Dzień ślubu i przyjęcia weselnego, to wyjątkowy dzień dla każdej Pary Młodej. Z tego powodu coraz częściej Narzeczeni szukają niestandardowych pomysłów, śmiałych rozwiązań. Nierzadko zrywają z tradycją ślubno-weselną. I o tych wyjątkowych rozwiązaniach na ślub i wesele dzisiaj będziesz mogła przeczytać kilka słów.

Pierwsze, co przychodzi nam do głowy kiedy myślimy o śmiałych, nieoczywistych wyborach, to: “Tak! Super! O to chodzi! Szukaj, kombinuj, zadawaj pytania, bądź kreatywna.”

To nie ma nic wspólnego z brakiem szacunku do tradycji. Tutaj chodzi o to, żeby poznać siebie, to co lubimy, co nam odpowiada i stworzyć taki koncept na ten dzień, aby czuć się spójnie.

Jeśli nie lubisz być w centrum uwagi, nie musisz decydować się na ogromne wesele. Możesz postawić na małe kameralne wydarzenia, podczas którego będziesz szczęśliwa, swobodna, w gronie zaufanych osób. Nie musisz męczyć się w dniu ślubu i wesela. Nie każdy musi mieć huczny bal. Ale żeby taką decyzję podjąć, potrzebujesz najpierw DAĆ SOBIE PRAWO do tego, aby Wasz dzień był inny.

Poniżej znajdziesz kilka naprawdę śmiałych pomysłów! To nie są pomysły typu: zamiast rosołu –  pomidorowa.

Szykuj się na prawdziwe wow!

1. WESELE…BEZ WESELA

No widzisz i od razu mocny początek.

Nie każdy uwielbia biesiadowanie przy stole i muzyce. Jeśli jesteście aktywni, macie swoje pasje i takie długie godziny imprezy, to coś czego sobie nie wyobrażacie, to rozważcie ten pomysł.

Mowa tutaj o dniu wypełnionym atrakcjami takimi jak: wycieczki do miasta lub np. sąsiedniego kraju z przewodnikiem lub o zorganizowaniu gry miejskiej. A może kajaki? Jak chciałabyś spędzić ten dzień? O czym marzysz?

2. WESELE….KILKA TYGODNI PO ŚLUBIE

Na ten pomysł natknęłam się w internecie. Autorka bloga slubbezbez.com zdecydowała się na wyjątkowe rozwiązanie. Po ceremonii na najbliższych czekał obiad z Parą Młodą w klimatycznej restauracji. Natomiast dalsi znajomi obecni podczas ceremonii mieli zagwarantowaną atrakcję w postacie food tracka z kawami – Ty możesz zdecydować się na cokolowiek innego. To pozwoliło nie konczyć zgromadzonym świętowania od razu, tylko nacieszyć się chwilę spotkaniem. Po dniu ślubu Para wyjechała w podróż poślubną! Na kilka tygodni. Przyjęcie weselne odbyło się dopiero po ich powrocie.

Czy sądzisz, że jakikolwiek stres wtedy towarzyszł Parze Młodej? Wszystkie emocje opadły, Para Młoda mogła zdążyć nacieszyć się sobą. Stres związany z ceremonią, przysięgami, to wszystko było już za nimi, więc ze spokojem, na luzie, bez żadnej presji mogli oddać się wtedy zabawie.

To jest zdecydowanie ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które są bardzo emocjonalne. Wtedy rzeczywiście dzień pełen wrażeń może być przytłający, dlatego rozważ dawkowanie sobie emocji 🙂

3.REZYGNACJA Z PIERWSZEGO TAŃCA

Bierzesz pod uwagę taką opcję?

Jedną z naczelnych sytuacji, które stresują Pary Młode jest właśnie pierwszy taniec.

Ostatnio jedna z Was zapytała, co zrobić kiedy wraz z Narzeczonym niespecjalnie dobrze tańczą i też nie lubią być w centrum uwagi.

Tym pomysłem podzielimy się i tutaj.

Pierwszy taniec, to element przyjęcia, który poniekąd otwiera całą zabawę, ale…NIE JEST OBOWIĄZKOWY.

WEDDING IS OPTIONAL 🙂

Jesteśmy ostatnie, które będą namawiać Cię do tego, abyś zmuszała się do czegokolwiek.

Oczywiście rozważ pójście na lekcje tańca. Oczywiście nie chowaj się zawsze, gdy poczujesz dyskomfort, bo to ważne, abyś się rozwijała, próbowała nowych rzeczy. Ale jeśli przygotowując się do pierwszego tańca, chwilę przed nim i w jego trakcie masz być zestresowana i nieszczęśliwa, to odpuść.

Podzielimy się z Tobą pewną alternatywą.

Pomyśl wraz z Drugą Połówką co moglibyście zrobić zamiast tańca?

Może jesteście super zabawni i jakiś krótki stand up, to coś co możecie zrobić?

4.SPODNIE ZAMIAST SUKNI ŚLUBNEJ

Nie ma sensu zbyt dużo tutaj pisać. Są kobiety, które nie lubią sukni, sukienek, spódniczek. I koniec. Jaki jest cel zmuszania się do tego, w co by nie mówić, ważnym dniu Twojego życia?

Jest tyle możliwość, wspaniałych, ciekawych rozwiązań!

weddingforward.com

5.WESELE…W SZKOLE

Zdziwiona?

Jest kilka naprawdę nietypowych miejsc, w których możesz zorganizować wesele.

Potrzebujesz pamiętać wtedy o kilku sprawach, które zazwyczaj trzeba zorganizować, gdy organizujesz przyjęcie np. w plenerze.

Pomyśl o sytuacji z toaletami, agregatem, zapleczem kuchennym.

Oprócz szkoły, wyobraź sobie, że możesz zdecydować się na:

  • teatr
  • muzeum
  • bibliotekę
  • dom kultury

Oczywiście wybierając tego typu obiekt, zwróć uwagę na to, aby był zadbany. I też prawdopodobnie będziesz potrzebowała określić wcześniej zamysł przyjęcia tak, aby władze dane miejsca mogły wyrazić zgodę na takie przedsięwzięcie. Oczywistym jestem też fakt, że nie w kazdym muzuem będziesz chciała i mogła zorganizować przyjęcie.

6. PIĄTKOWE PREPARTY

Zamiast lub równolegle z popularnymi poprawinami.

Nierzadko rodziny Par Młodych nie znają się, są z innych  krajów, miast.

Taki wieczór integracyjny w dzień poprzedzający dzień ślubu, to wspaniały ruch. Pozwala na poznanie się w nieco bardziej swobodnej atomosferze. Będziemy lada moment pisać o tym artykuł i nagrywać materiały, bo można przepięknie zintegrować rodziny <3

7.WESELE BEZ WINIETEK

Dobrze widzisz 🙂 Choć my zawsze rekomendujemy, aby takie winietki były na przyjęciu, ponieważ zdecydowanie ułatwiają poruszanie się Gościom i zapobiegają chaosowi.

Spodobał nam się jednak kiedyś napis i idąca za nimi filozofia: “Siadaj gdzie chcesz, wszyscy tutaj jesteśmy rodziną”

I takie podejście jest nam bardzo bliskie.

Aczkolwiek jesteśmy świadome, że raczej lepiej sprawdzi się to rozwiązanie przy mniejszych przyjęciach.

himisspuff.com

8. SAMOOBSŁUGOWE STACJE Z JEDZENIEM

Stół wiejski zyskał sławę nie bez powodu. Ludzie uwielbiają podejść i zrobić coś samodzielnie:) Po swojemu, tak jak lubią. Bez skrępowania i wydzielania. Możesz pójść o krok dalej i np. zdecydować się na stację z napojami lub kawą, chlebem itd.

Tutaj pamiętaj o tym, aby oddelegować osobę do pilnowania porządku na danym stanowisku.

9. STOŁY WESELNE BEZ JEDZENIA

Być może jesteś estetką i wygląd stołu, jego aranżacja ma dla Ciebie szczególne znaczenie? Jeśli TAK, to być może spodoba Ci się pomysł, w którym to rezygnujemy z tradycyjnej opcji, w której jedzenie po prostu jest na stole przez całe przyjęcie weselne.

Bardzo często zależy nam na wyglądzie stołów, poświęcamy czas na dopracowanie szczegółów, detali i wszystko wygląda naprawdę świetnie! Natomiast w momencie, gdy na stół wchodzi jedzenie, te wszystkie półmiski z sałatkami, trochę to odwraca uwagę od wyglądu pieczołowicie udekorowanego stołu.

Czasami oczywiście jedzenie podane jest w tak oszałamiający sposób, że stanowi wręcz wspaniałe uzupełnienie dla dekoracyjnych elementów.

Jeśli już chciałabyś, zrezygnować z jedzenia na stołach weselnych, to pewnie zastanawiasz się jak to rozwiązać, gdzie to jedzenie w takim układzie ma się znaleźć?

Polecamy oczywiście skorzystanie z opcji serwowania dań. Nie musisz się obawiać, że goście będą głodni, że dostaną małe porcje.

Zwróć uwagę na to, że masz pełen wpływ na porcje i sposób podania dań. Oczywiście jeśli, wybrałaś obiekt, w którym decyzyjne osoby potrafią współpracować i dla których Wasze zadowolenie jest kluczowe.

Oprócz, tego że posiłki będą serwowane możesz postawić na food station, do których goście będą podchodzić pomiędzy daniami ciepłymi.

stylemepretty.com

10.  DEKORACJE Z OWOCÓW, ZAMIAST KWIATÓW.

Cały artykuł na ten temat znajdziesz tutaj: OWOCOWE DEKORACJE

11. TANIEC PANNY MŁODEJ DLA PANA MŁODEGO!

Możesz podejść do tego na dwa sposoby.

Albo podejść z dystansem i z luźną intencją zatańczyć na przykład z koleżankami, czy oczywiście z profesjonalnymi tancerzami.

To wspaniałe show, które może wprowadzić Twojego małżonka w osłupienie, a gości w zachwyt.

Drugi sposób, to coś dla osób, kobiet, które są pewne siebie, dobrze czują się w swoim ciele.

Możesz zatańczyć zmysłowo i podejść do tego na poważnie. Możesz oczywiście postawić na naukę tańca i zrobić fenomenalny układ choreograficzny.

12. ŚPIEWAJĄCY/TAŃCZĄCY KELNER

Wyobraź sobie minę gości, gdy zobaczą kelnera, który dopiero co podawał im obiad, a teraz zaczyna śpiewać i to w absolutnie piękny sposób!

Druga opcja, to pomysł bardzo podobny, w którym kelnerzy zaczynają tańczyć. Możesz znaleźć formację taneczną, która zrobi takie show na Waszym weselu!

13. BRUNCH,

czyli breakfast i lunch. To takie późne drugie śniadanie i obiad, jako alternatywa dla tradycyjnych poprawin.

Warto zwrócić uwagę na to, że o ile Wy, mamy nadzieję, weźmiecie wolne w pracy dla siebie, to goście prawdopodobnie będą mieli przed sobą cały tydzień pracy.

BRUNCH pozwala na wspólne spędzenie czasu Pary Młodej z gośćmi, dając równocześnie szansę na popołudniowy odpoczynek i regenerację.

Można to zorganizować na wiele różnych sposobów. Jeśli jest to pora letnia, wiosenna, to można to zorganizować na świeżym powietrzu.

Warto postawić na grilla, stoły z przekąskami i GRY GIGANTY, takie jak JENGA, czy WARCABY, SZACHY.

Można spokojnie brunch zorganizować nawet u Was w domu, w towarzystwie jedynie najbliższych przyjaciół.

JAK PODOBAJĄ CI SIĘ TE NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA?

 

źródło:huffpost.com

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *