Dziś kolejny odcinek naszego cotygodniowego cyklu “SOBOTNI POMYSŁ NA…” tym razem temat: PIERWSZE SPOTKANIE Z PODWYKONAWCĄ.

Jeżeli jesteś przed takim spotkaniem i zastanawiasz się jak się przygotować, co warto sobie przemyśleć zanim do takiego spotkanie dojdzie, to zapraszam Cię do oglądania i czytania dalej!

 

Jeżeli trochę się już znamy, to wiesz jak dużymi zwolenniczkami i fankami stworzenia wizji ślubu i wesela jesteśmy. Wizja wpływa na wiele ważnych, kluczowych aspektów i decyzji, które będziecie podejmować. Od budżetu weselnego, po planowanie strategiczne, czyli pracę z harmonogramem, poprzez podejmowanie wszelkich decyzji i właśnie wybór podwykonawców.

Dlatego przed tym pierwszym spotkaniem koniecznie przygotujcie swoja całościową wizję ślubu i wesela, oraz końcowy efekt każdej usługi. W związku z tym, że czasami trudno jest nam opisać słowami, to co chcemy uzyskać, trudno jest w emocjach namalować obraz naszych oczekiwań. Dlatego tez przygotuj kilka zdjęć, które będą odzwierciadlały, to co Ci się podoba, czyli Twoje inspiracje. Dzięki temu dużo łatwiej każdy podwykonawca zrozumie o co Ci chodzi, co Ci się podoba, jaka jest Twoja estetyka.

Tak więc przygotuj wizję i inspirację.

Kolejna sprawa, to oczywiście prośba o to, byś była dla wszystkich podwykonawców skarbnica wiedzy i niezbędnych informacji, który będą potrzebowali, by jak najlepiej wykonać swoją pracę, czyli spełnić Twoje/ Wasze marzenia.

Wyzbywaj się postawy, w której zrzucasz odpowiedzialność za podejmowanie ważnych decyzji na podwykonawców. Nie mów ” Ty się tym zajmij, ufam Ci”, ” zdaję się na Ciebie”, ” ja się  na tym nie znam, nie mam do tego głowy, chcę żeby było ładnie”.  Myślę, że niewielu jest takich podwykonawców, którzy zdecydują się przejąć sprawy za Ciebie.

Będą oni raczej pytali: ” Co sądzisz o tym? Jak chciałabyś, żeby to wyglądało?” i tak dalej, warto więc, byś potrafiła odpowiedzieć na te pytania właśnie w zgodzie z wizją i priorytetami.

Dzięki temu, ze przedstawisz podwykonawcom swoje inspiracje, opowiesz o wizji i priorytetach oraz swoich zasobach i rzeczywistości, podwykonawcy nabiorą szerszej perspektywy, myślę, że to bardzo ważne w Waszej współpracy i dla dobrego zrozumienia. Podwykonawca będzie więc wiedział w jaki sposób przygotować się do wykonania pracy, czy potrzebuje dodatkowego czasu, sprzętu, czy rąk do pracy. To wszystko kluczowe sprawy dla odpowiedniego zaplanowania wykonania zlecenia i Waszej satysfakcji.

Ok, na dziś tyle ode mnie! Daj znać co sądzisz, jak Ci się podobał odcinek? Czy Ty masz już swoją wizję? Na jakim etapie przygotować jesteś, daj znać jesteśmy bardzo ciekawe!

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *