnie na tym końcowym etapie spotykamy się z tym, że Panny Młode, które samodzielnie organizowały ślub i wesele czują się przemęczone, zdemotywowane i poirytowane.

Poniższy tekst ma za zadanie przede wszystkim trochę Cię uspokoić 🙂 i wskazać punkty, o których potrzebujecie pamiętać, o które potrzebujecie zadbać na końcówce przygotowań do dnia ślubu i wesela.

Liczby mnogiej nie używamy tutaj przypadkowo 🙂

Gotowa?

Zaczynamy 🙂

1. Jedna z naszych czytelniczek zadała ostatnio nam pytanie:

Jak mam ogarnąć, to wszystko sama i nie zwariować?

Nasze odruchowe pytanie: DLACZEGO SAMA?

A Narzeczony? Świadkowie? Anyone?

Zatem pierwsze co tutaj możemy poradzić, to asertywną rozmowę z bliskimi. Przecież ten ślub i wesele, to chyba nie jest tylko Twój pomysł i Twoja fanaberia i Twoja odpowiedzialność?

Musimy jednak tutaj napisać jeszcze jedno przemyślenie, które pochodzi głównie z naszego własnego doświadczenia.

BIERZEMY NA SIEBIE ZA DUŻO! Same! Często w ogóle sytuacja tego nie wymaga, ale my wręcz wyrywamy się do tego, żeby wziąć na swoje barki kolejne zajęcie. Kochamy i podziwiamy Kobiety właśnie za tę pracowitość, samodzielność, ale też nauczone doświadczeniami, wiemy, że czasami naprawdę warto podzielić się obowiązkami.

Co z tego, że wszystko sama świetnie załatwisz (bo myślisz, że nie masz pomocy wśród bliskich lub, że sama zrobisz to na pewno lepiej) skoro efekt końcowy nie będzie Cię cieszył, bo zmęczenie i poczucie niesprawiedliwości weźmie górę?

Dlatego śmiało oczekuj wsparcia!

Dziel się obowiązkami!

Naprawdę, nie wszystko musisz zrobić sama.

No i teraz jak to zrobić?

*Zrób wykaz wszystkich zadań, szczegółów, które zostały do zrobienia, ustalenia.

*Zastanów się czy wszystkie zadania to takie, które można wykonać “od ręki” czy np. ich wykonanie zależy od innej czynności, albo od osoby. Innymi słowy jeśli jakieś zadanie jest bardziej złożone, to potrzebujesz wziąć to pod uwagę, że nie załatwisz tego w jeden dzień.

*Z wykazem zadań idź do narzeczonego, świadków. Pokaż im dokładnie jakie zadania zostały do wykonania. Zaznacz, że oczywistym jest, że tymi zadaniami potrzebujecie się sprawiedliwie podzielić. Zapytaj, które z tych zadań chce każdy z Twoich bliskich wziąć na swoją odpowiedzialność.

*Wyznacz daty wykonania.

I już.

Jesteśmy pewne, że bliscy chętnie wezmą udzial w organizacji ślubu i wesela, ale szanse, że domyślą się co mają robić są naprawdę niewielkie.

2. Podziękowania dla Rodziców

To kolejny temat, który przypada na ten właśnie czas około 2 miesięcy przed ślubem i weselem.

Na temat podziękowań napisałyśmy i nagrałyśmy już sporo, więc odsyłamy Cię poniżej do wszystkich materiałów

3. UPOMINKI DLA GOŚCI

Zapewne stoisz teraz przed dylematem co, by to mogło być zgadza się?

Co podarować Gościom, żeby nie zostawili tego na sali i żeby to było coś ciekawego?

O tym już też nieco pisałyśmy, więc także za chwilę odeślemy Cię do artykułów i materiałów video, ale to co już teraz chcemy Ci przekazać to: PODARUJ GOŚCIOM COŚ PRZYDATNEGO! UŻYTECZNEGO.

Z czego będą mogli i będą chcieli skorzystać i wziąć to ze sobą do swojego domu. To klucz do myślenia o upominkach dla Gości weselnych

4. Detale stylizacji

Zastanów się czy nie potrzebuje okrycia wierzchniego. nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Inspiracje na okrycia ślubne znajdziesz TUTAJ.

Buty ślubne też polecamy kupić Ci odpowiednio wcześniej tak, abyś mogła przyzwyczaić swoją stoę do nich. Jedna z rzeczy, które psują nam humor od razu, to obcierające, niewygodne buty i obalałe stopy. Zadbaj o to, aby w dniu ślubu i wesela czuć się dobrze.

5. Makijaż próbny i próbna ślubna fryzura

To też dobry moment, aby się tym zająć. Nie bagatelizuj tego zadania.

Nasza rada: Idź do makijażystki i stylistki fryzur z inspiracjami, ze zdjęciami sukni ślubnej i inspiracjami na stylizację całego przyjęcia weselnego. Wtedy uzyskasz spójność!

6. Sesja narzeczeńska

2 miesiące przed ślubem to też dobry moment,, żeby rozważyć wzięcie udziału w takiej sesji.

Korzyści są takiego, że macie piękną pamiątkę z ważnego okresu waszego życia, oswoajacie się z obiektywem aparatu i tym, że ktoś Wam w ogóle zdjęcia robi, no i jesteście w stanie sprawdzić warsztat fotografa, które wybraliście oraz to jak czujecie się w jego towarzystwie.

Na sesję potrzebujesz się przygotować: zastanówcie się gdzie taka sesja ma się odbyć, na jakich ujęciach Wam zależy, czy będziecie korzystać z jakichś gadżetów, jak chcecie wyglądać podczas sesji.

O sesji pisałyśmy też TUTAJ.

7. Pierwszy taniec

Rozważcie wzięcie kilku lekcji tańca. Dwa miesiące przed ślubem, to ostatni dzwonek.

To pierwsza część artykułu. Za tydzień pojawi się kolejna!

 

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *