Dekoracja domu Panny Młodej może z powodzeniem być subtelna i bardzo prosta. Powinna natomiast być przede wszystkim spójna z koncepcją całej wizji ślubu i wesela.

Dekoracje domu możemy podzielić zasadniczo na:

 1. dekoracja drzwi – kwiatowe wieńce,
 2. dekoracje schodów – świece, kwiaty.

Najczęściej decydujemy się właśnie na dekoracje drzwi lub/i schodów prowadzących do domu, co spowodowane jest tym, że to głównie te elementy potrzebują dekoracji. Niekiedy Panna Młoda posiada dom z ogrodem i wtedy oczywiście warto pokusić się o udekorowania także drogi do drzwi wejściowych.

Możemy postawić na proste, aczkolwiek bardzo efektowne dekoracje, dające piękny efekt lub naprawdę bogato udekorować dom. Wszystko zależy od: konceptu wesela i budżetu jakim dysponujecie.

Dziś skupimy się głównie na dekoracjach, które każda z Was śmiało będzie mogła przenieść do swojej weselnej rzeczywistości, które nie zrujnują Waszego budżetu i nie wymagają wyjątkowych umiejętności, więc będziecie mogły przygotować je same 🙂 Są stosunkowo proste w wykonaniu i w dostępności produktów i są efektowne, więc myślę, że każda z Was znajdzie tutaj coś dla siebie.

ZACZYNAMY!

 1. Dekoracje drzwi.

  Jeśli mieszkasz w bloku, to jest to zdecydowanie opcja dla Ciebie! Uwierz mi, że robi świetne wrażenie i naprawdę świetnie sprawdzą się solo. Można zamówić kwiatowe, gotowe wieńce lub też zrobić je samemu. Jeśli wybierzesz prostsze wersje, nie będzie to trudne, a może być całkiem relaksującym zajęciem 🙂
  blog2
  blog4
  ACBJimGund
  blog 1
  blog3
  il_fullxfull.1146587526_n6y9

  Oprócz okrągłych, kwiatowych dekoracji może też zastosować następujące rozwiązanie:

  img_1150-57512039
  9e5ef6fa14c4639ee86a6f202f65659a
  natural-garland-wedding-ceremony-decorations
  144880

  Jak widzisz, możesz zamiast samych drzwi udekorować np. futrynę. Użyj kwiatów, liści lub np. koronkowego materiału, który zepniesz w połowie i udekorujesz kilkoma kwiatkami – to rozwiązanie dodaje klasy i jest idealne jako samodzielna dekoracja.

 2.  Dekoracje schodów, klatek schodowych

  Poniższe dekoracje idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy mieszkasz w domu jednorodzinnym i do drzwi wejściowych prowadzą schody, wtedy rzeczywiście dobrze jest zbudować całą koncepcję dekoracji właśnie na nich. Wygląda to obłędnie i daje naprawdę magiczny efekt. Jeśli postawisz na świece postawione na stopniach w zasadzie nic więcej nie  będzie Ci potrzebne, ale oczywiście pokażę Ci propozycje z większą ilości elementów.
  blog
  blog18
  blog1
  blog6
  blog7
  blog8
  blog15
  blog14
  blog10
  89-250x250_c
  blog12
  blog11
  LivCharlieWed-8890
  blog19
  blog17

  Co jeśli mieszkasz w bloku, a do Twojego mieszkania prowadzi kilka pięter schodów? Przecież nie postawisz na kilkudzięsieciu stopniach kwiatków i innych dekoracji, co do których wątpliwości mogą mieć np. Twoi sąsiedzi. Tzn. jeśli mieszkasz na parterze lub pierwszym piętrze może uszłoby Ci to na sucho, ale jeśli Twoje mieszkanie znajduje się np. na czwartym piętrze… hm, przemyśl to dobrze:)
  Przede wszystkim proponuję Ci tutaj dekorację drzwi wejściowych do domu – wiadomo. Wybierz jeden z wariantów, które przedstawiłam wyżej. Myślę, że śmiało możesz pokusić się także o dekorację drzwi wejściowych do bloku – tutaj proponuję dekorację futryny. Natomiast jeśli chodzi o klatkę schodową mam dla Ciebie dwa rozwiązania. Pierwsza propozycja, to ustawienie elementów dekoracyjnych na półpiętrach. Mam tu na myśli bukiety kwiatów w wazonach, wiaderkach czy drewnianych skrzynkach, kilka świec ułożonych obok siebie np. w szklanych naczyniach, elementy związane z Twoim motywem przewodnim czyli. np. może to być składający się z kilku książek stos udekorowany pojedynczymi świecami (w naczyniu!) czy kwiatami. Druga propozycja dotyczy dekoracji barierek. Tutaj proszę Cię natomiast o rozwagę. Możesz spróbować delikatnie udekorwać balustrady np. koronkowym materiałem, możesz umieścić malutkie bukiety kwiatów np. na początku barierki. Możesz zająć się również dekoracją wypełnienia barierki. Pamiętaj natomiast, że głównym zadaniem takich barierek i poręczy jest BEZPIECZEŃSTWO mieszkańców budynku, nie możesz zasypać klatki schodowej dekoracjami uniemożliwiając bezpieczne i komfortowe poruszanie się po nich. Tutaj te dekoracje mogą być naprawdę symboliczne.

A Wy jak udekorujecie swój dom?

               źródła: www.fern-studio.comwww.fern-studio.comwww.oncewed.comwww.alowcountrywed.comstoryofaseamstress.blogspot.comarchzine.net,  www.elegantweddinginvites.com, passionforflowers.net,www.100layercake.com,www.etsy.comdorothymcdaniel.wordpress.comwww.deerpearlflowers.com,  www.thecelebrationsociety.comwww.modwedding.comwww.etsy.com,

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

One thought on “Ślubne dekoracje domu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *