Wieczór panieński… kolejny gorący temat związany ze ślubem i weselem. O wieczorach panieńskich i kawalerskich zazwyczaj krążą legendy, są stereotypy na ich temat i powstał w oparciu o pikantne historie niejeden film i kawał. Wieczór panieński i kawalerski, to “ostatni dzień wolności”  przyszłej Pary Młodej. Ma to być wieczór, który zapewni niesamowite wspomnienia i oddzieli dotychczasowe panieńskie/kawalerskie życie od małżeńskiego 🙂

Wieczór panieński organizowany jest przez świadkową lub druhny, choć z reguły wszystkie przyjaciółki obecne na takiej imprezie są zaangażowane w przygotowanie takiego wieczoru lub całego dnia, a nawet kilku dni.

Dziś zaproponujemy Wam kilka propozycji na spędzenie tego wyjątkowego czasu. Najważniejsza jednak jest tego wieczora ATMOSFERA! Pamiętajcie, że dla przyszłej Panny Młodej to bardzo ważny okres w życiu i przed Nią zupełnie nowa rzeczywistość i życiowa rola 🙂 Bądźcie dla Niej wsparciem i powodem do beztroskiego i głośnego śmiechu. To o Niej, dla Niej ale i o Was i Waszej znajomości ten wieczór 🙂 Wszelkie stare zdjęcie i pamiątki z dzieciństwa i młodości mile widziane 🙂

Na co zwrócić uwagę decydując się na formę spędzenia wieczoru panieńskiego?

Standardowo: na preferencje Panny Młodej i na Wasz budżet. Pamiętajcie, że koszty związane z organizacją wieczoru panieńskiego są po Waszej stronie.Tak jak wspominałam organizacją zajmuje się zazwyczaj świadkowa będąca jednocześnie najczęściej najbliższą przyjaciółką Panny Młodej, powinna więc dość dobrze znać gusta głównej bohaterki:) To bardzo ważne, byście wiedziały co lubi, a przynajmniej bezwzględnie powinnyście wiedzieć czego NIE lubi Panna Młoda.

Jak wiemy kobiety są przeróżne i wcale nie tak łatwo im dogodzić zwłaszcza, jeśli chcemy by to co zaproponujemy naprawdę ujęło za serce Pannę Młodą.

Jeśli wiesz, że Twoja przyjaciółka nie lubi np. głośnych klubów, to powielanie standardowego wyjścia do takowego i jechanie białą limuzyną może nie zdać tutaj egzaminu.

Jeśli wiesz, że Twoja przyjaciółka nie przepada za atrakcjami typu striptizer, to naprawdę nie próbuj jej do tego przekonywać właśnie teraz.

Za to, jeśli wiesz, że Twoja przyjaciółka kocha karaoke lub piesze wędrówki spróbuj zorganizować wieczór z muzyką lub wycieczkę z plecakiem i namiotem w jakieś urokliwe miejsce 🙂

Zatem poniżej kilka pomysłów:

  1. Dzień pełen atrakcji zwieńczony wieczorną domówką. To świetna opcja. Wybierz miasto, które przyszła Panna Młoda lubi lub bardzo chciałaby odwiedzić (może to być oczywiście wycieczka zagraniczna lub do miejscowości oddalonej o kilkaset km, wszystko jest kwestią budżetu jakim dysponujecie). Zaplanuj zobaczenie najpiękniejszych miejsc w tym miejscu, odwiedźcie urokliwe knajpki, w których zjecie coś pysznego. Zróbcie pamiątkowe zdjęcia i ruszcie w drogę powrotną. Jeśli wybieracie opcje spędzenia wieczoru panieńskiego  w mieście innym niż, to w którym mieszkacie pamiętajcie o noclegu. Po powrocie z wycieczki przygotujcie na wieczorną domówkę: przekąski, napoje, gry i zabawy, możecie skusić się na różne gadżety i tort 🙂 Przyszła Panna Młoda może w tym czasie korzystać z domowych zabiegów pielęgnacyjnych lub zabiegów w spa.I tak przy dźwiękach śmiechu celebrujcie ten wieczór. Możecie oczywiście nie opuszczać miasta, w którym mieszka przyszła Panna Młoda i zaplanować odwiedzenie ulubionych, najciekawszy miejsc.
  2. Wyjazd na weekend. To wersja wieczoru panieńskiego, która pochłonie na pewno więcej gotówki niż pierwsza opcja, ale nie muszą to być bajońskie sumy, a jeśli zainteresujesz się zarządzaniem swoim budżetem trochę wcześniej gwarantuję Ci, że nie będzie to dla Ciebie żaden problem, aby odłożyć potrzebną kwotę. No i tutaj w zasadzie każdy pomysł jest dobry! Jeśli wiesz o odwiedzeniu jakiego miejsca marzy Twoja przyjaciółka, to świetnie – problem rozwiązany. Może kiedyś wspominała o miejscu, które chciałaby zobaczyć? Wcale nie musi to być poza granicami naszego kraju, przecież w Polsce jest mnóstwo wartych uwagi miejsc. Na pewno znajdziesz bardzo ciekawe i korzystne oferty np. na weekend. Kiedy wybierzesz już cel podróży koniecznie zadbaj o atrakcje 🙂 Może dzień w spa? Ooo Moja Droga relaksujące zabiegi w tym masaż, to coś co przyda się KAŻDEJ przyszłej Pannie Młodej. Jeśli Twoja przyjaciółka kocha sztukę pomyśl o odwiedzeniu jakiegoś muzeum albo galerii. A może koncert? Koncerty to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wieczoru! Po dniu pełnym wrażeń zorganizujcie imprezę w hotelu, udajcie się do klubu albo do restauracji. Na drugi dzień proponuję dłuuugie spacery pełne śmiechu, wspomnień, opowieści o marzeniach, przyszłych planach z pięknymi widokami w tle. Co Ty na to?
  3. Wędrówka. Jeśli Twoja przyjaciółka kocha być blisko natury, to ten pomysł na pewno spełni jej oczekiwania. Taka wycieczka pozwoli na wyciszenie myśli i emocji, złapanie oddechu i dystansu. Przecież wieczór panieński nie musi być głośny, może być po prostu przyjemny 🙂 Zorganizuj namiot (oczywiście pomysł jest dobry, jeśli wieczór panieński przypada na ciepłe miesiące roku:) ), jedzenie i plecak pełen dobrej energii i w drogę (no i może jakąś dobrą nalewkę)! Tutaj nie potrzebujesz dodatkowych atrakcji. Wybierz miejsce, które jest bezpieczne – najlepiej pole namiotowe, tak by mieć dostęp do wody. Możesz pomyśleć o grach sportowych, które pozwolą Wam poczuć zastrzyk endorfin i zapewnią naprawdę dobrą zabawę:) Możecie podzielić się na drużyny i dać z siebie wszystko. Moja podpowiedź: badminton! Kocham! Po całodniowych przechadzkach pora na ognisko, kiełbaskę i relaks pod gołym niebem. Czy może być piękniej? Ah… jeśli, któraś z Was umie grać na gitarze, to tej magii nic nie przebije!

Pomysłów na urozmaicenie wieczoru panieńskiego jest naprawdę dużo. Te 3 propozycje pokazują Ci tylko główne założenia. Możesz je “podkręcić” wyjściem do tzw. escape rooms, który robi obecnie furorę i jest gwarantem naprawdę dobrej zabawy (wiem, bo byłam na wieczorze, który m.in. to miał w swoim scenariuszu i to było naprawdę coś niesamowitego:) ), możesz zorganizować fotobudkę, przejazd po mieście specjalnym pojazdem na takie okazje. Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń, jeśli pomysł jest spełnieniem choćby najmniejszego marzenia przyszłej Panny Młodej:) Zatem, jeśli kocha konie udajcie się do stadniny, może skusicie się na jakąś lekcję, może Twoja przyjaciółka kocha poznawać nowe smaki, wtedy pomyśl o kolacji w naprawdę dobrej restauracji. Masz do wyboru mnóstwo opcji na to jak spędzić ten dzień: lot balonem, zabiegi upiększające, sesje fotograficzne, metamorfozy, degustacja win, wieczór sushi.

Pamiętaj, to ma być piękne i niezapomniane doświadczenie 🙂 Bądź kreatywna. Wieczór panieński, to może być spełnienia i Twoich marzeń, jeśli zdecydujesz się trochę postarać, poszperać i pogłówkować. `Dziś na wyciągnięcie ręki są niesamowite przeżycia. Szkoda ograniczać to jedynie do przejażdżki limuzyną i nocy w klubie, ale jeśli kochacie nocne życie miasta, to śmiało 🙂 Tego wieczora wszystkie powinnyście czuć się szczęśliwe i swobodne.

źródło:www.stylemepretty.com

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *