Sukulenty, to absolutnie wyjątkowe rośliny. Są ich setki rodzajów, jednym z nich jest znany Ci zapewne bardzo dobrze kaktus. Sukulenty, to bardzo sprytne rośliny, które nie będą wymagać zbyt dużo Twojej uwagi, a to dlatego, że dzięki swoim mięsistym liściom/łodygom są w stanie magazynować wodę, a to znaczy, że nie będziesz musiała ich codziennie podlewać. To świetna informacja biorąc pod uwagę pomysł podarowania Twoim Gościom weselnym właśnie sukulentów 🙂 Bo sukulenty, to rośliny, które sprawdzą się i w Twoim bukiecie i na torcie i jako element dekoracji krzesła i jako upominek dla Gości. Brzmi ciekawie?

Kochana poznaj te absolutnie wyjątkowe rośliny! Post napisany przez Anię – 1/2 duetu GOTOWYCH NA ŚLUB.

1. Bukiety

Jeszcze parę lat temu nie znałam sukulentów w ogóle, później kojarzyłam je z dość masywnymi roślinami, które same w sobie są po prostu niezwykle ciekawe i piękne. Trudno mi było jednak wyobrazić je sobie np. w bukiecie. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że bukiety tworzone z sukulentów są przepiękne. Dziś jestem w nich absolutnie zakochana! Wyglądają cudownie zarówno, gdy grają pierwsze skrzypce w bukietach typu biedermeier ( więcej o bukietach przeczytasz tu) jak i wtedy, kiedy ustępują nieco miejsca innym kwiatom. Wyglądają świetnie z bielą i zielenią roślin, jak i różem czy pomarańczem.

Ruffled - photo by http://daverichardsphotography.com/ - http://ruffledblog.com/west-hills-california-wedding/
233
2
Ruffled - photo by http://www.lovekatieandsarah.com/ - http://ruffledblog.com/relaxed-backyard-australian-wedding
36
37
38
42
25
m40

2. Upominki dla Gości

Tak jak już pisałam przez to, że nie wymagają one częstej opieki i podlewania, a do tego są po prostu przepiękne idealnie sprawdzą się jako upominek dla Gości. Ucieszą się z nich nawet Ci, którzy nie mają czasu na dbanie o rośliny na co dzień.

5
18
28
39

3. Ozdoby do włosów, wianki

To także było dla mnie zaskoczenie. Sukulenty we włosach? Okazuje się, że wyglądają świetnie! Możesz postawić na wianek, który będzie składał się jedynie z sukulentów lub tylko na delikatną ozdobę wpiętą np. w zaplecione z tylu włosy.

60
58
54

4. Torty

W zasadzie komentarz jest tutaj zbędny. Propozycje, które Ci przedstawię jak wszystkie w tym poście skradły moje serce, do tortów mam jednak wyjątkową słabość. Starałam się pokazać Ci możliwie różne propozycje i różne style, różną kolorystykę. Sukulenty same w sobie są tak wyjątkowe, że  w zasadzie “robią całą robotę”, jeśli chodzi o dekoracje tortów. Możesz postawić na cały biały tort i chłodny kolor sukulentów lub tę biel przełamać np. żywym pomarańczem lub efektem marmuru. Wszystkie opcje zachwycają.

4
Ruffled - photo by http://www.laurengabrielle.com/ - http://ruffledblog.com/elegant-organic-mother-nature-inspired-shoot
22
30
33
46
52

5. Dekoracje na stół

Bardzo podoba mi się pomysł zrobienia dekoracji z sukulentami w roli głównej w … butelce po winie. Wygląda to bardzo ciekawie. Sukulenty sprawdzą się i w otoczeniu drewna czy szkła, w sielskich klimatach i w eleganckich sytuacjach. Łącząc je z bielą i szarością otrzymasz chłodniejszy efekt, jeśli dodać do nich np. pomarańcz uzyskach super energetyczne połączenie.

55
57
7
9
24
10
31
44
29
20
27
32
51
43

6. Dekoracje krzeseł

Sukulentami możesz ozdobić krzesło symbolicznie zawieszając małą ozdobę na rogu krzesła lub postawić na bogate zdobienie z tyłu krzesła. Zwróć uwagę jak świetnie wyglądają te rośliny w otoczeniu eleganckiego obrusu na pierwszym zdjęciu.

12
6

7. Pozostałe takie jak: inicjały, butonierki

Bardzo podoba mi się pomysł na wykorzystanie sukulentów jako wypełnienie np. drewnianych inicjałów. Wygląda to bardzo efektownie.

16
47
41

Butonierki po prostu kochamy, te z sukulentami też!

21
3

Wykorzystanie sukulentów do wieńca ozdabiającego np. drzwi wejściowe do domu czy samochód. Co Ty na to?

26
13
53

Z tego posta ewidentnie bije nasza miłość do sukulentów, mam nadzieję, że i Ty ją poczujesz 🙂

źródło: www.tulleandchantilly.com, www.boho-weddings.com, whimsicalwonderlandweddings.com, www.weddingforward.com, www.alowcountrywed.com, www.floragrubb.comwww.himisspuff.com, botanicalbrouhaha.blogspot.ie, www.deerpearlflowers.com, www.instagram.com, www.deerpearlflowers.com, cravelovely.tumblr.com, needlesandleaves.net (DIY)

 

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

One thought on “Sukulenty na ślubie i weselu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *