Dzisiejszy odcinek naszego ślubnego cyklu “SOBOTNI POMYSŁ NA…” dedykujemy Pannom Młodym, które chcę zabezpieczyć się przed wpadkami, niezapowiedzianymi sytuacjami.

Dziś Ola opowiada Ci zaledwie o trzech tylko aspektach, które warto wziąć pod uwagę i przemyśleć.

Tematy w dzisiejszym odcinku to ślub kościelny, czy warto przygotować się do  ceremonii zaślubin, ślubu w kościele. Kolejny to oczywiście motyw przewodni ślubu i wesela, a na koniec przygotowania do ceremonii zaślubin. 

To co pozwoli ci łagodnie i bezstresowo przejść przez proces organizacji ślubu i wesela to na pewno wybór motywu przewodniego.

Określenie dokładnego koloru i palety barw pozwoli dokonywać przemyślanych wyborów zakupowych, a także zwiększa prawdopodobieństwo stworzenia spójnego przyjęcia weselnego i dekoracji. Dlatego zachęcam Cię do tego żebyś stworzyła swoją wizję dekoracji i stylizacji przyjęcia weselnego. Można spotkać się z sytuacją kiedy Panny Młode nie mając jasno określonego stylu, motywu lub koloru dokonują niespójnych wyborów. Nie są konsekwentne przez co efekt końcowy, który uzyskują jest daleki od zamierzonego.

Kolejnym aspektem, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę to za dbanie o ustalenie przebiegu ceremonii z księdzem ponieważ to co jest oczywiste i jasne dla ciebie nie musi być dla wszystkich. W materiale wideo przytoczona jest autentyczna historia Panny Młodej, która była przekonana, że pewne kwestie są oczywiste i nie trzeba ich dodatkowo omawiać. Jak się okazało później nie do końca było to prawdą i w dniu swojego ślubu spotkały ją sytuacje stresowe.

Jeśli chodzi jeszcze o ceremonię zaślubin, warto przećwiczyć drogę do ołtarza. Warto przećwiczyć tempo chodu. Często zdarza się tak, że Panny Młode po prostu po prostu pędzą do ołtarza. Nie jest to oczywiście jakimś wielkim błędem. Natomiast warto pamiętać, że jest to moment, który jest uwieczniony na zdjęciach, na wideo, a także wszyscy zgromadzeni goście przyglądają się tej sytuacji bardzo dokładnie. Jest to wzruszający moment, bardzo podniosła chwila więc myślę, że warto po prostu przećwiczyć prowadzenie do ołtarza i przekazanie ręki Panny Młodej. Pamiętaj, że zawsze lepiej zadać więcej pytań nawet jeżeli wydają ci się one głupie lub odpowiedź na nie po prostu oczywista.

Pamiętaj, że nie zawsze tak musi być i to co jest jasne dla Ciebie nie musi być jasne dla kogoś innego. Podziel się jak największą ilością informacji z księdzem, a także postaraj się uzyskać jak najwięcej informacji dla siebie. Omówcie tyle detali ile się da, aby w dniu ślubu nie spotkały Cię żadne niespodzianki.

Na koniec… nie zakładaj, że wszyscy będą pamiętać o Twoim ślubie. Być może brzmi dziwnie natomiast zdarzają się sytuację i są one jak najbardziej autentyczne, sytuację które zdarzyły się naprawdę, kiedy to podwykonawcy zapominają po prostu o tym, że mają danego dnia na przykład zagrać na weselu, czy na przykład, że są poprawiny. Dlatego zadbaj o konkretny zapis w swojej umowie, ponieważ zauważ, że zazwyczaj podwykonawca jest zabezpieczony w umowie Para Młoda nie za bardzo. Dlatego na kilka dni przed ślubem dla pewności upewnij się, że nikomu nie pomyliły się ani daty, ani godziny. To samo dotyczy twoich gości. Jesteśmy tylko ludźmi mamy ogrom obowiązków. Żyjemy w naprawdę dużym tempie więc to nie jest takie trudne, aby we wszystkim się pogubić dlatego dla swojego. Dlatego dla swojego komfortu i po to żebyś nie była ewentualnie stratna, kiedy po prostu w dniu ślubu goście po prostu się nie pojawią, lub kiedy podwykonawcy po prostu nie stawią się na miejscu, zadzwoń na kilka dni przed ślubem I potwierdź wszystko ostatecznie.

Na naszym BLOGU publikujemy kilka rodzajów materiałów wideo :

  • byś była na bieżąco z trendami ślubnymi,
  • mówimy na temat sukni ślubnych, motywu przewodniego ślubu i wesela, stylu przyjęcia weselnego,
  • staramy się wesprzeć Ciebie, Pannę Młodą w podejmowaniu najlepszych dla Ciebie decyzji,
  • wskazujemy Ci aspekty na które warto zwrócić uwagę przy wyborze podwykonawców, którzy będą Cię wspierać w dniu ślubu i wesela,
  • mówimy o harmonogramie przygotowań do dnia ślubu i wesela oraz budżecie weselnym,
  • rekomendujemy dobre praktyki, które przybliżą Cię do ślubu i wesela o jakim marzysz.

Przypominamy także dwa artykuły, które zdecydowanie pomogą Ci w podejmowaniu decyzji:

https://gotowenaslub.pl/jak-podejmowac-decyzje/
https://gotowenaslub.pl/jak-zdecydowac-sie-na-jedno-rozwiazanie/

Zostań z nami na dłużej.

BLOG GOTOWYCH NA ŚLUB: https://gotowenaslub.pl/blog/

FANPAGE: INSPIRACJE I PORADY http://bit.ly/GOTOWE-NA-SLUB

INSTGRAM: http://bit.ly/gotowe-na-slub

do następnego ! Ola.

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *